Przegrzewanie się samochodu
Autor Wiadomość
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Maj 2017, 22:51   Przegrzewanie się samochodu
   Moje auto: Corsa D 1.2


Cześć :)

Jako posiadacz Corsy po lifcie mam taki problem, ubywa mi płynu chłodniczego, temperatura na postoju sięgnęła max 107 stopni wiecej nie sprawdzałem, ale po puszczeniu dmuchaw na max i ciepło i jeździe spadło do 90, nawet gdy wylaczyłem auto, w ukrytym menu diagnostycznym temp wzrosła sama do 95 stopni, a z nawiewów szło niemal gorące powietrze.

Co robić co sprawdzić?
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 20 Maj 2017, 23:28   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


Co znaczy "ubywa płynu" ?
Ogarnij to. Potem można myśleć dalej, może pompa wody padła.
Przy 107 włączył się wiatrak?? Teraz jest taka pogoda, że mała usterka w obwodzie chłodzenia zaraz wychodzi.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 21 Maj 2017, 01:12   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Dolewam płynu gdzieś co pół roku. Wiatrak się wlacza
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 21 Maj 2017, 07:12   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


To czemu twierdzisz, że się przegrzewa. System działa, skoro czujnik i wiatrak są dobre.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 21 Maj 2017, 09:23   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Cześć

Jeżeli dolewasz płynu chłodniczego jak napisałeś co 1/2 roku to jest to całkiem normalny objaw (mam nadzieję,że nie zbyt dużo,może układ zapowietrzony).Ile dolewasz ?.Na zimnym silniku zawsze będziesz miał najwyższy stan płynu.Po odpaleniu i zagrzania się silnika w układzie panuje lekkie ciśnienie.Wszystkie elastyczne rury układu chłodzenia z racji temperatury minimalnie się rozszerzają co powinno być widoczne minimalnie niższym poziomem płynu w zbiorniczku wyrównawczym.Po ostygnięciu silnika poziom powinien wrócić do pierwotnego poziomu.Wiatrak powinien włączyć się w okolicach 106 stopni jak powiedział silvox.Jeżeli po wyłączeniu silnika temperatura minimalnie wzrosła jest to normalny objaw.Przecież pompa wody stoi w miejscu (jak z mieszaniem gorącej herbaty łyżeczką w celu jej ostudzenia)chłodnica nie jest owiewana powietrzem bo samochód stoi.Najważniejsze aby był sprawny czujnik temperatury płynu i wentylator na chłodnicy.Nie mamy tam wychyłowego wskaźnika temperatury,który możemy obserwować.Jest kontrolka,która jak się zaświeci to zero dalszej jazdy i obowiązkowo silnik off.
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 21 Maj 2017, 16:21   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Dolewam nie wiele, wczoraj po południu dolewałem było płynu na dnie zbiorniczka wyrównawczego to weszło może 100-200ml?

Nigdy nie zwróciłem uwagi na temp, a powyżej słynnego 90 stopni to podejrzliwa sprawa.

Dobrze wiedzieć, że mamy wyposażoną kontrolke w razie przegrzania sprzętu :)

Dzięki za pomoc, bo mam przynajmniej 100-200zł w kapsie za sprawdzanie szczelności układu, nie ingerowane było nic prócz dolewki by układ się miał kiedy zapowietrzyć
 
     
 silvox



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: silvox
Pomógł: 2 razy
Wiek: 60
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 110
Skąd: Małopolska
Wysłany: 22 Maj 2017, 08:09   
   Moje auto: Corsa E B14XEL


Bez obrazy, kolego. Użytkowanie jakiegokolwiek sprzętu wypada zacząć od przeczytania instrukcji obsługi.Jeśli nie masz to daj znać na PW.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 23 Maj 2017, 10:53   
   Moje auto: Corsa D 1.2


:lol1: xD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Przegrzewanie się samochodu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.