Wyciek z czujnika ciśnienia oleju
Autor Wiadomość
 richi102


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Rychu
Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22 Styczeń 2017, 11:42   Wyciek z czujnika ciśnienia oleju
   Moje auto: 1.2 8km ecotech 80km


Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum i pewnie nie ostatni
Mam następujący problem, tak jak w tytule podejrzewam wyciek z ww czujnika.
Tylko pytanie czy jest możliwe żeby po 150 przejechanych kilometrach mogło tyle z niego wylecieć oleju? zdjęcia poniżej.
Wczoraj kupiliśmy auto, wszystko było czyste i nie było nic myte. Samochód stał parę tygodni.
Żona przegoniła ją trochę na trasie , ze 140km h. Pod samym domem zapaliła się kontrolka oleju. Przy zakupie było trochę mniej jak połowa na bagnecie, pod domem dolałem 250-300ml do max na bagnecie.
Zdjęcia robione wieczorem.
Z czujnika na pewno cieknie bo widać to po nim, tylko pytanie czy może być wyciek gdzieś jeszcze?
Będę bardzo wdzięczny za sugestie. Rano jadę do aso po ten czujnik i jeśli dodatkowo to jakiś uszczelniacz/zimering to od razu bym go kupił.
Najgorsze jest to że auto kupiliśmy dla matki i chciał bym się jak najszybciej pozbyć tych wycieków, bo na ten moment praktycznie auto nie nadaje się do użytkowania.



 
     
 richi102


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Rychu
Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23 Styczeń 2017, 18:17   
   Moje auto: 1.2 8km ecotech 80km


Widzę że to forum jest martwe.
Dla potomnych, zawalone było pół silnika po stronie czujnika i praktycznie połowa podwozia aż do tylnego koła.
Winowajcą był wyżej wymieniony czujnik. Koszt 13 zł za febi, czas wymiany 3min, czyszczenie wszystkiego półtora godziny. Sikało z niego jak ze strzykawki.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 26 Styczeń 2017, 21:23   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Dobrze że w porę zauważyłeś. Mogło się skończyć zatarciem silnika. Pewnie żona na zimnym oleju dała mu w rure. Pozdro ...
 
     
 richi102


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: Rychu
Wiek: 41
Dołączył: 22 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: Szczecin
Wysłany: 27 Styczeń 2017, 17:12   
   Moje auto: 1.2 8km ecotech 80km


Problem w tym że auto było dobrze nagrzane. Auto kupiliśmy w Kołobrzegu. Zanim wyjechaliśmy na trasę powrotną do Szczecina, to po mieście i wioskach zrobiliśmy ponad 10km. Żona ten dystans zrobiła spokojnie , widziałem, jechałem przed nią swoim autem.
Mimo to jestem pewien że po kilkutygodniowym postoju jak go przegoniła to czujnik uległ uszkodzeniu.
Miałem już kilka samochodów w swoim życiu, ale z czymś takim spotykam się pierwszy raz.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 27 Styczeń 2017, 17:46   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


No właśnie, żeby przez czujnik ciekło to jeszcze nie słyszałem. Możliwe, że sprzedający coś przed sprzedaniem grzebał albo zamienił. No to szerokości ...
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Luty 2017, 22:05   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


Też ciekło po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów. Auto salon, 1 właściciel. Znajomy mechanik twierdzi że to nagminna usterka w tych silnikach.
 
     
 jjurgiel


Informacje
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 86
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 6 Luty 2017, 22:41   

potwierdzam też wymieniałem czujnik bo sikał i też majster stwierdził że spotkał się już z tym w Oplach
 
 
     
 hollow


Informacje
podkarpackie

LPG: Tak
Imię: Krzysztof
Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 28 Maj 2014
Posty: 87
Skąd: Szczebrzeszyn
Wysłany: 15 Marzec 2017, 23:11   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Znajomemu zamarzł czujnik ciśnienia oleju i pokazywał jego brak. W twoim przypadku zamarzająca wilgoć go pewnie uszkodziła. Zamarzł bo olej zawilgocony - krótkie dystanse + mało drożna odma, również te kanały w pokrywie zaworów. Czyszczenie odmy i kanałów przy użyciu odkurzacza.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Wyciek z czujnika ciśnienia oleju
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.