Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 15:53
[ Karoseria] tylna kanapa nie chce się złożyć
Autor Wiadomość
 Andru78


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Andrzej
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 28 Maj 2016, 11:57   [ Karoseria] tylna kanapa nie chce się złożyć
   Moje auto: corsa d 1,4


Witam.
Mam problem z tylną kanapą w corsie D 1.4 benzyna 2008. Kanapa w przedziale 1/3 - 2/3 dzielona.
Kanapa (oparcie) 1/3 nie chce się ani otworzyć ani domknąć. Po otwarciu pozostała w pozycji połowa czyli jest lekko odchylona. Jak to naprawić?
Mechanizm otwierający niby działa ale oparcie ani drgnie- pozostaje ciągle w tej samej pozycji.
Proszę o pomoc.
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 28 Maj 2016, 17:45   
   Moje auto: CORSA D 1.2


Aż niemożliwe a nic ci nie wpadło między kanapę a oparcie ? Coś może tam utknęło ? albo od strony bagażnika włóż rękę i przeleć ręką.
 
     
 Andru78


Informacje
opolskie

LPG: Tak
Imię: Andrzej
Dołączył: 06 Kwi 2015
Posty: 4
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 29 Maj 2016, 09:15   
   Moje auto: corsa d 1,4


cyklop589 napisał/a:
Aż niemożliwe a nic ci nie wpadło między kanapę a oparcie ? Coś może tam utknęło ? albo od strony bagażnika włóż rękę i przeleć ręką.


Właśnie że nic.
Siedzenie było rozłożone i podczas składania zablokowało się na tym plastikowym bolcu w pozycji połowa. Jak ruszam mechanizmem do otwierania słychać że "pstryka" jakby było ok ale siedzenie pozostaje ciągle w tej samej pozycji. Oparcie 2/3 działa bez problemu.
Wygląda na to że mechanizm nie chce się zwolnić i dlatego siedzenie jest zablokowane.
Jak się do tego dobrać? Jak rozebrać mechanizm lub oparcie?
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 31 Maj 2016, 17:35   
   Moje auto: Corsa D


Witam, miałem podobny problem .........czeka cie wymiana mechanizmu w oparciu siedzenia ..ale żeby się do niego dobrać trzeba złożyć oparcie do pozycji leżącej i pewnie nie obejdzie się bez zniszczenia boczku w bagażniku
 
 
     
 Tomek_


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Tomek
Dołączył: 21 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Debica
Wysłany: 22 Styczeń 2017, 00:01   
   Moje auto: Corsa D 1.3TDCI


Po co niszczyc boczek ? Wystarczy zdemontowac plastikowe oslony w bgazniku na apteczke z lewej i wyjac styropian z lewarkiem z prawej.Nastepnie odkrecamy po 2 sruby torx na strone i mozemy ruszac oparciem. U siebie zauwazylem ze problemem sa sruby mocujace mechanizm w oparciu - nalezy je odkrecic i dac odpowiednia podkladke gdyz fabrycznie wszystko pracuje i w niektorych polozeniach nie chce odpuscic. Natomiast z lewej strony pękł bolec ryglujacy ktory jest w oparciu w srodku, musialem przebic sie gwoździem 8cm (żeźnia) przez tapicerke oparcia i wepchnac go do srodka, pozostal niewielki slad, ale za to moge wygodnie usiasc :nc:

Problem mam teraz z tym mechanizmem, trzeb go nprawic bo czasem moze jechac pasazer z tylu.


Jak rozebrac poszycie oparcia aby sie dostac do tego mechanizmu oraz gdzie takie cos kupic??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Wyposażenie wnętrza » [ Karoseria] tylna kanapa nie chce się złożyć
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.