Jak nazywa się ta tylna szyna w podwoziu Corsy B 3d ?
Autor Wiadomość
 Corsaczek


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Imię: Jareczek
Wiek: 38
Dołączył: 31 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Pułtusk
  Wysłany: 31 Marzec 2017, 11:08   Jak nazywa się ta tylna szyna w podwoziu Corsy B 3d ?
   Moje auto: Opel Corsa B 3d 1.0 - X10XE


Witajcie. Byłem niedawno zmieniać linkę hamulca ręcznego w Oplu Corsie B 3d. Na podnośniku miałem możliwość obserwowania podwozia. Ogólnie było zabezpieczone jakąś "gumową masą" przez poprzedniego właściciela, aczkolwiek jeden z tylnych elementów nie posiadał takiego zabezpieczenie :(

I właśnie okazało się, że za niebawem będę zmuszony wyciąć u blacharza ten element lub wstawić nowy.

Nazywam to "elementem" ponieważ nie wiem jak on fachowo się nazywa.

Jest w nim ulokowane gniazdo sprężyn tylnych.

Przesyłam zdjęcie:
https://zapodaj.net/a462d75c9ec60.jpg.html
https://zapodaj.net/images/a462d75c9ec60.jpg

Jeśli istaniałaby możliwość to mógłbym taki zapasowy element zakupić "na zachodzie" ze sklepu lub u nas w kraju w formie reperaturki dla blacharza.

Czy ktoś z Was wie, jak ten element (szyna) się zwie, oraz jaki on może posiadać numer katalogowy (pod sprężyny tylne lewą i prawą) ?
Z góry dzięki za pomoc.
 
     
 Jano72


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Jan
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 9
Skąd: Bielsko - Biała
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 21:06   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4 8V


Ta szyna jak ją nazywasz to podłóżnica tylna i jest to element nośny (konstrukcyjny) pojazdu.Fachowa zaznaczam fachowa naprawa może być bardzo droga.Zazwyczaj blacharze wstwaiają w tych miejscach łatki (wzmocnienia) do których wspawane jest gniazdo sprężyn jest to naprawa dużo tańsza niż wymiana podlóżnicy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Karoseria » Jak nazywa się ta tylna szyna w podwoziu Corsy B 3d ?
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.