Popychacze hydrauliczne wymiana
Autor Wiadomość
 tomek67


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Wiek: 56
Dołączył: 23 Lut 2017
Posty: 3
Skąd: Czeladź
Wysłany: 6 Kwiecień 2017, 21:44   Popychacze hydrauliczne wymiana
   Moje auto: Corsa D 1,2


witam,
mam problem, otóż jakieś 2 miesiące temu zrobiłem remont silnika ( kompletny rozrząd, regeneracja głowicy, nowe pierścienie, nowe panewki oraz napinacz). Wymieniłem również popychacze hydrauliczne z którymi wydaje mi się że mam problem, ponieważ po odpaleniu samochodu na zimno strasznie ''klekoczą ". Po rozgrzaniu również słychach ich klekot tylko że jest trochę mniejszy. Opel pracuje na oleju castrol 5w30.
Czy spotkał się już ktoś kiedyś z czymś takim? Czy hydrauliki po czasie się dobiją i nie będzie ich słychać czy coś innego jest przyczyną? Istnieje możliwość że np po dłuższej trasie się to stanie? Obecnie robię dziennie ok 30 km. Co myślicie o tym. Proszę o wypowiedzi.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 4 Maj 2017, 18:36   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Myślę, że po takim remonciku powinieneś zastosować ole 0W.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 9 Maj 2017, 08:23   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam

Ja bym sprawdził czy ciśnienie oleju (a co za tym idzie wydajność pompy olejowej) nie jest zbyt niskie.To,że nie zapala się kontrolka ciśnienia oleju jeszcze o niczym nie świadczy.Te silniki są wrażliwe na takie tematy a dokładnie hydrauliczne kompensatory luzów zaworowych.Ściskając palcami popychacz powinien stawiać duży opór.Olej 5w30 jest jak najbardziej wskazany do tych silników pod warunkiem,że remont silnika został prawidłowo zrobiony.Wymieniłeś pierścienie,panewki...a jak wyglądały gładzie cylindrów ?.Same pierścionki to nie wszystko.Może trzeba było jeszcze "liznąć" gładzie cylindrów.I jeszcze jedno.Jakie wsadziłeś popychacze ?.No name czy oryginalne ?.Bo to różnie z tym bywa.W zeszłym roku wymieniałem rozrząd bo strasznie silnik stukał.Byłem święcie przekonany,że to zawory stukają.Typowy terkotanie (stukanie) jak w silniku ze zbyt dużymi luzami na zaworach.Okazało się,że był zbyt mocno rozciągnięty łańcuch rozrządu.Mechanior nawet nie wymienił napinacza (tkz. łyżwy).Teraz chodzi jak pszczółka.Jedynie po odpaleniu zimnego silnika słychać przez chwilę stukanie do momentu ustabilizowania się ciśnienia oleju.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Popychacze hydrauliczne wymiana
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.