Regulacja przednich świateł
Autor Wiadomość
 PrzemoOpel


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Przemek
Dołączył: 27 Sie 2016
Posty: 1
Skąd: PL
Wysłany: 27 Sierpień 2016, 08:53   Regulacja przednich świateł
   Moje auto: Corsa D 1.0


Witam
Mam problem z przednimi światłami.Działają ale świecą bardzo do góry. W nocy nie widzę drogi (za to mam dobrze oświetlone znaki)Jak zmienić ich pozycje?Żarówki świecą ale za wysoko.
Próbowałem regulacją ale to nic nie daje.(słyszę jak działa silniczek do reg.wyskości)
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 27 Sierpień 2016, 10:29   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Cześć

To,że słychać silniczki to nie znaczy,że regulują.Może coś z samymi zębatkami,może coś się wypięło z zatrzasków mocowania samego mechanizmu,może coś połamane jest.Stojąc przed otwartą maską przodem do grilla i patrząc się z góry na reflektor widać takie żółte plastikowe śrubki (na imbus,po dwie na reflektor).Spróbuj nimi pokręcić.
 
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 08:56   Re: Regulacja przednich świateł
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


PrzemoOpel napisał/a:
Witam
W nocy nie widzę drogi (za to mam dobrze oświetlone znaki)Jak zmienić ich pozycje?Żarówki świecą ale za wysoko.


Podjedź na jakąś stację diagnostyczną i powiedz, że oślepiasz innych kierowców. Ustawią Ci tak jak ma być za kilkanaście złotych...
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 17:13   Re: Regulacja przednich świateł
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


[quote="PrzemoOpel"]Witam (za to mam dobrze oświetlone znaki)Jak zmienić ich pozycje?Żarówki świecą ale za wysoko.

Miałem taki sam objaw jak źle założyłem żarówki.Sprawdź czy aby języczek żarówki jest na odpowiednim miejscu.Spoglądając na reflektor od strony grilla języczek powinien być założony na godzinę 15.Ja mam męczarnię zmieniając żarówkę od strony kierowcy.Duża dłoń.Po stronie pasażera jest wygodniej.Demontujesz obudowę filtra powietrza wraz z rura doprowadzającą powietrze i jest dużo wygodniej niż po stronie kierowcy.
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 22 Listopad 2016, 11:28   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Jedź na stacje niech ustawią, a może masz pękniete mocowanie reflektora i sam zmienia pozycje co dziura "nie2"
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Oświetlenie » Regulacja przednich świateł
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.