Ubywa płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
 canav


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 21 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 21 Marzec 2017, 12:26   Ubywa płyn chłodniczy
   Moje auto: 1.2


Witam.

Posiadam Corse C 1.2 z 2002 roku, ma przejechane 157 tysięcy kilometrów. Mam problem z ubywającym płynem chłodniczym ze zbiorniczka wyrównawczego. Od połowy grudnia do teraz na dolewkach do zbiorniczka z 5 litrowego baniaczka poszło już dobre 2 litry. Pod korkiem wlewu oleju jest majonez, ale mechanik stwierdził że przez to że dużo jeżdżę po mieście, i taka jest prawda rzadko kiedy to auto wyjeżdzą na trasę, ale kiedy wyjedzie ten "majonez" z pod korka znika. Mechanik oglądał szukał przecieku ale nic nie znalazł i wywiesił białą flagę .... Macie jakieś propozycje ? Chłodnica była rok temu wymieniana, czujnik oleju w zeszłym miesiącu.
 
     
 topiq


Informacje
lubelskie

LPG: Tak
Imię: Grzesiek
Wiek: 46
Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 8
Skąd: Puławy
Wysłany: 28 Marzec 2017, 08:13   
   Moje auto: Corsa C Z12XE 1.2 16V 2002 r.


Obejrzyj sobie pompę wody, czy nie wycieka przez łożysko albo bokiem przez uszczelkę. U mnie nim padła pompa, miałem wyciek właśnie pod kołem pasowym. Przy dużych różnicach temperatur, kiedy w nocy temperatura spadała poniżej 0 potrafiło kapać z tego plastikowego korka od chłodnicy. W lecie nie mam tego efektu, ale zimą jak silnik stygł a było na minusie (im więcej tym bardziej zauważalna plama pod samochodem.) Skoro była wymieniania chłodnica, sprawdź czy czasem przewody nie są źle poskręcane, jeżeli nie były wymienione na nowe. Guma parcieje i staje się twarda, po ponownym założeniu nigdy już nie trzyma tak szczelności jak nowa.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Ubywa płyn chłodniczy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.