Corsa gaśnie na ssaniu przy nie wciśniętym sprzęgle
Autor Wiadomość
 Bilbo


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Gonzo
Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Grudzień 2016, 11:04   Corsa gaśnie na ssaniu przy nie wciśniętym sprzęgle
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI 2006 Z13DTJ


Dzień dobry

Mam pewien problem z moją Corsiną.
Silnik póki się nie nagrzeje i nie przeskoczy z ssania na normalne obroty potrafi zgasnąć na światłach - uwaga - ale tylko w wypadku kiedy jest nie wciśnięte sprzęgło.
Jeżeli bieg jest zrzucony na 0 albo wrzucony a sprzęgło wduszone podczas postoju nic takiego się nie dzieje, jeżeli auto zatrzyma się na luzie i puszczę sprzęgło , wówczas potrafi zgasnąć.
Jeżeli obroty wskoczą na normalne ( 800 ) nic takiego również nie ma miejsca.
Poza tym silnik pracuje równo, nic nie faluje, odpala bez problemu, po odpaleniu gdy stoi również nie gaśnie. Akumulator nowy, wszystkie filtry i płyny oraz oleje - nowe.
Zero jakichkolwiek błędów.

Proszę o pomoc.
 
     
 Bilbo


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Gonzo
Dołączył: 19 Gru 2016
Posty: 2
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Grudzień 2016, 20:04   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI 2006 Z13DTJ


Zarejestrowałem się na innym forum i tam znalazłem potrzebne informacje.
W moim modelu Corsy jest rurka karbowana podłączona do rury intercoolera. Była ona zroszona olejem, ale to normalne. Rurka ta to tzw. odma. Wszystko zostało wyczyszczone powierzchownie i zaizolowane ( uszczelnione ). Z silnika przestał dochodzić dziwny świst, mam wrażenie że silnik pracuje stabilniej i co najważniejsze od dwóch dni nie gaśnie mimo prób celowego wymuszenia tego objawu. Rozmowa z samym sobą jest nudna , piszę to bo może komuś się przydać.
Za parę dni potwierdzę lub nie czy auto przestało gasnąć na światłach.
Sumując szczelność układu intercoolera ma znaczenie dla pracy silnika i mimo że pewnie Ameryki nie odkryłem dlla laików takich jak ja może być pomocne.

Pozdrawiam
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 65
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 14 Styczeń 2017, 16:15   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Cześć. Z ciekawością poczytałem o twoim problemie. O szczelność układu doładowania należy dbać. Każdy spadek ciśnienia powietrza to spadek mocy silnika. Musiałeś mieć poważną nieszczelność. Wciskanie sprzęgła przy rozruchu szczególnie zimą jest wskazane. Zanim gęsty olej w skrzyni biegów się roztrzepie silnik zużywa trochę mocy na tę czynność, a przy rozruchu akumulator obciążony jest większym prądem rozruchowym.
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Corsa gaśnie na ssaniu przy nie wciśniętym sprzęgle
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.