Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 09:49
Listwa zapłonowa 7-pinowa do A12XEL
Autor Wiadomość
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Luty 2016, 09:03   Listwa zapłonowa 7-pinowa do A12XEL
   Moje auto: Corsa D 1.2


Hej, czy ktoś mi może wytłumaczyć jak się ta hermetycznie zalana listwa "rozszczelnia" przy fajkach, że robi się przebicie? Ewentualnie czy ktoś ma dodatkowo dojścia by taniej kupić? Bo najtańsza ok 600-700zł :beksa: :beksa:

Zrobiło mi się przebicie na drugiej, załatwiłem to termokurczem do wysokich temperatur, teraz mi znowu strzeliło na pierwszej i pewnie pójdzie dalej to zrobie całość lub wymienie. Pytanie właśnie dlaczego tak się dzieje, bo jeśli gdzieś indziej jest problem to chciałbym go rozwiązać przed wymianą, niż później dwa razy wydawać po 700zł za to samo.

Dzięki :wstyd:
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 3 Luty 2016, 10:06   
   Moje auto: CORSA D 1.2


U mnie padła przy 90 tyś jaki masz przebieg ? jestem ciekawy ile one wytrzymują.
Nie kupuj najtanszej bo nie warto. Za rok bedziesz sie martwil znowu. Mi nie robiła przebicia tylko silnik przerywał przez to i dało się to odczuć. Powinno ci pokazać na komputerze że listwa ma przebicie i pokaze ci na ktorej świecy. I świece przy okazji nowe też włóż chyba że masz nowe.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Luty 2016, 10:52   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Przebieg mam aktualnie 152 000 ponad. Stało mi się tak w wakacje najpierw, to przy okazji wymieniłem świece, ale miejsce przebicia zgrzałem termokurczem i na tym zrobiłem nawet trase do Holandii i nic się nie działo. W zeszłym tygodniu stało mi się to znów, ale już przy innym cylindrze i spróbuje tego samego sposobu, tym razem jest zaklejona, ale dalej rzuca obrotami chociaż Check Engine się nie zaświeca. Opierdole tak wszystkie fajki dziś czy w sobote i pomyślę co robić dalej. Zastanawia mnie co powoduje, że nagle w hermetycznej listwie nagle coś dupnie i trzeba tak kombinować. A nie dość, że to 1.2 silnik to listwa droższa niż do OPC ;/
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 3 Luty 2016, 13:22   
   Moje auto: CORSA D 1.2


A może to nie przy fajkach tylko gdzie indziej ? Moja cewka była od góry jakoś dziwnie ruda a woda się tam przecież nie dostaje. Jak masz kase to kup nową i jedziesz na pewniaka. Inaczej nie masz gwarancji że za chwile się ta cewka nie zeżre do końca. A w strachu jechać to tak nie bardzo.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 4 Luty 2016, 07:20   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Mam masę opłat i najwcześniej w kwietniu mogę sobie pozwolić na kupno nowej. Przy fajkach, bo odkręciłem, ściągnąłem te gumy w których są sprężynki i pod tą gumą właśnie jest pęknięcie, w jednej jest takie mikro, że wygląda jak otarcie, ale opanowałem je termo-kurczem i zrobiłem na tym trase do Holandii i nic się zupełnie nie działo na szczęście. Najlepsze jest to, że właśnie gościu z Opla mi pisze, że nr VIN ma przypisany kod silnika A12XER, podczas gdy w dowodzie mam 51kW czyli A12XEL :D
 
     
 szmitek66


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: marcin
Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 3
Skąd: dublin
Wysłany: 4 Listopad 2016, 18:53   
   Moje auto: corsa 2012 1.2


Cześć . U mnie tez listwa do wymiany iskry widzialne na 3 cylindrze,cykanie i szarpanie silnikiem zmusiło mnie do zajrzenia pod maskę. Zastanawia mnie ciecz na czwartej swiecy - czerwona chyba płyn chlodniczy tylko skąd . Jeśli to płyn chlodniczy to parowanie wprost od spodu mogłoby teoretycznie w końcu doprowadzić do zwarcia. Kupiłem nową listwę i 4 świece. Zamontowalem jak przestanie padać deszcz jeszcze raz będę musiał sprawdzić . Cewki kupiłem jako zamiennik a okazało sie ze jest identyczna jak oryginał tylko że nowa miała zamalowany farbą logo GM. Jeśli to płyn to skąd czy to uszczelka?
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Listopad 2016, 14:40   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Zakupiłem listwe razem ze świecami i śmiga. Na starej miałem zielony nalot i widoczne, że w "ASO" podczas leasingu, świece nie zostały wymienione ani razu po przejechaniu 140 tysiecy kilometrów :)

Sprawdź instalacje, ale raczej nie ma prawa się tam dostać płyn bo skąd, jak nie ma żadnego w pobliżu. Chyba, że ktoś już próbował przed Tobą zająć się problemem "po fachowemu".
 
     
 90tomash


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: tomek
Dołączył: 01 Maj 2015
Posty: 95
Skąd: Milicz
Wysłany: 22 Listopad 2016, 17:30   
   Moje auto: corsa 1.4 100 KM


heyhur napisał/a:
Zakupiłem listwe razem ze świecami i śmiga. Na starej miałem zielony nalot i widoczne, że w "ASO" podczas leasingu, świece nie zostały wymienione ani razu po przejechaniu 140 tysiecy kilometrów :)

Sprawdź instalacje, ale raczej nie ma prawa się tam dostać płyn bo skąd, jak nie ma żadnego w pobliżu. Chyba, że ktoś już próbował przed Tobą zająć się problemem "po fachowemu".


ile kosztowała Cie listwa ???
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 23 Listopad 2016, 09:39   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Na początku gdy szukałem najtańsza 750zł, a znalazłem na Allegro również z Delphi za 450zł, a wymiana banalnie prosta ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Listwa zapłonowa 7-pinowa do A12XEL
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.