Szarpanie podczas dodawania gazu
Autor Wiadomość
 pomara1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Aleksandra
Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Myszków
Wysłany: 12 Styczeń 2017, 20:31   Szarpanie podczas dodawania gazu
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Cześć :) Otóż od niedawna jestem posiadaczką opla corsy D silnik 1.4 rocznik 2008 przebieg 158 tys. Mam z nim od pewnego czasu problem a dokładniej od czasu dużych minusowych temperatur. Samochód podczas dodawania gazu jakby nie może się zebrać i zaczyna lekko szarpać, gdy dodaje więcej gazu szarpanie jakby ustaje. Odczuwalne jest to najbardziej podczas jazdy na 2 i 3 biegu. Czasem na zimnym silniku czasem na rozgrzanym tu nie ma reguły. Szarpanie nie występuje podczas każdej jazdy. Czy może to być wina dużych mrozów, słabego paliwa czy jest to jakaś "grubsza sprawa" ? Dodam że jestem młodym kierowcą i nie znam się na samochodach dlatego proszę o pomoc :)
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 13 Styczeń 2017, 11:28   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Hej, u mnie takie poszarpywanie wyskakiwało głównie przy ruszaniu, czasami na 2 biegu z powodu niskich obrotów, a na jedynce sie okazało, że mimo załatania przebicia na cewce zapłonowej to jednak silnik nie dostawał pełnej iskry(jeśli to ma jakiś sens), po wymianie przeszło.


Było już kilka tematów o tym, proponuje zjechać niżej i poszperać ;)
 
     
 pomara1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Aleksandra
Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Myszków
Wysłany: 13 Styczeń 2017, 18:40   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Dziękuje za pomoc :) Sprawdzę cewkę :)
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 19 Styczeń 2017, 10:01   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Tylko wiesz, w przypadku cewki miałem kontrolke CHECK, bo palił na 3 gary i rzucał obrotami gdy siadła całkiem, a później lekko gdzieś uciekała, ale jeżdze już rok na nowej i też ma takie momenty gdy nie wejdzie dobrze w obroty lub dostanie za dużo do gardła :)
 
     
 pomara1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Aleksandra
Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Myszków
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 00:29   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Samochód był u mechanika 2 dni temu i wykluczył on że może to być cewka :( Powymieniał świece,olej, filtr paliwa i szarpanie jakby ustało przez 1 dzień chodził bez zarzutów a dziś w dłuższej trasie po zatankowaniu szarpanie zaczeło powracać :/ Mechanik podejrzewa że może to być uszczelka pod głowicą... Martwi mnie to bo wymiana jest bardzo kosztowna a samochód mam dopiero od miesiąca.. Jakie mogą być inne objawy wskazujące na to że to właśnie uszczelka ?
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 14:54   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Bedzie podbierać olej, kontroluj stan i jak sie zagrzeje sprawdz czy nie kopci na bialo lub niebiesko, z tego co wiem
 
     
 pomara1


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Aleksandra
Dołączyła: 12 Sty 2017
Posty: 4
Skąd: Myszków
Wysłany: 21 Styczeń 2017, 19:55   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Będe go sprawdzać :) Dziękuje za pomoc :) )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Szarpanie podczas dodawania gazu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.