Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:20
Chipowanie Corsa D 1.4
Autor Wiadomość
 Norbi545


Informacje
mazowieckie

Imię: Norbert
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Maj 2014, 00:53   Chipowanie Corsa D 1.4
   Moje auto: Corsa D


Cześć. Ostatnio sobie szperałem trochę po allegro i znalazłem chip do Corsy D, co wgl powiecie o chipowaniu tego samochodu, jakie są wasze opinie i co powiecie o tym : http://allegro.pl/chip-tu...4168720138.html .
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 4 Maj 2014, 10:58   Re: Chipowanie Corsa D 1.4
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Norbi545 napisał/a:
Cześć. Ostatnio sobie szperałem trochę po allegro i znalazłem chip do Corsy D, co wgl powiecie o chipowaniu tego samochodu, jakie są wasze opinie i co powiecie o tym : http://allegro.pl/chip-tu...4168720138.html .


Poczytaj sobie opinie o tej firmie i ich wynalazku. Na jakimś forum czytałem opinie osoby, która zakupiła ten magiczny sprzęt i udała się na hamownie- żadnego przyrostu mocy.
Co śmieszniejsze oferują nawet chipy do zwykłego diesel'a 1.7 isuzu, z którego naprawdę nie da się nic wykrzesać (gdyby miał turbinę to i owszem... no ale nie ma, więc nie ma nawet jak go podkręcić).
Skontaktuj się z jakimś profesjonalnym zakładem od zwiększania mocy w autach, zapłacisz na pewno dwa, trzy razy tyle (albo i więcej) co za to śmieszne urządzenie, ale będziesz wiedział za co wydałeś pieniądze.
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 4 Maj 2014, 11:22   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Zajeb..ista strata pieniędzy. Lepiej kupić wkładkę K&N i na pewno więcej poprawi, chociaż nieznacznie ale poprawi. Podstawa to dobry chip w sterowniku: bez hamowni pod dany samochód i jego stan techniczny to koło 500zł, przynajmniej w mojej okolicy w dieslu. W benzynie, wypadało by zrobić cały dolot, układ wydechowy i wtedy kompa. Chociaż nie wiem czy jest sens dłubania w 1.4. Nie wiem co chcesz uzyskać.
Taki pseudo chip to nic innego jak oszukiwanie sterownika. Są takie boxy dostępne na ebay i ponoć działają ale koszt takiego to koło 2000zł.
 
 
     
 CJ


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 3 razy
Wiek: 34
Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 123
Skąd: Brzeziny/Łódź
Wysłany: 4 Maj 2014, 22:21   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Strata pieniędzy :zle1: Z gów*a bata nie ukręcisz niestety, a takim czymś jest wolnossąca benzyna. No chyba, że zainwestujesz trochę PLN w dolot, wydech, ale to i tak wiele koników i niutonków nie da
 
 
     
 alehandro


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Olek
Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 16
Skąd: Stryków
Wysłany: 8 Styczeń 2017, 11:45   
   Moje auto: a3


Pozostają magnetyzery;)

W wolnossącej benzynie o tej pojemności i bez turbo ciężko coś ukręcić. To co chłopaki napisali. Dolot i cały wydech od kolektora i wtedy parę procent choć lepiej zainwestować to w ładną felgę:)
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 9 Luty 2017, 10:00   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Jeżeli koszt powyżej 2k to lepiej zastanowić się nad swapem na 1.6 choćby ;) 100-120 koni w zupełności by wystarczyło
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Tuning optyczny i mechaniczny » Chipowanie Corsa D 1.4
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.