Opel Corsa b 1.4 90KM - Pytanie odnośnie płynu układu wspoma
Autor Wiadomość
 xRyderx


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Kaziu
Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Warszwa
Wysłany: 6 Marzec 2017, 17:20   Opel Corsa b 1.4 90KM - Pytanie odnośnie płynu układu wspoma
   Moje auto: Corsa B 1.4 90KM


Witam, mam opla Corse B 1.4 silnik 90KM 98 rok w Manualnej skrzyni biegów. Mam pytanie na które nigdzie nie mogę znależć odpowiedzi. Jakiej firmy najlepiej oryginalny, może być dobrej jakości zamiennik dolać olej do układu wspomagania kierownicy ? Pod światło ma odcień coś między brązem a czerwienia. Taka ciemniejsza czerwień..... Niestety nie mam od niej instrukcji i raczej nie był wcale dolewany/wymieniany.

Proszę moderacji o nie usuwanie tematu, dziękuje :)
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 7 Marzec 2017, 19:01   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Ja kupiłem: 1940184-1l-Opel-GM
miałem zmieniać u siebie ale jak na razie się wstrzymałem.
 
     
 xRyderx


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Kaziu
Dołączył: 31 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Warszwa
Wysłany: 8 Marzec 2017, 01:29   płyn wspomagania
   Moje auto: Corsa B 1.4 90KM


Dziękuje bardzo za odpowiedz. Mam natomiast jeszcze dwa pytania. Na aukcji jest napisane NIE PASUJE DO MODELI Z ELEKTRYCZNĄ POMPĄ WSPOMAGANIA. Gdzie mógł bym się dowiedzieć czy mam elektryczną pompę wspomagania ? Rozumiem, że to jest oryginalny olej taki jak fabryczny i nie będę musiał wymieniać starego ? Kolor powinien się zgadzać. I jeszcze jedna rzecz na innym forum polecili mi MOBIL ATF 220 1L Dexron II. Który lepszy ?
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 8 Marzec 2017, 18:22   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Niestety nie posiadam wiedzy na ten temat, dlatego też wstrzymałem się z wymianą tego płynu, a u mnie ten że płyn jest jakiś ciemny, przypominający olej silnikowy, być może się zużył, nie wiem.
 
     
 viper12


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 22
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 7 Kwiecień 2017, 11:45   
   Moje auto: Corsa 1.8


nie wiem czy ci tym coś pomogę ale tu masz http://www.iparts.pl/auto...875-102203.html i widzę że wszędzie piszą że czerwony płyn
 
 
     
 Jano72


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Jan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Bielsko - Biała
Wysłany: 8 Kwiecień 2017, 16:24   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4 8V


Pytanie jakie masz wspomaganie zamontowane w samochodzie - popatrz jaki osprzęt silnika napędza pasek klinowy stojąc z przodu auta po lewej stronie silnika pierwsza jest pompa wspomagania do której zamocowane są przewody gumowe jeśli tak jest masz wspomaganie hydrauliczne. Zazwyczaj do układu wspomagania w samochodach opel corsa B stosowany był olej Dexron koloru czerwonego.Pamiętać trzeba o jednym aby do uzupełniania lub wymiany stosować olej który był już w układzie wspomagania - kolor czerwony stosować czerwony - kolor oleju zielony stosować zielony.
 
     
 grubby


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 31
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 34
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Kwiecień 2017, 16:48   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4


Cześć! Też mam corsę 1.4 90KM, ale 96 rok. U mnie płyn jest również ciemno czerwony, wchodzący w bordowy. Również chętnie się dowiem, jaki olej by się tam nadał, ponieważ wydaje się, że od lat nie był wymieniany i jakby wspomaganie chodziło słabiej aniżeli na początku, gdy kupiłem autko 6 lat temu. Stąd prośba- jeśli dojdziesz do tego, jaki olej się nada, to koniecznie daj znać :)
 
     
 Jano72


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Jan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Bielsko - Biała
Wysłany: 12 Kwiecień 2017, 19:06   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4 8V


Według książki sam naprawiam samochód opel corsa B zalecanym olejem do wspomagania układu kierowniczego jest Dexron II i taki też zastosowałem w oplu mojej żony.Na rynku dostępny jest oryginalny olej/płyn do wspomagania i skrzyń automatycznych OPEL/GM DEXRON VI koloru czerwonego. Olej zastępuje wcześniej stosowane oleje klasy DEXRON II i III ale w moim odczuciu jest troszeczkę rzadszy niż Dexron II oraz posiada więcej uszlachetniaczy więc pomyślałem że te właściwości nie koniecznie dobrze mogą wpłynąć na zmęczoną już pompę wspomagania w samochodzie z przebiegiem prawie 190 tys. kilometrów.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » Opel Corsa b 1.4 90KM - Pytanie odnośnie płynu układu wspoma
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.