Xenon HID
Autor Wiadomość
 misieek


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 31
Dołączył: 08 Kwi 2014
Posty: 16
Skąd: Grodzisk Wlkp
  Wysłany: 24 Październik 2016, 10:25   Xenon HID
   Moje auto: Corsa B 1.2 16V


Witam!
Mam mega problem ze światłami w Corsie i pomyslalem zeby założyć HID xenon do auta.
Są założone reflektory z soczewką więc nie powinno być teoretycznie problemu.
Ale problem może wyjść przy kontroli policji.
Czy takie rozwiązanie jest legalne?
Jakieś porady?
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Październik 2016, 17:00   Re: Xenon HID
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


misieek napisał/a:
Są założone reflektory z soczewką więc nie powinno być teoretycznie problemu.


Jasne, jak masz soczewkę, system samopoziomujący i spryskiwacze lamp to nie powinno być problemu. Jeżeli masz zamiar do zwykłej soczewki wpakować xenon to sobie odpuść, bo to rozwiązanie nie jest legalne. Dowód leci na "dzień dobry", a o "mało zadowolonych" kierowcach, którzy będą Cię mijali chyba nie ma sensu wspominać, bo to oczywiste.

misieek napisał/a:
Jakieś porady?

Kup dobre żarówki. Lamp ksenonowych niestety nie produkowano do Corsy B. Jedynym wyjściem jest wysyłanie swoich lamp do firm zajmujących się przeróbką takich lamp i dołożenie spryskiwaczy do zderzaka. Koszt przerobienia zwykłych lamp soczewkowych pod ksenon to wydatek ok. 500zł.
 
 
     
 sawiel97


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Wiek: 26
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: wałcz
Wysłany: 19 Listopad 2016, 10:10   
   Moje auto: 1.2cat


Dołączę sie do tematu. Mam lampy daylight chrom i mam h1 włożone. Czy mogę do nich wsadzić xenony? Jak tak to jakie polecacie? A jak nie to pytanie czy znacie dobre zarowki o imitacji xenonu.
Pozdrawiam
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 19 Listopad 2016, 11:08   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


sawiel97 napisał/a:
Dołączę sie do tematu. Mam lampy daylight chrom i mam h1 włożone. Czy mogę do nich wsadzić xenony? Jak tak to jakie polecacie? A jak nie to pytanie czy znacie dobre zarowki o imitacji xenonu.
Pozdrawiam


Odpowiedź taka sama jak powyżej- nie możesz wsadzić xenonu do lampy, które nie są pod to przystosowane. Na pewno jest możliwość przerobienia ich pod xenon- pewnie ta firma podjęłaby się wykonania: https://hidretrofit.pl/ ale cenowo... na pewno w poniżej 500zł się nie zmieścisz. Słyszałem jakieś 1,5 roku temu, że koszt takiej przeróbki waha się w przedziale 500-650zł (do Corsy B). Czy jest tak na pewno nie wiem, nie pytałem... choć cały czas korci mnie żeby do jakiejś firmy zgłosić się z tym "problemem".
Co do żarówek- wiele osób poleca Philips BlueVision, ale wiele też osób nie jest z nich zadowolonych przez stosunkowo wysoką cenę i krótki czas świecenia (lubią się przepalać). Jak jest naprawdę to nie wiem, nie korzystałem.
W swoim mam Farenhity- kupiłem z dwa lata temu za 30zł z wliczoną przesyłką i jestem z nich zadowolony. Cena niska, a ładnie oświetlają drogę białym światłem.
Teraz widziałem, że wyszedł ich nowy produkt- Farenheit Blue Xenon 5000K. Może warto je przetestować.

PS: Niebieskiego światła jak w ksenonach nie uzyskasz zwykłymi żarówkami- zimny biały owszem, ale niebieskiego/błękitnego nie ma szans.
 
 
     
 sawiel97


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Nie
Imię: maciej
Wiek: 26
Dołączył: 13 Paź 2016
Posty: 8
Skąd: wałcz
Wysłany: 20 Listopad 2016, 18:13   
   Moje auto: 1.2cat


No ja mam tez te zarowki philipsa BlueVision +120wiecej swiatła 55watt, i tez nie narzekam i rozwaze kupno żarowki wlasnie te Farenheit Blue Xenon 5000K 100watt,jestem ciekawy czy bedzie lepszy efekt.
A jeszcze jak mozesz powiedz jezeli kupie zarowki o mocy 100wat? wiem ze sa mocniejsze i wogule ale czy beda swiecic jak powinny pod moimi lampami?dadza obslugiwac taka moc?


Pozdro ;)
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 21 Listopad 2016, 14:46   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


sawiel97 napisał/a:
No ja mam tez te zarowki philipsa BlueVision +120wiecej swiatła 55watt, i tez nie narzekam i rozwaze kupno żarowki wlasnie te Farenheit Blue Xenon 5000K 100watt,jestem ciekawy czy bedzie lepszy efekt.
A jeszcze jak mozesz powiedz jezeli kupie zarowki o mocy 100wat? wiem ze sa mocniejsze i wogule ale czy beda swiecic jak powinny pod moimi lampami?dadza obslugiwac taka moc?


Wydaje mi się, że jak masz BlueVision to nie ma sensu zmieniać. Koszt Farenheitów w zasadzie nie jest wysoki, więc można spróbować...
Jeżeli lampy nie są przystosowane do żarówek 100W to takich nie kupuj- ucierpią na tym odbłyśniki. Szkoda lamp, bo do najtańszych nie należą. Pytanie też czy klosz jest szklany czy plexi. Jak plexi to po jakimś czasie mogą pojawiać się pajączki i będziesz miał kolejny problem.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Oświetlenie » Xenon HID
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.