Przesunięty przez: Kaszubski
10 Lipiec 2016, 10:46
Wahacz przód Corsa D a Grande Punto
Autor Wiadomość
 gacol


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Nowe Chechło
Wysłany: 5 Październik 2010, 07:41   Wahacz przód Corsa D a Grande Punto

Witam.
Czy ktoś z forumowiczów wie, czy wahacze z Grande Punto podejdą do Corsy D?
Niby jedna płyta, niby część części podchodzi (m.in. sworzeń, końcówka drążka, łącznik stabilizatora), ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi czy wahacze też podejdą. Jak by ktoś z Was znał odpowiedz na moje pytanko był bym wdzięczy.
 
 
     
 mauro



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Kwi 2009
Posty: 356
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Październik 2010, 23:35   
   Moje auto: Bagażnik Flex Fix


Moim skromnym zdaniem powinny pasować, nie jestem mechanikiem, ale płyta podłogowa jest ta sama i większość części z zawieszenia pasuje.
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 6 Październik 2010, 08:34   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Poniżej dodałem zdjęcie na których są te wahacze. Obrazki poglądowe są z katalogu Inter Cars.
Fiat:
Opel:
Jak widać na pierwszy rzut oka różnią się jedną tuleją. Nie wiem jak z wymiarami samego wahacza oraz czy ta tuleja ma taką samą średnice na śrubę mocująca wahacz jak w Corsie ale myślę że będzie pasowało.
 
 
     
 gacol


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Nowe Chechło
Wysłany: 7 Październik 2010, 08:56   

Dziękuje Panowie za odpowiedz, a może wiecie jak wygląda sprawa wymiany samego sworznia wahacza? Czy jest on na nitach czy na śrubach? Na allegro są dostępne same sworznie. Niedługo pojadę do mechanika-diagnosty aby zobaczył, czy cały wahacz nadaje się do wymiany, czy sam sworzeń.
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 7 Październik 2010, 16:00   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


gacol napisał/a:
Dziękuje Panowie za odpowiedz, a może wiecie jak wygląda sprawa wymiany samego sworznia wahacza? Czy jest on na nitach czy na śrubach? Na allegro są dostępne same sworznie. Niedługo pojadę do mechanika-diagnosty aby zobaczył, czy cały wahacz nadaje się do wymiany, czy sam sworzeń.


Da się wymienić sam sworzeń. Trzeba go tylko rozwiercic i wyciągnąć bo on jest przynitowany. Nowy sworzeń kupujesz w sklepie i on jest już skecany na śruby, także nie ma problemu z montażem. Najwiekszy problem to chyba to rozwiercanie.

PS. A tak poważnie to ile ty masz przebiegu że chcesz wymieniać całe wahacze? Coś sie dzieje?
 
 
     
 gacol


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Nowe Chechło
Wysłany: 7 Październik 2010, 20:19   

gregor_bs napisał/a:
PS. A tak poważnie to ile ty masz przebiegu że chcesz wymieniać całe wahacze? Coś sie dzieje?

Coś trzaska w zawieszeniu. Kiedyś też tak było wymieniłem łączniki stabilizatorów i było ok. W zeszłym tygodniu ponownie je wymieniłem ale dalej coś trzaska.
Corsa lata na [L] i ma już 150 kkm.

dawpio mógłbyś podać numery katalogowe tych wahaczy? Albo stronę gdzie są one dostępne?
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 7 Październik 2010, 20:49   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Przy takim przebiegu faktycznie mogą być tuleje do wymiany, ale myślę że nie warto zastąpić oryginalny wahacz na podróbę tylko kupić dobrej jakości tuleje i mieć spokój na długi czas.
 
 
     
 gacol


Informacje
LPG: Nie
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 6
Skąd: Nowe Chechło
Wysłany: 7 Październik 2010, 20:52   

A jak wygląda sprawa wymiany tulei? Jest z tym dużo "zabawy"? W moim życiu samych tulei nie wymieniałem, zawsze cały wahacz.
 
 
     
 dawpio



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 131
Skąd: Gdynia/Rekowo Górne
Wysłany: 7 Październik 2010, 21:35   
   Moje auto: VW Passat B4 1,9 TDI


Tuleje nr 1 to wymienia się poprzez wprasowanie nowej tulei. Jeśli chodzi o tuleje nr 2 to będzie większy problem, chociaż od czasów Kadetta wahacze Opla dużo się nie zmieniły, więc przypuszczam że większość warsztatów ma odpowiednie ściągacze, albo mają swój sprawdzony sposób na wymianę.
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Listopad 2016, 11:37   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Sprawdzony czyli dłuto i młotek :) widziałem jak się wymienia tuleje gdy praską nie da rady, jeżeli to nie duża różnica cenowa to kup cały wahacz i nie baw się w pierdoły
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ zawieszenia » Wahacz przód Corsa D a Grande Punto
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.