Podmiana hamulców przód z Astry
Autor Wiadomość
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Październik 2016, 11:35   Podmiana hamulców przód z Astry
   Moje auto: Corsa D 1.2


Mam pytanko, czy ktoś tutaj się takiej misji podejmował? Mam model 1.2 i samemu jest cudnie, ale z większą gromadką hamowanie jest całkowicie inne. Wiem, że wymianie podlegną zaciski, klocki i tarcze, mam nadzieje, że to tylko tyle z roboty no i oczywiście większe felgi by weszły zaciski w ogóle, ale czy ktoś tu się podejmował takiej roboty? warto?
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Październik 2016, 08:31   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Nie wiem jakiej Srednicy sa aktualnie tarcze w Twoje CD ale Powiem Ci że zawsze wydajniejsze hamulce warto założyć. Trzeba by się zastanowić tylko czy pompa da radę jak założysz większe hamulce no i ewentualnie rozpatrzyć przy takiej operacji także montaż tarczy na Tył . Większy wydatek ale Myślę że uzasadniony :) Co do montowania z Astry czy innego Opla sporo zależy od samej zwrotnicy czy zagrają otwory . Ja na Twoim miejscu zgłębił bym temat zacisków Corsy D bo Ona Też miała bardzo Fajne hamulce w wersjach z Dieslem( tzn Tarcze większe i te sprawy)
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Listopad 2016, 14:28   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Dzięki za odpowiedź (Y)

Czytałem o podmiance tyłu na tarcze, ale może pojawiać się problem z abs'em, że będzie się włączał przy każdym dohamowaniu bo nie wiadomo jaki jest rozkład sił 80/20 chyba.

Znalazłem za 200 z brembo wentylowane, ale są o średnio 40-60zł droższe i nie spojrzałem jeszcze, czy moje przypadkiem nie są dokładnie takie same.

Temat do rozpatrzzenia, bo silnik słaby to pomyśleli damy słabe hamulce, ale przy komplecie jak napisałem z hamowaniem już jest gorzej :)
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Listopad 2016, 14:31   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Dzięki za odpowiedź (Y)

Czytałem o podmiance tyłu na tarcze, ale może pojawiać się problem z abs'em, że będzie się włączał przy każdym dohamowaniu bo nie wiadomo jaki jest rozkład sił 80/20 chyba.

Znalazłem za 200 z brembo wentylowane, ale są o średnio 40-60zł droższe i nie spojrzałem jeszcze, czy moje przypadkiem nie są dokładnie takie same.

Temat do rozpatrzzenia, bo silnik słaby to pomyśleli damy słabe hamulce, ale przy komplecie jak napisałem z hamowaniem już jest gorzej :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ hamulcowy » Podmiana hamulców przód z Astry
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.