[Corsa B] RED Corsa by Raf
Autor Wiadomość
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 26 Kwiecień 2017, 20:54   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Nogę mam już wyćwiczoną xD
Póki tarcza nowa i zaciski czyste to będzie ładnie wyglądać, gorzej jak to pordzewieje ;)

Dziś założyłem tą sportową wkładkę simoty i próbowałem założyć rozpórkę górną.
Wyszedł mały mankament, a mianowicie na jej drodze wadzi mi wiązka przewodów na lewym kielichu i jakiś czujnik czy nie wiem co to nad zbiorniczkiem płynu chłodzącego, i mam dylemat czy coś kombinować i rzeźbić tam, czy odpuścić sobie jej montaż.
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 27 Kwiecień 2017, 12:15   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Myślałeś może nad tym żeby zaciski na czerwono też malnąć? Nie mówię że teraz ale na przekład jak zaczną "tracić kolor" :P
Bo tak wszystko prezentuje się pierwszorzędnie w tej czerwieni :D
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 7 Maj 2017, 19:33   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Tak w ogóle to zapomniałem podsumować tegoroczną zimę, trochę żałuje ze musiałem prawie codziennie użytkować Corse przez ten okres. Na nowych amortyzatorach pojawiają się już plamki rudej tak samo i sprężyny głównie w tych miejscach gdzie stykają się zwoje są już pordzewiałe niestety sól, piasek i woda robi swoje ;| podwozie jako tako ok choć też gdzie nie gdzie wyszły pomarańczowe plamki szczególnie na tyle, mało tego nie obyło się bez przygód. Pewnego go dnie cofając na firmowym parkingu zagapiłem się i stuknąłem w inny samochód (szefowej samochód xD ) i tak zbiłem tylną lewą lampę i porysowałem zderzak który też delikatnie pękł. Kolejna przygoda to poślizg na drodze w lesie, zachciało mi się wyprzedzać autobus, droga była słabo odśnieżona było mało miejsca i gdy zjechałem na lewy pas to opór śniegu pod lewymi kołami pociągną mnie w stronę pobocza, uratowała mnie szybka kontra i spora ilość zebranego śniegu na tym poboczu a minąłem jedno drzewo w odległości około 1 metra przy prędkości około 50 km/h na szczęście nic się nie stało.
Mymciak napisał/a:
Myślałeś może nad tym żeby zaciski na czerwono też malnąć? Nie mówię że teraz ale na przekład jak zaczną "tracić kolor" :P

Myślałem, być może tak zrobię, zobaczę jaka będzie sytuacja ;)

Ok, kontynuując temat zamontowałem nowy przedni z zestaw audio odseparowany Alpine SPG-17CS gra dobrze jest trochę lepiej niż było wcześniej na głośnikach od signuma/vectry c ale to dalej mnie w pełni nie zadowala :lol1:





W ubiegły wtorek corsa miała ostry test sprawnościowy :D Brałem udział w treningu na Torze Kielce, miałem do dyspozycji 3 godziny jazdy w których zrobiłem około 12 przejazdów.
Było świetnie, corsa spisała się znakomicie, nowe hamulce perfekcyjnie pracują :)





Trasa toru była fajnie ułożona, po przejeździe wracało się normalnie publiczną drogą, samochód w tedy ostygał i z powrotem na start jechać coraz ostrzej ;)

Jedynie na tym dłuższym odcinku leśnym trochę mocy brakowało ;p



Wideo z jednym z lepszych przejazdów: https://youtu.be/RHjL6JR6-cE

Najbliższe plany przy Corsie to kupić tylne lampy 'red clear dark' odpicować tylny zderzak, wypolerować lakier i założyć przednią dokładkę irmiego, no i oczywiście na koniec wlecą bbs'y, aktualizacje w niedalekiej przyszłości :okk:
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 5 Listopad 2017, 21:49   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Od ostatniego wpisu minęło już pół roku,przydało by się coś w końcu uaktualnić :)
Zapraszam do lektury :)
Lecąc od początku.
Pod koniec maja byłem na imprezie motoryzacyjnej w której wziąłem jeszcze udział w "Time Attack" czyli jeździe na czas wyznaczonym torem, tym razem po płycie lotniska, w moim przypadku była to jazda for fun, oszczędzałem trochę samochód gdyż nawierzchnia nie była idealna no i łatwo można było uszkodzić sobie coś wpadając w opony ;)


W lipcu wziąłem się za tą nieszczęsną korektę lakieru, by lakier przypominał lakier i był gładki a nie porowaty jak np. skórka pomarańczy haha Zakupiłem papier wodny zestaw past i do dzieła.


Maskę i dach musiałem drastycznie potraktować gdyż miały najgorszą strukturę, począwszy do papieru 800, 1200, 1500 i pasty kolejno 1000, 2500 i finish 3500. Warstwy klaru raczej nie zdarłem bo lane było na grubo :D




Efekt końcowy? jak zwykle mnie nie zadowala, ale to wynika z tego że się nie przyłożyłem w 100% do tego zabiegu ;) jedynie na tej masce i dachu widać było znaczącą poprawę choć nie obyło się też bez błędów, podczas przecierania maski coś musiało mi wpaść między papier a maskę i strasznie porysowałem ten lakier, widać było grube pojedyncze rysy, nie zachowałem odpowiedniej czystości, zresztą warunki też na to za bardzo nie pozwalały. więc maska przeszła cały etap od nowa, wyszło już lepiej choć nie udało mi się w pełni usunąć tych rys.

Po tych zabiegach wooońcu założyłem szesnastki BBS'a, przednią dokładkę Irmschera i nakleiłem na błotniki naklejki H&R które były w komplecie z zawieszeniem i wpadła też nalepka Nurburgring na tylną klapę którą własnoręcznie kupiłem (w 2015r) z pod tego niesamowitego obiektu :D
Aha no i jeszcze w między czasie wleciały lampy tylne Red Cear White zakupione od kolegi forumowicza o pseudonimie Kaszubski i powiem szczerze był to dobry wybór, lampy bardzo ładnie się prezentują :)







I jeszcze z ciekawostek, zamontowałem sobie mniejszą tablice rejestracyjną przednią o włoskich wymiarach i jak dla mnie wygląda to fantastycznie xD :D wiem że nie jest to w pełni zgodne z prawem ale nie miałem z tym jeszcze żadnych przygód, a przejechałem już jakieś 3000-4000 tysiące kilometrów z tą tablicą mijając w tym kilku mundurowych i nawet mnie nie próbowali zatrzymywać "muza" ale tak trzech z nich widać zwrócili na mnie szczególną uwagę, ale jak by co wożę w bagażniku seryjną tablice w razie nagłej zmiany ;)




I jeszcze kilka fotek jak to wyglądało w połowie wakacji:




Z początkiem sierpnia pojechałem Corsą nad może, 650 km w jedną stronę, a całość wyszła prawie 1500 km. Oczywiście Corsa nie zawiodła (czego nie można powiedzieć o mnie :wstyd: )




Korzystając z okazji będąc na pomorzu to w drodze powrotnej zahaczyłem o tamtejszy obiekt motoryzacyjno-sportowy jakim jest 'Autodrom Pomorze' Oczywiście myślałem że pośmigam sobie po nim trochę, ale akurat w ten dzień jeździli tylko motocykliści i gokarty, ale była jeszcze jedna bariera, cena. Za godzinę jazdy własnym autem życzyli sobie 300zł, tak że powiedziałem aha, dziękuję za informację, do widzenia. :/ ;)


Niestety ostatniego dnia wracając miałem zdarzenie drogowe z moim udziałem :yye:
Zbyt ochoczo gnałem po drodze ekspresowej (w tym czasie nagrywając ale to nie był główny powód) chciałem wjechać przed kumpla który jechał w Audi. Kierowca dostawczego Peugota sobie przypomniał że nagle ma skręcić z lewego pasa na zjazd w prawo, dał po hamulcach gdy akurat ja wjeżdżałem za niego, moja późna reakcja i doszło do stuknięcia.
Nagranie z tego zdarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=lZK3hV9X29Y
Może już co niektórzy widzieli gdyż pojawiło się w serii Polskie Drogi i innych.
Wina raczej po obu stronach, szybka gadka na poboczu, powodzenia, i jedziemy dalej.
Stety niestety, straty są ale na szczęście nie wielkie.
Zbita prawa lampa, w lewej dolny uchwyt się połamał, atrapa grill ze znaczkiem się połamał, a zderzak pękł w klejonych miejscach i delikatnie przy jednej górnej łapie mocującej, wyskoczył z jednej strony z mocowania przy nadkolu to złapałem na trytytkę z nadkolem i tak pojechałem w stronę domu. A i jeszcze opony, wydarły się w jednym miejscu na tyle że podczas jazdy było czuć wyraźne bicie, niestety po tym własnie momencie zatęskniłem za ABS'em :| ajjjj szkoda praktycznie nowe gumy :/
Na szczęście nie ucierpiała maska i dokładka irmiego, jedynie pojawiły się odpryski po roztrzaskanych spadających elementach.
Ale i tak jestem zaskoczony zderzakiem że to wytrzymał, myślałem że moje zaklejone fabryczne miejsce pod tablice całkiem się rozsypało a tu tylko kilka pęknięć.
A jeszcze bardziej jestem zaskoczony moją małą tablicą i jej montażem. Została na swoim miejscu prawie nie ruszona :) dobry przemyślany montaż się spisał :D jedynie o ile pamiętam wypchało trochę jeden kołeczek.
Tak to wyglądało po zderzeniu i w takim stanie dojechałem do domu (jakieś 470 km jazdy ;) )


Dobra jak na razie tyle, do dwóch tygodni postaram się wrzucić resztę działań aż do dnia dzisiejszego.
Mam też w tym sporo nagrań, to znów zmontuję jakiś filmik by podsumować ten rok pracy przy Corsie.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Listopad 2017, 23:39   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Raf02, ach warto było czekać te pół roku, przyznam się szczerze, że podczas tych sześciu miesięcy kilka razy zaglądałem do Twojego tematu troszkę po cieszyć oko widokiem pięknej Corsy ;)

Masz jakieś nagrania z przejazdów? Jeśli tak to z wielką chęcią obejrzę :)

Cytat:
Nurburgring
ach Zielone Piekło... od dłuższego czasu planuje tam się wybrać. Mam cichą nadzieję, że w sezonie 2018 uda mi się tam pojechać i może wykonać tam chociaż jedno okrążenie po tej legendarnej nitce asfaltu :D byłeś - jeździłeś, czy tylko zwiedzałeś?

Cytat:

Niestety ostatniego dnia wracając miałem zdarzenie drogowe z moim udziałem :yye:


Dzięki Bogu nikomu nic się nie stało. Dobrze, że obrażenia które poniosła Corsa nie były rozległe ;)

czekam z niecierpiwością na kolejne zdjęcia i opisy :)

Pozdrawiam
 
     
 jacob


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Jakub
Dołączył: 10 Maj 2017
Posty: 235
Skąd: Wrocław
Wysłany: 6 Listopad 2017, 07:55   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL


Pół roku przerwy, ale za to wpis konkretny:D Tyle w nim ciekawych dla mnie wątków, żę po przeczytaniu całości już nie pamiętam co chciałem skomentować i o co zapytać :nc:

Bardzo mi się podoba Twoja Crosa <3 Fajne fotki z wyjazdu!
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 6 Listopad 2017, 11:00   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Dzięki Piotrze i Jakubie za miłe słowa :)
Piecia napisał/a:
Masz jakieś nagrania z przejazdów? Jeśli tak to z wielką chęcią obejrzę :)


Mam, ale na nagraniu to wychodzi praktycznie spokojna wolna jazda między oponami ;) do podsumowującego filmiku wrzucę może jakieś urywki.
Piecia napisał/a:
ach Zielone Piekło... od dłuższego czasu planuje tam się wybrać. Mam cichą nadzieję, że w sezonie 2018 uda mi się tam pojechać i może wykonać tam chociaż jedno okrążenie po tej legendarnej nitce asfaltu :D byłeś - jeździłeś, czy tylko zwiedzałeś?

Byłem tylko nie całą dobę z ojcem jego samochodem A6 3.0tdi, oczywiście chciałem się przejechać po pętli ale gdy tylko kopiłem bilet to w tym czasie zamknęli wjazd, niestety warunki pogodowe nie dopisały, mżawka, mocna mgła więc i tak by była mała przyjemność z jazdy więc już nie czekaliśmy na poprawę pogody i pojechaliśmy w stronę Polski. I nawet nic nie pozwiedzaliśmy, jedynie fury jakie stały na parkingach.

Też właśnie planuję w przyszłości pojechać (muszę!) najlepiej Corsą :D czy w 2018 wypali nie wiem.. a chciałbym, bo mi się mój niewykorzystany bilet na jedno kółko zmarnuje xD a gdzieś czytałem że powinien być ważny przez 4 lata.
Jak będziesz będziesz jechał to dawaj znać, może się dołączę? ;p bo w śród moich i tak kilku znajomych nikogo takie atrakcje jak jazda po torze nie interesują więc na tą chwile nikogo chętnego nie znajdę, a samemu trochę strach tak się zapuszczać haha
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 6 Listopad 2017, 16:11   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Aż miło patrzeć, jak zawsze w sumie, na taki dokładny i skrupulatny post (nie mówię oczywiści o kolizji). Atu prezentuje się bajecznie, na pewno obróciłbym się za nim widząc je na ulicy, i to nie raz :P
Co do niemieckiego toru to wszyscy się tam chyba spotkamy xD
Też mam zamiar moją Lilithy tam podjechać ale to za 2 lata, jak będę przejazemprzez kraj naszych zachodnich sąsiadów.
No nie pozostało mi nic innego jak życzyć I powodzenia i niestygnącego zapału w dalszych pracach nad tym czerwonym skarbem :powodzenia:
 
     
 Pieter



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 9
Skąd: SWD
Wysłany: 20 Listopad 2017, 22:26   
   Moje auto: corsa c Z12XEP


"siema:
Prześledziłem temat, bardzo fajny "projekt" , podoba mi się z bagażnikiem dachowym, świetnie by też wyglądała dodatkowo z zainstalowaną na nim owiewką np. THULE lub YAKIMA :D
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 21 Listopad 2017, 17:12   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Cytat:
Mam też w tym sporo nagrań, to znów zmontuję jakiś filmik by podsumować ten rok pracy przy Corsie.


Raf02, od wczoraj jest dostępny nowy filmik na YouTube, a tu nadal go nie ma... xD

Pochwal się wszystkim ;p

co do owiewki to bardzo fajny pomysł, Yakima robiła by robotę :)

Pozdrawiam :)
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 21 Listopad 2017, 20:18   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Pieter napisał/a:
"siema:
Prześledziłem temat, bardzo fajny "projekt" , podoba mi się z bagażnikiem dachowym, świetnie by też wyglądała dodatkowo z zainstalowaną na nim owiewką np. THULE lub YAKIMA :D


Mam owiewkę tylko taką jakby samoróbkę, kupiłem od jakiegoś człowieka co robi takowe owiewki i sprzedaje, z wyglądu jest ok ale nie podoba mi się jej montaż, trochę wadzi mi nawet o uchwyty rowerowe. A podczas jazdy zdarzało się tak, że popadała w drgania i stukała mi w dach, więc jej w tym roku już nie montowałem. A taką THULE czy Yakima to gdzie ja taką dostanę? i to pewnie swoje kosztować będzie :)
Piecia napisał/a:
Raf02, od wczoraj jest dostępny nowy filmik na YouTube, a tu nadal go nie ma...

Pochwal się wszystkim

A no jest :D wczoraj skończyłem montować i od razu wrzuciłem. Przy kolejnym apdejcie tematu miałem zapodać, ale kiedy dokończę temat to jeszcze nie wiem :D mam nadzieję w tym tygodniu.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 26 Listopad 2017, 07:53   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Dobre auto .. Bardzo dobre :)

i bardzo dobra Nagryweczka ;p

https://www.youtube.com/watch?v=pyc3ZQqcCQQ
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 26 Listopad 2017, 19:02   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Czas dokończyć wątek na ten rok,
Skończyłem na tej stłuczce więc tak: Ucierpiały tylko elementy wymienne jak, lampy, zderzak i belka metalowa pod nim. Zderzak spokojnie udało się odratować, wszystkie pęknięcia, rysy i ubytki pokleiłem, wyrównałem i polakierowałem od nowa.
Lampy wymieniłem, chciałem kupić identyczne jakie były lecz już coraz rzadziej do odstania w Polsce i tu znów z pomocą pojawia się kolega Kaszubski, tylko on miał je w tym momencie na stanie więc od razu od niego odkupiłem, nawet dostałem mały rabat w postaci darmowej wysyłki, dzięki Bartek :)
Belkę metalową pod zderzakiem oczywiście też wymieniłem, kupiłem nieopodal na auto demontażu w bardzo dobrym stanie, odmalowałem dla lepszego efektu i założyłem.




Klakson.
Wracając z wakacji rozmyślałem sobie: skoro znów przód auta będę miał rozebrany a obecny klakson pewnie uległ uszkodzeniu, to zamontuje sobie coś innego, ciekawszego ;) ciekawe czy jest coś takiego co wydaje melodię podczas trąbienia jak w grze GTA 5 w którą swego czasu grałem :D po kilkunastu minutach szukania po internecie i wpisywania różnych faz w końcu trafiłem na taki zestaw grający, ku mojemu zdziwieniu nawet nie był drogi, coś około 90 zł z wysyłką więc zamówiłem ;)
Po rozbióce przodu okazało się ze ta metalowa belka dotykała przedniej części obudowy fabrycznego klaksonu, po jej zdemontowaniu sygnał dźwiękowy jest taki jaki być powinien. Okej, będę miał dwa odrębne sygnały ;)
Montaż drugiego klaksonu, a raczej fanfary przebiegł bez większych problemów, na szczęście między zderzakiem a chłodnicą było sporo miejsca, 5 trąbek o różnych tonach weszły tam jak się patrzy :)
a kompresor podający do nich powietrze idealnie wszedł we wnękę tej metalowej belki, przykręciłem go śrubą do belki i dodatkowo zabezpieczyłem folią stretch by nie lała się nadmiernie na niego woda. Na koniec zamontowałem i podłączyłem pod cały zestaw przełącznik dwustopniowy by mieć ustawione cały czas normalny klakson a w wybranych momentach przełączać się na fanfare :D
Jak przyciągnąć wszystkie spojrzenia na Corse? Zamontuj Fanfarę i zatrąb xD xD


Całość złożyłem aktualnie z atrapą vauxhalla przemalowaną na czarno gdyż taką miałem na stanie, aktualnie już kupiłem fabryczną z Oplem ale wstrzymam się jeszcze z jej montażem.
Co się zmieniło po złożeniu wszystkiego to spasowanie elementów, wielkość szpar między zderzakiem a obiema lampami, przenie uchwyty montażowe się też minimalnie naruszyły więc będę musiał nad tym popracować, Z daleka może tak nie widać ale z bliska to kuje w oczy ;)




Na koniec wydrukowałem sobie papier do kompletu z opisem zmian itp. haha tak na podsumowanie 5 letniej przygody z Corsą :) (ten czerwony po prawej ;) )



Zrobiłem też tegoroczne podsumowanie z Corsą w formie 12 minutowego filmiku który link zapodał już Damian post wyżej ale wrzucę też osobiście tak dla potwierdzenia :)
https://www.youtube.com/watch?v=pyc3ZQqcCQQ

Tak ze tak, Corsa z końcem tego roku przechodzi (chyba) na emeryturę :) jak już pisałem na Shoutboxie kupiłem drugie auto do takiego codziennego użytku. Jest to Saab 9-3 z 2001 roku z silnikiem 2.0 Turbo, niestety ma swoje bolączki jak np. nierówna praca silnika na biegu jałowym i jeszcze kilka drobnostek, mam nadzieje że uporam się z tym do końca roku, już parę drobnostek zrobiłem.
Po bezawaryjnej jeździe Oplem postanowiłem kontynuować jazdę autem z grupy General Motors
Mam nadzieję że ten Saab będzie się równie dobrze sprawował co Corsa, choć powątpiewam ale jestem dobrej myśli ;)
Ogólnie to za Saabami 9-3 oglądam się od półtora roku. w planach miałem kupić przed zimą drugie auto, nie koniecznie miał być to saab, rozważałem też kolejnego Opla lub jakąś Mazdę czy Volvo. Warunkiem jaki sobie postawiłem to w miarę dynamiczny benzynowy silnik i cztery pary drzwi.
Do kupna tego konkretnego egzemplarza skłoniły mnie te cztery podpunkty:
-Mocny ciekawy rozwojowy silnik, o ile nie okaże się na wykończeniu to będzie plan na minimum 240 koni :)
-fabryczny lakier na całym aucie sprawdzane miernikiem, przedział 70-170 mikronów jednak nie jest w najlepszym stanie, pełno odprysków z przodu, trochę większych mniejszych rys i tylny zderzak trochę poobijany.
-dosyć ładne koła z oponami zimowymi (już na wykończeniu ale tą zimę jeszcze przejeżdżę ;p )
-wskaźnik doładowania turbiny w liczniku (taka duperela a cieszy :D )
Kilka fotek tego wehikułu ;)







Środek mam zamiar trochę zmienić, zastąpię ten drewno-plastik innym wykończeniem albo po prostu to przemaluję haha
Jeździ się spoko ;) przyzwyczajony jestem do małej sztywnej Corsy, to ten za kierownicą wydaje mi się bardzo duży i ociężały, przyspieszenie jakiś tam ma to czuć, ale bardziej wdać to po liczniku, gdy w Corsie po danym czasie trzymania gazu w podłodze miałbym 90 to w tym wskazówka dobija już do 150 :D trzeba się będzie przyzwyczaić i nie pozwalać sobie za dużo.. ;)
Więc to by było na tyle, do zobaczenia pewnie w przeszłym roku :) :00: "jem" :pis:
Ostatnio zmieniony przez Raf02 27 Listopad 2017, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Czarkoman


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Cezary
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 66
Skąd: Pobiedziska
Wysłany: 26 Listopad 2017, 23:33   
   Moje auto: Opel Corsa C 1.8 GSi


Nadrobiłem wątek i jestem pod wrażeniem włożonej pracy. Szkoda stłuczki, ale mogło się to wszystko skończyć sporo gorzej. Najważniejsze, że już jest cała i dalej cieszy oko :D Bardzo fajny pomysł z tym "klaksonem", podejrzewam nie jednego można mile zaskoczyć. Taki przyjemniejszy dźwięk może też być bardziej przydatny w uprzejmym zwracaniu uwagi na drodze, bo ten standardowy to się raczej jednoznacznie negatywnie kojarzy ;p

A Saab też bardzo fajny wybór. Sporo osób które znam twierdzą, że są brzydkie, ale moim zdaniem mają właśnie swój urok i wyróżniają się na drodze :)
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 27 Listopad 2017, 00:13   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Raf02, jak zwykle bardzo ciekawy opis. Podoba mi się, że tak skrupulanie wszystko opisujesz i dokumentujesz :)

Cytat:
Tak ze tak, Corsa z końcem tego roku przechodzi (chyba) na emeryturę


mam nadzieję, że Corsa u Ciebie zostaje? Czy rozważasz sprzedaż?

Saaby z tych lat są piękne mają klasyczne kształty i ten szwedzki styl. Jedyne co mi w nich nie pasuje to wnętrze... a w szczególności kierownica.

Czy w Twoim egzemplarzu jest Night Panel? Jeśli tak to zazdroszczę ;p zawsze podobał mi się ten gadżet :)

Cytat:
nie koniecznie miał być to saab, rozważałem też kolejnego Opla lub jakąś Mazdę czy Volvo


Dlaczego nie Volvo? ;) jakie modele brałeś pod uwagę?

Od czasu do czasu, powrzucaj jakieś fotki Saabinki, będę czekać ;p

Pozdrawiam
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 27 Listopad 2017, 20:59   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Coś się dzieje ze zdjęciami, nie wiem, nie widać ich. Spróbuje to naprawić,
Ok naprawiłem, kosztowało mnie to 3.69 PLN z VAT. ;p
Czarkoman napisał/a:
Bardzo fajny pomysł z tym "klaksonem", podejrzewam nie jednego można mile zaskoczyć. Taki przyjemniejszy dźwięk może też być bardziej przydatny w uprzejmym zwracaniu uwagi na drodze, bo ten standardowy to się raczej jednoznacznie negatywnie kojarzy

A Saab też bardzo fajny wybór. Sporo osób które znam twierdzą, że są brzydkie, ale moim zdaniem mają właśnie swój urok i wyróżniają się na drodze

Mam taką nadzieję że większość jest miło zaskoczona po usłyszeniu tego sygnału :D pamiętam ze jedna grupka młodzieży nawet coś dam do mnie machała ;)
Czarkoman napisał/a:
A Saab też bardzo fajny wybór. Sporo osób które znam twierdzą, że są brzydkie, ale moim zdaniem mają właśnie swój urok i wyróżniają się na drodze

Tak, większość osób uważa te saaby to brzydale i raczej niczym się nie wyróżniają, ot zwykły stary pojazd niszowej marki.

Piecia napisał/a:
mam nadzieję, że Corsa u Ciebie zostaje? Czy rozważasz sprzedaż?

Saaby z tych lat są piękne mają klasyczne kształty i ten szwedzki styl. Jedyne co mi w nich nie pasuje to wnętrze... a w szczególności kierownica.

Czy w Twoim egzemplarzu jest Night Panel? Jeśli tak to zazdroszczę zawsze podobał mi się ten gadżet

Oczywiście Corsa zostaje :) za bardzo bym chyba tęsknił jak bym ją sprzedał, zresztą to się nawet nie opłaca bo za trzy tysiące bym jej nie oddał ;)
Saaby jakiś tam swój styl mają trzeba przyznać, najbardziej takim stylowym jest chyba Saab 900 "krokodyl" ;)
Wnętrze, owszem jest paskudne, szczególnie na zdjęciach :D na żywo już może mniej a jak się człowiek przyzwyczai to jest już nawet spoko haha Kierownica jak dla mnie nie jest ani brzydka, ani ładna, taka neutralna.
Night panel? Przycisk widzę jest ale jeszcze nie korzystałem ;) bo jak na razie auto w większości jeździ z garażu do garażu ;)
Dlaczego nie Volvo? Jak bym trafił na jakiś fajny egzemplarz to może bym kupił :) ale ogólnie aż tak bardzo mnie nie kręciły jak saaby ;) No i wiadomo cena niekiedy jest też trochę wyższa.
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 28 Listopad 2017, 00:14   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Cytat:
Saab 900 "krokodyl"
klasyk, szkoda, że tak mało ich na drogach... :/

Cytat:
Night panel? Przycisk widzę jest ale jeszcze nie korzystałem ;)


to jak skorzystasz to wrzuć fotkę, pokaż forumowiczom jak skandynawowie wyposażają swojej furki ;p

Bardzo dobrze, że Corsa zostaje :) u kogo miałaby lepiej niż u Ciebie ;p

Pozdrawiam
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 25 Listopad 2019, 20:22   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Witajcie po dłuuuższej przerwie.
Wiem że już niewiele tu osób zagląda ale traktuję ten temat jak swego rodzaju pamiętnik samochodowy :) i dopóki forum będzie istnieć to będę tu zamieszać posty z mym autem :okk:

Po kupie drugiego auta Corsa przeważnie stoi, gdy natrafi się jakaś okazja i ładna pogoda to wtedy ją wyciągam i jadę :P
Nie umiem tego opisać ale jak po dłuższym postoju w końcu wsiądę i wyruszę w krótką podróż Opekiem to odczuwam takie bardzo miłe uczucie, że ciągle mogę się cieszyć swoim pierwszym autem :) że jest u mnie i ma się dobrze, po prostu odczuwam satysfakcje szczególnie po zimowym postoju i pierwszym wyjazdem w roku :)
Więc tak, jedna z ciekawszych zmian jakie zaszły w Corsie to zamontowałem mikro kontroler na bazie Arduino uno który wyświetla dane informacje na wyświetlaczu Tid, i z tego miejsca jeszcze raz dziękuje koledze Kapec za pomoc w podłączaniu i zaprogramowaniu tego urządzonka. Spisuje się rewelacyjnie, cały czas korzystam :)
Druga mała zmiana to znów audio, powrócił sub do bagażnika, przód odseparowany wraz z tylnymi napędza radio, a subwoofer wzmacniacz oczywiście. Po dokładniejszym strojeniu gra to naprawdę dobrze i chyba tak zostanie, muszę tylko przymocować jakoś tego suba bo czasami się przesunie.
Krótka prezentacja tego mikro kontrolera i jakie mam w nim informacje: https://www.youtube.com/watch?v=yKfcz3BN904 jakoś nie miałem pomysłu gdzie zamontować ten przycisk do zmiany wyświetlanych opcji, wiec jak na razie przykleiłem go po chamsku do deski :P
Czas na kilka fotek z tego okresu, właściwie to mało ich pstrykałem ale coś tam się znajdzie.
Tu Corsa na Torze Białystok, wybrałem się tam na jazdki w sierpniu 2018 roku, tor mały i kręty ale fajnie się jeździło, miałem tam też małą awarię, spadł jakiś przewód podciśnienia i silnik kompletnie nie miał mocy przy niskich obrotach, Awaria dopiero zdiagnozowana i usunięta w domu.



Tu tegoroczna jazda po lotnisku które mam nieopodal.



Wypadzik na rowery, bywały czasami trzy na dachu ;)



I mała ostatnia sesja seryjnej Corsy


I wraz z Saabem




Jak widzicie na Corsie zamontowane są cały czas belki dachowe i uchwyty na rowery a to za sprawą tego że rozwijam swoje dosyć nowe hobby jakim jest 'wyczynowa' jazda na rowerze :) jeżdżę w dziedzinach takich jak Dirt Jumping i Street-trial.
Więc Corsę czasami wykorzystuję by dojechać w dane miejsca.

I tu ja pokonujący rowerem półmetrowy uskok xD





No i w końcu nadchodzi ten czas, czas na zmianę silnika.
Silnik to Saabowska jednostka 2.0 Turbo o oznaczeniu B204, wyjęty z Saaba 9-3 z 1999 roku. Kupiłem go już w kwietniu, trawił się nieopodal mojego domu więc albo teraz albo nie wiem kiedy ;d ale ze względu na inne wydatki w tym moje rowerowe hobby nic w tym temacie dalej nie robiłem, dopiero w listopadzie zacząłem przeglądać ten silnik i powoli kupować potrzebny osprzęt.




Sporo się zastanawiałem czy sam podejmować się tego swapa czy oddać do jakiejś firmy, napisałem to takiej którą mam najbliżej w odpowiedzi napisali że oczywiście mogą się tym zająć, koszt 15-17tys plus potrzebne części :P :D
Więc bezapelacyjnie podjąłem decyzję że sam się tego podejmę, miejsce jako tako mam, czas mam, wiedzy już trochę zgłębiłem, umiejętności manualne już jakieś tam posiadam więc powinienem dać se radę :) Robiąc sam myślę zamknąć się w kwocie 10 tysięcy, ale to zależy od tego jakie modyfikacje wykonam i ile będę chciał uzyskać mocy z tego silnika a ciągle się nad tym zastanawiam. Opcje są dwie: bezpieczne okolice 200 koni czy trochę zaszaleć i zrobić okolice 270 koni czyli tyle ile chciałem i planowałem, ale niestety wymaga już znacznie większych modyfikacji i co za tym idzie kosztów. O ile silnik to powinien wytrzymać to układ przeniesienia napędu i układ paliwowy już nie bardzo, czyli skrzynia, półosie napędowe, pompa paliwowa i wtryskiwacze, to trzeba by było wymienić na mocniejsze, większe. Skrzynię biegów już kupiłem, niestety tą co wytrzyma ponad trochę 200koni.
Tak że jeszcze muszę to przemyśleć ;)
Termin planowanych prac to wiosna lub lato 2020
postaram się być z tym na bieżąco.

Piecia napisał/a:
to jak skorzystasz to wrzuć fotkę, pokaż forumowiczom jak skandynawowie wyposażają swojej furki

A proszę bardzo, trochę z opóźnieniem ale wrzucam :D



Taki widok widzimy jak włączymy funkcję Night Panel, a gdy mamy mało paliwa zapala się rezerwa i cały wskaźnik poziomu paliwa :)
Korzystałem już kilkukrotnie z tego trybu, człowiek tylko szybciej się senny robi bo w okół ciemno i prawie żadnych informacji nie widać ;p
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 5 Styczeń 2020, 22:41   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Raf02, ja czytam ;) doskonale Cie rozumiem, prowadzenie pamiętnika motoryzacyjnego to fajna sprawa :)

serio planujesz wsadzić 2.0t do Corsy? czy to tylko taki żart? xD

trzymam kciuki :okk:
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 8 Styczeń 2020, 20:28   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Tak, to nie żart, pakuje w tym roku pod maskę ten silnik :)
Okazało sie też, że jakiś młody chłopak spod Rzeszowa również robi takiego swapa, wrzuca identyczny silnik Saaba do Corsy B :D napisał do mnie na instagramie po zobaczeniu tam mojego zdjęcia haha I chyba on będzie pierwszy :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 5 z 6 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [Corsa B] RED Corsa by Raf
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.