Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 16:53
Odgłosy silnika słyszane przez nawiew w niektórych pozycjach
Autor Wiadomość
 ursi


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Kwiecień 2016, 15:02   Odgłosy silnika słyszane przez nawiew w niektórych pozycjach
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Cześć!

Nie znalazłem podobnego tematu, dlatego nieśmiało otwieram...

Jeżdżę już kilka lat całkiem udanym egzemplarzem Corsy C z 2003 r., 1.3 CDTI. Ma ona już 173 000 km na liczniku. Kilka tygodni temu, kiedy można było już zmniejszyć grzanie w kabinie, zacząłem głośniej słyszeć silnik.

Gdy dodaję gazu, wraz z rosnącymi obrotami zwiększa się natężenie metalicznego dźwięku pracy silnika. Przy około 2000 obrotów jest to już nie do zbagatelizowania. Przy 3000 obrotów i 120 km/h oczywiście buczy już wszystko dookoła, więc słychać tego mniej. Puszczenie gazu powoduje ustanie tego dźwięku, niemal natychmiastowe.

Co ciekawe, dźwięk ten słyszalny jest tym bardziej, im zimniejszy nawiew włączam. Przy ciepłym powietrzu nie słyszę nic, oprócz starego, dobrego buczenia diesla.

Dalej: dźwięk ten jest najgłośniejszy przy nawiewie skierowanym na twarz. Gdy włączę nogi i twarz, słyszę o 1/3 mniej, gdy włączę szybę i nogi, też mniej. Najciszej jest przy nawiewie ustawionym na szybę, choć przy braku ogrzewania słychać i tak co nieco.

Nigdy wcześniej (przed wiosną tego roku) tego nie miałem. Mechanik, który wymieniał mi chłodnicę (powikłanie po małej stłuczce), stwierdził (przejechawszy się samochodem), że to pewnie nic i że wydaje mi się, bo w zimie jeździłem na grzaniu. Ale znam odgłosy tego auta zbyt dobrze — nie było tak wcześniej. Jak stwierdziłem stanowczo, że wcześniej tego nie było, to próbował to wyjaśniać jakąś zniszczoną gumą przy nawiewie.

Denerwuje mnie to i martwi, zwłaszcza, że przede mną długie trasy.

Aha, żadna kontrolka się nie pali, a auto nie straciło mocy.

Czy ktoś z Was miał podobny problem? Będę wdzięczny za wszelkie porady czy sugestie!
 
     
 Atomic


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Dołączył: 21 Maj 2017
Posty: 1
Skąd: Katowice
Wysłany: 21 Maj 2017, 17:34   
   Moje auto: Corsa C 1.2


Witam,

od pewnego czasu mam ten sam problem. Z kratek nawiewu dochodzą metaliczne szumy. Gdy przekręcam pokrętło z zimnego nawiewu na gorący szumy stopniowo zanikają. Najbardziej je słychać przy nadmuchu na twarz. Zauważyłem także, że jadąc na luzie (sprzęgło wciśnięte) szumu nie ma, a gdy dodam gazu (dalej jadąc na luzie z wciśniętym sprzęgłem) szumy się pojawiają. Najbardziej słyszalne w zakresie obrotów 1800 - 2500.

Może ktoś z Was się spotkał z takim problemem?

PS wymieniłem pompę wody na nowa SKF i nic. Auto ma 170kkm.

Pozdrawiam.
 
     
 ursi


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Maj 2017, 17:46   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Ja wciąż się z tym borykam. Przejechałem kolejne 15 000 km bez awarii, z cudownie małym spalaniem, więc te dźwięki nie są raczej objawami żadnej usterki. Ale denerwują.
 
     
 danczees


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Mar 2017
Posty: 7
Skąd: Konin
Wysłany: 19 Czerwiec 2017, 21:39   
   Moje auto: Corsa C 1.7 DI


Również mam taki sam problem, to ciekawa sprawa, łączymy sie w bólu :)
 
     
 Michaelcra


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 25
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Maj 2019, 07:25   
   Moje auto: Corsa c 1.7 dti


Witam. Czy ktoś znalazł problem tego dźwięku na ustawionym chodzeniu? Mam ten sam objaw, a na ogrzewaniu cichutko
 
     
 ursi


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 39
Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 5
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Maj 2019, 11:22   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Ja nie. Samochód sprzedałem, a nie doszedłem do tego, co może być przyczyną.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Silnik i osprzęt » Odgłosy silnika słyszane przez nawiew w niektórych pozycjach
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.