ogrzewanie
Autor Wiadomość
 pawełsz


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Pruszków
Wysłany: 1 Luty 2017, 19:52   ogrzewanie
   Moje auto: Corsa 1,7 diesel


Witam Wszystkich serdecznie na forum. Mam opla Corse c 1,7 DI isuzu 65KM. Mianowicie mam problem z ogrzewaniem wymieniałem termostat,temperatura rośnie wolno ale rośnie tylko leć letnie powietrze do środka samochodu pod warunkiem że sporo przejadę kilometrów. Wydaje mi się że mam zapowietrzony układ jak wymieniałem termostat, i nie wiem jak go odpowietrzyć. Może ktoś miał taki przypadek i by podpowiedział jak to zrobić. Ewentualnie jakieś inne sugestie. Z góry wielkie dzięki.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 1 Luty 2017, 21:19   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Cześć.
Może filmik pomoże Ci w odpowietrzeniu. (końcówka filmu)
https://www.youtube.com/watch?v=xu3ov2b1Us0
 
     
 pawełsz


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Pruszków
Wysłany: 1 Luty 2017, 21:42   
   Moje auto: Corsa 1,7 diesel


Filmik fajny ,tylko ja nie widzę nigdzie odpowietrzenia u mnie na chodnicy.A czy czasem nie odpowietrza się u mnie przez czujnik temperatury bo ponoć jest gdzieś na kolektorze ssącym?
 
     
 ralf
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 6 Luty 2017, 07:00   

A czy ten remont z termostatem został wykonany tak jak trzeba? Pytam, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy. Obieg w samochodzie dzieli się na mały lub duży. Termostat reguluje przełączanie. Być może od razu uruchomiony jest duży, podczas gdy w warunkach zimowych wystarczy ten mały.
Warto też sprawdzić temperaturę przewodów dostarczających i odprowadzających płyn z nagrzewnicy.. Przyczyny możliwych usterek opisali też tutaj. Trzeba po prostu po kolei wykluczać kolejne możliwości.
Ostatnio zmieniony przez 21 Luty 2017, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 pawełsz


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Pruszków
Wysłany: 7 Luty 2017, 20:31   
   Moje auto: Corsa 1,7 diesel


Termostat wymieniłem dobrze,no niema możliwość żeby go zamontować inaczej,termostat to też nie jakiś badziew tylko vernet.Przewodów faktycznie nie sprawdzałem jak jest z ich ciepłotą.Cały czas myślę jak go odpowietrzyć bo tylko to mi chodzi po głowie a nie wiem jak to zrobić.Chyba że on się sam odpowietrza tego nie wiem i nie mogę znaleźć nic necie na ten temat.
 
     
 marurb67


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Marek
Dołączył: 31 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Zawiercie
Wysłany: 16 Luty 2017, 09:38   
   Moje auto: Corsa C 1,2 Twinport


Sprawdź czy nie masz zamulonej nagrzewnicy (temperatura węży do nagrzewnicy), u mnie przestało całkowicie działać ogrzewanie (przez pewien czas działało minimalnie przy wysokich obrotach silnika), po odmuleniu nagrzewnicy ogrzewanie powróciło do normy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » ogrzewanie
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.