[CORSA B] REDS
Autor Wiadomość
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 21 Maj 2014, 20:37   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Dokładnie tak 45, tyl posadzony mam na -40 mm i wszystko idealnie się mieści,nawet z kompletem osób nic mi nie obciera,też mam okolo 1 cm luzu, więc powinny wejść bez problemu,chyba,ze w 5d jest inaczej,ale przecież rozstaw jest ten sam :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 21 Maj 2014, 21:31   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Chyba najlepiej Pasujące Koło do Corsy B w Histori :ok:

Ponadto czerwona Corsa z czarnymi wstawkami Miód :)

Pochwalić efektu Baardzoo :)
 
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 22 Maj 2014, 10:28   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Wszystko było ładnie,ale coś jednak nie pasowało mi z przodu,błyszczący znak Opla, więc postanowiłem zdjąć tą srebrną powłokę,a oto efekt:

Ostatnio zmieniony przez Dobosh 26 Maj 2014, 08:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 Tomasz45



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Wiek: 54
Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 17
Skąd: Bytom
Wysłany: 22 Maj 2014, 20:44   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 16V


Bardzo ładny Opelek a przede wszystkim jak na ten rocznik autko posiada piękny lakier , i bardzo ładnie się prezentuje pozdrawiam.
 
 
     
 piszczek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 05 Maj 2014
Posty: 12
Skąd: Zakrzewo k. Piły
Wysłany: 27 Maj 2014, 18:10   
   Moje auto: Corsa B 1,4


wygląda genialnie.
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 22 Czerwiec 2014, 22:29   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Wczoraj zająłem się lakierem, na zdjęciach wyglądał w miarę ładnie, lecz w realu nie prezentował się tak idealnie, ostatni raz samochód był polerowany rok temu po zakupie i widoczne już było zmatowienie lakieru. Powłoka została dobrze odtłuszczona, następnie karoseria została wyglinkowana i wypolerowana polerką, a na koniec położony został wosk. Lakier od razu nabrał połysk i większość rys zniknęła. :)




 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 23 Czerwiec 2014, 21:19   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Bardzo ładnie zgrabnie wygląda, felgi pasują jak ulał ! Pozazdrościć. :graty:
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 4 Sierpień 2014, 10:06   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


W sobotę udało mi się założyć nowe amortyzatory na przód, w moim przypadku seryjne nie zdawały egzaminu z sprężynami -40, na nierównościach samochodem strasznie bujało i amortyzator w ogóle nie spełniały swojej roli. Kupiłem w bardzo dobrym stanie używane KYB AGX z czterostopniową regulacją twardości, od razu przełożyłem do nich moje sprężyny FK i zestaw założyłem na samochód. Teraz można jeździć komfortowo,a jeśli chcę zawsze mogę przestawić amortyzatory na twardszy tryb :)




[ Dodano: 18 Wrzesień 2014, 18:46 ]
Dzisiaj udało mi się kupić oryginalne progi Steinmetza. Ich stan oceniam na dobry, nie są popękane to najważniejsze :)



 
 
     
 Maćko



Informacje
lodzkie

Imię: Maciek
Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 24 Wrzesień 2014, 12:11   
   Moje auto: Corsa B X12SZ


Czekam na zdjęcia z progami, ciekaw jestem jak to będzie stroić na 15tkach i przy -40, bo również zastanawiam się nad zakupem takowych progów, ino replik :)
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 26 Wrzesień 2014, 22:50   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Na razie progi czekają na swój czas w garażu z powodu braku funduszy, w ostatnim czasie Corsa pochłonęła całe moje oszczędności na wymianę uszczelki pod misą olejową, co się również wiąże z wymianą oleju i filtru oleju. Wymieniony został również filtr powietrza. W samochodzie zagościła wreszcie instalacja sekwencyjna, ale wraz z jej montażem do wymiany poszły świece przystosowane do gazu i nowe przewody, bo starych lepiej było nie dotykać :) póki co Corsą na gazie jeździ sie bardzo dobrze, nie widzę,żadnej różnicy, no może w portfelu :) na razie sprawa body zostaje zamknięta, może na przyszły sezon uda mi sie kupić zderzak gsi i wymalować go razem z sierpami i progami pod kolor samochodu:)

[ Dodano: 26 Wrzesień 2014, 23:55 ]
A co do tych replik u mnie w okolicy jeździ seryjna Corsa z tymi progami nie obniżona na felgach 13 i wygląda to naprawdę w porządku, sam o nich myślałem,ale przez przypadek udało mi się kupić Steinmetzy :)
 
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 21 Marzec 2016, 12:41   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Czas na aktualizację tematu , długo mnie tu nie było , a samochód cały czas jest w moim posiadaniu .Teraz wszystko po kolei:
W marcu 2015 roku zmieniłem moje BBSy na Artec Pa 15 7j z ET35:

Jednak ranty były w opłakanym stanie,klar był cały popękany ,dlatego postanowiłem je wypolerować.

Robiłem pierwszy raz polerkę rantów, do ideału trochę brakowało ale byłem zadowolony, w późniejszym czasie doprowadziłem je do idealnego stanu.

Na felgi naciągnąłem opony Hankook Optimo K406 w rozmiarze 175/50, opona bardzo fajna,dobrze się na niej jeździ.
o
Również kupiłem używany,roczny gwint Ta-Technix czerwony do Corsy, dodatkowo na tył kupiłem nowe amortyzatory MTS, które wcale nie były zbyt twarde, dlatego musiałem dorobić dodatkowe oboje ponieważ opona dobijała do nadkola.
Następnie została ustawiona zbieżność i samochód zaczął normalnie śmigać.
Pierwsze foty złożonego samochodu:



W miedzyczasie lampy w Corsie oklejone zostały czerwoną folią.
Nastepnie Corsa dostała nowe oczka,w moje Arteby włożyłem soczewki Mini H1. Wnętrze lampy oraz maskownica soczewki pomalowane zostały w czarny mat, zrobiło się ciemniej z przodu.



Tak Corsa zakończyła tamten sezon, na zimę gwint poszedł w górę i wróciły zimowe 13.Ze względów finansowych pojawił się plan na zmianę felgi, która zawsze podobała mi się najbardziej, dlatego Arteci sprzedały się a w ich miejsce wskoczyły Dare Rs 15 7j z et 32:

Nowe koła zostały założone ,gwint skręcony praktycznie na maks z przodu, z tyłu zostały same sprężyny.W piątek udało się to wszystko ustawić w sobotę zbieżność a zdjęcia są jak najbardziej aktualne z dnia wczorajszego.





Auto nabija kolejne kilometry idzie lnie sobie radzi, w całym tym okresie wymieniłem tylne łożyska, szczęki hamulcowe, zregenerowałem alternator, wymieniłem pasek,oleje ,kable, świece, filtry ,termostat itp. Samochód sprawuje się bez zarzutu :)
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 21 Marzec 2016, 19:38   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Gratulację :ok: jak dla mnie jest to taż jedna z najładniejszych felg, dobry wybór.
Pozostaje dalej życzyć przyjemnej i bezawaryjnej jazdy :)
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 21 Marzec 2016, 20:19   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Dzięki :) ogólnie szprychy ładnie pasują w Corsie, sam czekam aż pokażesz swoje 16 ;)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 22 Marzec 2016, 09:10   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Powiem Ci zmiany Mega na Plus ..Ogólnie Sporo się widzę działo Co Jest Bardzo Fajne a Sama Corsa Mega bardzo mi się podoba :)

Co do Pewnej Zmiany jestem na Nie.. Czerwone Światła Tylne były zdecydowanie Lepsze ! :)

A Koło .. Moje Marzenie RS czy Fake RS .. ale Właśnie takie ! Kasa Mnie kiedyś Puści to będzie Papuga Pomysłu skoro Jakoś grają z Corsą :)
 
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 30 Marzec 2017, 22:10   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Mały up, w aucie zmieniły się lampy z tyłu na przyciemnione, znalezione na szrocie za grosze wraz z wydechem końcowym ATU z którego jestem bardzo zadowolony, brzmi przyjemnie i nie buczy. Dodatkowo zamiast bawić się w filt stożki wpadł sportowy wkład filtra powietrza Simota, ogólnie lepiej brzmi auto może minimalnie.Chwilowo wpadły białe napisy na opony, chciałem zobaczyć jak to wygląda. Auto służy dzielnie i daje radę :)



 
 
     
 Piecia



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Mar 2017
Posty: 299
Skąd: Warszawa/Merzig (DE)
Wysłany: 31 Marzec 2017, 16:13   
   Moje auto: Corsa C 1.3 CDTI


Wygląda super :) aż niebywałe, że tak pospolity samochód może wyglądać świetnie :D dobra robota :okk:
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 13:00   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Lampy o wiele lepiej wyglądają!
Pasuje wręcz wybornie :P
A napisy na oponach, niby taki mały detal, ale cieszy oko i przykuwa uwagę.
Oby tak dalej :powodzenia:
 
     
 Banerx
Zasłużeni
VW Gruppe



Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Piotr
Wiek: 34
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 177
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Kwiecień 2017, 15:15   
   Moje auto: Fabia I


Zapraszamy do udziału w spotach grupy małopolska :) , a nawiasem, mówiąc piękna żaba :D .
 
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 2 Kwiecień 2017, 17:20   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


simply clean :)
Lampy na plus, białe napisy jako chwilowy dodatek przejdzie. Ogólnie to konkretnie siedzi ta twoja Corsa :) masz założone jakieś przednie rozpórki?
 
     
 Dobosh


Informacje
malopolskie

Imię: Mateusz
Wiek: 28
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 0
Skąd: Siepraw
Wysłany: 4 Kwiecień 2017, 01:04   
   Moje auto: Corsa B 1.4Si


Tylko górną przednią, jeżdżę z nią już drugi rok, zastanawiam się jeszcze nad tylną. Pomimo , że auto jest dość obniżone, choć dla mnie jeszcze ciut za mało , to nie nie ma tragedii z komfortem i szybszą jazdą, chiński Ta-technix ale daje radę :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Prezentacja naszych pojazdów » [CORSA B] REDS
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.