Przesunięty przez: Kaszubski
19 Marzec 2016, 20:18
Gniazdo zapalniczki- Corsa B
Autor Wiadomość
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2008, 18:51   Gniazdo zapalniczki- Corsa B

Witam - poraz kolejny....
mam pytanie chodzi mi o to że moja corsa nie ma gniazda zapalniczki tylko zaślepkę no i chciałbym się dowiedzieć jak podłączyć takie gniazdko?:) z góry dzięki za informację
Ostatnio zmieniony przez lukbud 25 Luty 2009, 23:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 4 Czerwiec 2008, 21:32   

sprawdz moze beda przewody
 
     
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 13:51   

sa przewody ale mam karpia teraz bo nie wiem ktory to masa a ktory plus!!!! prosze o szybka odpowiedz bo mma niezlego zonka:d ahhhh glupota nie boli:D
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 16:47   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


prawdopodobnie plus to będzie przewód brązowy, ale do końca nie jestem pewien. Pożycz od jakiegoś kolegi elektronika albo elektryka najzwyklejszy miernik napięcia stałego. Tym sprawdzisz gdzie jest plus, a gdzie minus. Albo troszke trudniejszy sposób z diodą krzemową lub diodą LED z oporem, ale to nie tłumacze. Chyba że chcesz to mogę dokładnie to opisać.
 
 
     
 lukasi525
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 5 Czerwiec 2008, 21:53   

kup prubowke taka zarowka z 2 przewodami albo zmajstruj sam dotknij 1 pzrewodem prubowki do stacyjki a 2 do przewodu w samochodzie te ktore znalazles sprawdz oby 2 ten ktory sie zaswieci jest plusem moj nr gg 6643194 jak by co to pisz
 
     
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Czerwiec 2008, 06:53   

yyyy że tak powiem próbowałem, znalazłem ,podłaczyłem nie oryginalne gniazdko zapalniczki plus okazazał się czerowny... gdy już ladnie podłączyłem i polutowałem oraz założyłem bezpiecznik 15 na plusie oczywiście między gniazdkiem a plusem... hm mały ponieważ ma służyć do ładowarki od laptopa i telefonu ... nie palę:) efekt był porażający po podłączeniu ładowarki do telofonu zrobiło tylko pstryk i zdechła ładowarka od koma....beżpiecznik obok gniazda.... oraz światło oświetlające wnętrze samochodu w efekcie czego stwierdziłem że zostawie to jednak elektrykowi a sam sobie dziękuje że założyłem mały bezpiecznik:) bo teraz moja biedna corsina mogła by przestać jeżdzić aaa i teraz możecie mi wytłumaczyć który bezpiecznik w desc rozdzielczej aby znów mi świeciło światełko:(


ogólnie swoją pracę kwituję że się nadaję do pchania karuzeli a nie do elektryki dzięki wszystkim za POMOC!:D
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Czerwiec 2008, 09:28   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


majonez147, więc to nie wina bezpiecznika, że było duże PSTRYK!!!!. A wogóle to pewnie założyłeś nie taki jak trzeba. 15 A na gniazdo zapalniczki?? Słuchaj te kabelki, którymi idzie zasilanie do gniazda zapalniczki są średnicy ok. 2mm, więc one nagrzewają się dość przy prądzie 4 amper, a gdzie tu 15?? to one by się żarzyły!!!!!!!!!
A wogóle przy taki8m prądzie i napięciu moc strat na przewodach wyniosłaby 180 wat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Więc kolego radziłbym jeszcze raz sprawdzić czy dobrze kable podłączyłeś to raz
a dwa może ładowarka była felerna. Albo poprostu te kable które znalazłeś to nie są do zapalniczki??

A co do bezpieczników to są one po lewej stronie pod kierownicą to prawdopodobnie walnął bezpiecznik 1, 17 lub 18. na zaślepce masz numeracje bezpieczników
 
 
     
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Czerwiec 2008, 11:43   

znaczy jak kupowalem wszystko do podlaczenia w sklepie powiedziano mi ze jezeli nie bede uzywal zapalniczki w samochodzie to nie potrzbuje duzego bezpiecznika i ze lepiej zalozyc mniejszy. czyli uwazasz ze 15 to za duzy? ladowarka byla nowa orginalna noki a czy kable byly dobre raczej tak bo byl czarny i czerwony masa i plus w kazdym razie sproboje teraz w innym sesie skocze jutro na szrot moze wyrwe orginalne gniazdo od zapalniczki poniewaz tam wystarczy tlko podlaczyc wtycczki i dziala a to moje gniazdo nie orginalne kosztowalo 5 zl i trzba bylo wszystko lutowac. szczeze to po tym pstyk odlaczylem gniazdo zapalniczki zabezpieczylem wszystkie kable tasma izolacyjna zeby nie bylo jakiegos przebic. szczeze to uznaje zasade raz nie udalo ci sie czegos zrobic nie kombinuj tylko jedz do mechanika i niech on zrobi bo zepsujesz jeszcze bardziej
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 8 Czerwiec 2008, 14:21   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


jak chcesz to podleć do jakiegoś elektryka, ale elektryka w domu, a nie do salonu czy warsztatu bo zedrą z ciebie jak z kota........ Wg mnie bezpiecznik 5A by wystarczył, ale wiesz ja to jestem elektronik a nie elektryk więc moge się też mylić. Wiesz ja to bym na twoim miejscu zrobił zabezpieczenie zwarciowe z diody zenera i wrzucił regulacje natężenia ale prawdopodobnie nie wiesz nawet o co mi chodzi....... wiesz elektronika...............
 
 
     
 majonez147
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 8 Czerwiec 2008, 19:26   

no to teraz poczułem się jak by ktoś dał mi w twarz:) nie niestety nie wiem :) sprawdzilem wszystkie bezpieczniki i wszystkie sa sprawne... jezeli chodzi o mnie to ja sie nie znam na elektryce jestem kierownikiem a nie elektrykiem wiec pozostane przy tym aby kazdy sie zajal tym co mu pisane. chcialbym zobaczyc murarza robiacego kulki na tokarce zamiast slusarza a slusarza stawiajacego proste sciany....joke:D
 
     
 dudu
elektronika/audio pokrewne


Informacje
Imię: Łukasz
Pomógł: 29 razy
Wiek: 35
Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 943
Skąd: Pleszew
Wysłany: 9 Czerwiec 2008, 16:03   
   Moje auto: Citroen C3 1.4 HDI


majonez147 napisał/a:
no to teraz poczułem się jak by ktoś dał mi w twarz:)




Co ty gadasz?? a wogóle elektronika od elektryki daleko nie odbiega. Podleć do elektryka i sie spytaj czy przez 2.5mm kable może popłynąć prąd 15A!!!! T o cie wyśmieje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
     
 renatan


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: renata
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 175
Skąd: Kraków
Wysłany: 6 Maj 2017, 09:17   
   Moje auto: Corsa D 1.2 enjoy


właśnie wracam od elektryka i wcale mnie nie wyśmiał
przewód 2.5 dla prądu 15A w zupełności wystarczy :unga:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Gniazdo zapalniczki- Corsa B
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.