"Nadaktywny" alarm
Autor Wiadomość
 gratis71


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 17 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd: Wrocłąw
Wysłany: 23 Luty 2017, 18:33   "Nadaktywny" alarm
   Moje auto: Corsa D


Witam
Jestem posiadaczek Corsy D rocznik 2007
Mam problem z alarmem.Staje się to męczące. Pokrótce opiszę problem :
-często potrafi włączyć się z niewiadomego mi powodu, najczęściej dzieje się to w nocy. Samochód stoi pod domem i nikt mi się nie kręci po podwórku. Poprostu bez powodu
-Dwa razy zdarzyło mi się, że rozładował akumulator
-Jeśli otwieram drzwi z kluczyka, a nie poprzez autopilot to następuje pobudzenie alarmu + blokada na zapłon (ale z tym też bywa różnie, czasami otwieram bez problemu !)
-Jak już alarm zadział, to ciężko go wyłączyć (muszę zamykać i otwierać auto, aż do skutku)

Czym to może być spowodowane?
Czy to jest alarm fabryczny, czy jakiś dodawany (otwieram z oryginalnego pilota od samochodu) ?
Ewentualnie można się jakoś pozbyć alarmu jeśli jest on fabryczny ?

Może ktoś miał podobne problemu. Proszę o pomoc : )
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 27 Luty 2017, 08:46   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Taki problem miał szwagier, odciął kable z syreny pod maska i już, jeżeli otwierasz z klucza fabrycznego to masz fabryczny, jest to rocznik 2007, wiec może być problem z elektroniką.

Podjedź do najblizszego salonu opla i zapytaj, albo firmy car-audio czy mogliby dla ciebie to sprawdzić i naprawić. Jak byłem na praktykach to przyjechał dokładnie takk przypadek jak opisujesz, ale w bmw. Chciał nowy alarm, centralny itd, tylko ktoś tak nagrzebał w kablach, że wystarczyło je odplątać i polutować i miał fabryczne spowrotem o czym nawet nie wiedział ;)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27 Luty 2017, 10:26   Re: "Nadaktywny" alarm
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Miałem w Corsie D alarm który był założony w salonie przed odbiorem.Salony/nie wszystkie/ zakładały alarmy gratis do wersji podstawowych tak aby centralny zamek działał na pilot od alarmu.Były to firmowe alarmy GM.Miałem z nim problemy.Albo wypalił się styk na przewodzie dołączonym do alarmu albo padła czujka ruchu i alarm się włączał kiedy tylko miał na to ochotę.
To że otwierasz samochód kluczykiem bez wcześniejszego wyłączenia alarmu pilotem jest normalne że uruchamia syrenę i nadal odcięty jest zapłon albo pompa paliwa zależnie jak podłączyli alarm.Alarm znajduje się pod osłoną wewnętrzną lewego błotnika/przy lewej nodze/
Alarm można wypiąć ale trzeba zmostkować/zewrzeć/ przewody zasilające zapłon czy pompę paliwa.
Schemat alarmu był dołączony do dokumentacji samochodu przy kupnie auta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » "Nadaktywny" alarm
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.