Nie mogę połączyć się kablem diagnostycznym z żadnym modułem
Autor Wiadomość
 nemo333


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Radosław
Wiek: 27
Dołączył: 26 Gru 2016
Posty: 5
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 26 Grudzień 2016, 17:14   Nie mogę połączyć się kablem diagnostycznym z żadnym modułem
   Moje auto: Corsa B '98 1.2 16V World Cup Edition


Witam
Jestem posiadaczem Corsy B rok 1998 z silnikiem X12XE.
Ponieważ ostatnio zaczęła mi świecić po oczach kontrolka poduszki, postanowiłem zakupić kabelek i zdiagnozować co spowodowało błąd.
Kabelek zamówiłem z tej aukcji: http://allegro.pl/kabel-u...6598237799.html
Wziąłem laptopa (Windows 7 Ultimate) i pobiegłem do auta, poinstalowałem sterowniki, pościągałem różne programy (m.in. MaxiECU, AutoScanner Opel, VauxCheck, różne wersje OpelTech itp), wybrałem odpowiedni COM w programach, podłączyłem kabel i włączyłem zapłon. Niestety, mimo że wszystko zrobiłem poprawnie to nie mogę połączyć się z żadnym modułem auta, ani ABS, ani silnik ani Airbag nie zwracają żadnej odpowiedzi do programów. Znalazłem stronę producenta emulatora COM który siedzi w tym kabelku, wgrałem najnowsze sterowniki ale to też nie rozwiązało problemu :(
Autoscanner daje odpowiedź Hardware is not ready, chyba wszystkie wersje Techa twierdzą że to nie ich sprzęt i nie chcą z nim współpracować, Maxiecu coś próbuje ale po chwili pokazuje błąd łączenia z modułem.

Czy ktoś miał może jakiś kontakt z takim kablem, problemem itp? Coś może pomóc na ten problem? Czy może darować sobie walke z tym, oddać kabel i znaleźć kogoś kto ma dobry, sprawdzony sprzęt i zrobi diagnostykę jak trzeba?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Nie mogę połączyć się kablem diagnostycznym z żadnym modułem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.