Opel Corsa 1.4 75km
Autor Wiadomość
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 3 Listopad 2016, 22:37   Opel Corsa 1.4 75km
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Hej, Jakich olejów używacie w swoich corsach? Ja wlasnie zakupiłem corse i bede chcial zmienic olej po 2tys km na inny niz oplowski dexos2 bo wiele zlego sie o nim naczytalem...
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Listopad 2016, 13:57   Re: Opel Corsa 1.4 75km
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Na oleju opla jeżdżę od zawsze od Astry I poprzez corsę D,Astrę III a obecnie Corsą E i nigdy żadnego problemu nie miałem.Opel oleju nie produkuje tylko uzgadnia z renomowanym znanym producentem właściwości najlepsze dla danej marki.Jest tani,najbardziej dostosowany do silników Opla i lepiej NIE KOMBINOWAĆ i bzdur w necie nie czytać a jak chcesz wydać dwa razy więcej i mieć podobny to chyba tylko Mobil1.
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 6 Listopad 2016, 21:12   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Olej Opla 5w30 czy 5w40 to najtańszy olej o kiepskiej charakterystyce i właściwościach. Jedyną jego zaletą jest to, że jet tani. Norma dexos2 została stworzona na potrzeby ekologii (jej odpowiednikiem jest ACEA C3). Interwał wymiany tego oleju ustalony przez Opla na 30kkm to śmiech na sali - w silnikach gdzie jest łańcuch rozrządu napinany ciśnieniem oleju... kanały szybko zasyfią się.
Ponieważ masz auto na gwarancji to musisz zalać to co proponuje ASO - na pierwszym przeglądzie Corsy po 2kkm (po miesiącu użytkowania) gdy zapytałem czy mają jakiś leszy olej zaproponowali mi Mobila ESP 0w40. Później w necie przeczytałem, że wiele ASO poleca ten olej. Używałem go przez 4 lata (sumie zalewałem go 5 razy - wymieniałem co roku lub 10kkm) i w sumie olej OK tylko, że drogi i w specyfikacji C3 (czyli pseudo ekologicznej)
W tym roku natomiast zalałem Mobilem New Life 0w40 z normą A3 - nie widząc sensu stosowania pro-ekologicznego oleju - w benzynach nie ma jeszcze DPF-u
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Listopad 2016, 23:00   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Podaj charakterystyki i właściwości opisanych przez ciebie olejów z ich cenami a pośmiejemy się na sali razem.Uważasz że inżynierowie Opla to idioci których zadaniem jest zapchać kanały olejowe i wykończyć łańcuszek rozrządu?
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 7 Listopad 2016, 00:33   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Ja najprawdopodobniej zakupie na pierwsza wymiane po 2tkm Millers Oils EE Longlife C3 5w30, 222zl za 5l a wiele dobrych opinii przeczytalem :)
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 7 Listopad 2016, 09:12   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Im prędzej zrozumiecie, że najważniejsza jest systematyczna wymiana oleju wraz z filtrem w okreslonych interwałach czasowych a nie jego marka tym lepiej dla waszej kieszeni.
Interwał:
co 30k km jest jak najbardziej ok ale wtedy gdy auto jeździ głównie po autostradzie
co 15k km to taki standard czyli mieszana jazda miejsko - poza miejska
co 10k km typowa jazda miejska, na krótkich odcinkach

ps. skoro lepiej się czujecie zalewając silnik drogimi olejami to zalewajcie, kto bogatemu zabroni haha
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Listopad 2016, 14:29   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


W końcu konkretnie i na temat ktoś napisał.
Odnośnie innych olejów lepiej zapytać w serwisie bo można przepłacić i silnik zniszczyć.
W ostatnich dniach w TVN Turbo wlano do samochodu inny olej który silnik spalał,musieli dolewać a z rury leciał dym.
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopad 2016, 18:49   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


mietrusz napisał/a:
Podaj charakterystyki i właściwości opisanych przez ciebie olejów z ich cenami a pośmiejemy się na sali razem.Uważasz że inżynierowie Opla to idioci których zadaniem jest zapchać kanały olejowe i wykończyć łańcuszek rozrządu?


Proszę bardzo - pośmiejemy się razem z twojej teorii "Jest tani,najbardziej dostosowany do silników Opla i lepiej NIE KOMBINOWAĆ i bzdur w necie nie czytać".

Skoro jest taki super to jaki ma parametr TBN lub HTHS, wskaźniki lepkości ?? I czy wiesz co są za parametry??
Dla twojej informacji Mobil ESP 0w40 ma TBN = 7.8 ~200zł za 4 litry; New Life TBN =11.8 około 110zł za 4 litry. O innych wskaźnikach nie będę pisał - wszystko jest na stronie mobila.
A Opel jakoś dziwnie nie podaje parametrów swoich olejów...

O wymianach łańcucha przy przebiegu 200kkm i mniejszych można poczytać tu wiele na forum - łańcucha który teoretycznie powinien być bezobsługowy. Producentom nie zależy już na bezawaryjności a tym aby sprzedać jak najwięcej.
 
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Listopad 2016, 22:27   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Dobre.


"Olej Opla 5w30 czy 5w40 to najtańszy olej o kiepskiej charakterystyce i właściwościach"

"A Opel jakoś dziwnie nie podaje parametrów swoich olejów..."
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 7 Listopad 2016, 23:14   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Pokaż mi charakterystykę oleju Dexos 2 na stronie Opla.... o nie ma, jakoś Opel nie chwali się nią....

Ale masz ją tu:
http://www.motochemia.pl/...ritaev7inu4nai3

A oto twoje merytoryczne argumenty w tym temacie:
Cytat:
".Jest tani,najbardziej dostosowany do silników Opla i lepiej NIE KOMBINOWAĆ i bzdur w necie nie czytać "
 
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 8 Listopad 2016, 17:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


Gumimis czy uważasz ze do mojej corsy olej Millers Oils XF Longlife C3 5w30 bedzie ok?
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 8 Listopad 2016, 19:45   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


Olej dobry (jeżeli bierzemy pod uwagę oleje ACEA C3) aczkolwiek ja bym poszedł w coś 5w40 lub 0w40 w specyfikacji A3. Opel pozwala na stosowanie tych takich olejów w swoich samochodach (patrz instrukcja obsługi Corsa E strona 257).

Ciekawą informacją jest również to, że w krajach "unii europejskiej" Opel zaleca stosowanie oleju w specyfikacji dexos2 (gorsza od specyfikacji ACEA C3) czyli "mocno ekologicznej", natomiast w pozostałych krajach można stosować praktycznie wszystkie oleje.
Gdyby w europie do tych silników zalewali w fabryce olej ACEA A3 prawdopodobnie silnik nie spełniałby norm emisji spalin....

 
 
     
 CorsaE2017


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Piotr
Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 50
Skąd: POZnan*
Wysłany: 8 Listopad 2016, 21:53   
   Moje auto: Corsa E 1.4 75km


A polecasz cos konkretnego czy tez Millers tylko 5w40? XF czy EE ?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Listopad 2016, 09:15   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


patrz instrukcja obsługi Corsa E strona 268
 
     
 gumimis



Informacje
LPG: Nie
Imię: gumimis
Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 19 Sie 2012
Posty: 114
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 9 Listopad 2016, 19:39   
   Moje auto: Corsa D 1.4 100KM; MR 2012


@CorsaE2017 - ja generalnie stosuje do wszystkich aut oleje Mobila - aktualnie do wszystkich zalanego mam Mobila NewLife 0w40 bo jest tani, ma bardzo dobre parametry i do jest kupienia w sklepach typu FeuVert, Norauto etc. gdzie nie spotkasz podróbki.

Jeżeli chcesz Millers to zalej, może być też Motul, Liqui Moly etc. Wszystko zależy od twojego budżetu. Każdy producent ma lepsze lub gorsze produkty.
Każdy olej w specyfikacji A3 jest lepszy od "pro-ekologicznej" C3 a norma C3 jest wyższa od dexos2. Oleje w normie C3 są głównie przeznaczone do diesla z DPF/FAP. A jak wiemy całe zamieszanie związane jest z chorymi wymogami unii europejskiej.


U Ciebie widzę inny problem - jeżeli masz auto na gwarancji fabrycznej to przede wszystkim zobacz Co zaproponuje Ci ASO.
 
 
     
 blindmen


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Vectra Klub Polska
Imię: Andrzej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Gru 2018
Posty: 54
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 27 Grudzień 2018, 09:42   
   Moje auto: Corsa E D14XEL


Odkurzę temat. Olej GM to olej to samo co ELF i TOTAL. To jest ten sam olej. Mając samochód na gwarancji ASO Opla wpisuję "użyto olej nieoryginalny" do systemu ASO. To że spełnia wymagania Dexos 2 to jedno- czy jest dobry czy zły. Nie wiem używam go we wszystkich moich Oplach nie widzę różnicy. A jak się zaczną problemy na gwarancji to nie wiele trzeba aby mieć problem skoro w systemie jest użycie nieoryginalnych części zamiennych (olej). A w ASO leją to co mają ustalone od centrali zwykle SHELL.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Silnik i osprzęt » Opel Corsa 1.4 75km
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.