duży problem
Autor Wiadomość
 mody13


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 47
Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 28 Październik 2016, 20:40   duży problem
   Moje auto: corsa b 1.0


witam, niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem corsy b 1.0 12v, w momencie zakupu widziałem że świeci check i auto nie ma wolnych obrotów takich jak powinno mieć(bardzo niskie na zimnym silniku), myślałem że to jakaś pierdoła i że to opanuje ale się myliłem,po wstępnych oględzinach silnika zauważyłem że wtyczka od czujnika położenia przepustnicy jest odpięta, wtyczkę podpiołem i silnik zaczął pracować lepiej na wolnych ale pomiędzy 1000 a 2000 obrotów strasznie przerywa,więc wymieniłem czujnik przepustnicy bo skoro odpięty to pewnie padł, wymiana nie pomogła "nie2" po podłączeniu do op com wywala błąd p0505, czy ktoś przerabiał podobne historie i jest mi w stanie pomóc "help"
z góry dziękuję za pomoc
 
     
 Hacoon



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Wiek: 31
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Październik 2016, 11:02   
   Moje auto: Corsa B X10XE


Ja mam podobny problem - moja corsa przy wkręcaniu się w obroty ma taki chwilowy spadek tych obrotów i nie wkręca się do maksymalnych obrotów, na jedynce i dwójce szarpie, dopiero jak na dwójce osiągnie wyższe obroty to jakoś jedzie, przy czym przy zmianach biegów też szarpie. Co ciekawe dzieje się tak gdy silnik jest zimny. Jak uda mi się przejechać te kilka - kilkanaście kilometrów, silnik się zagrzeje, a następnie odstawię corsę na kilka minut (jak np. pójdę do sklepu) i odpalę z powrotem, to wtedy corsa ładnie się wkręca, jakby nic się nie działo. Niestety do momentu, aż znowu się ochłodzi.

W mojej corsie komputer pokazywał błędy P0505 - sterowanie obrotami biegu jałowego i P1510 - styk biegu jałowego - napięcie za niskie. Pytałem tu na forum, ale nikt mi nie odpowiedział. Trochę metodą prób i błędów odpinałem poszczególne wtyczki aż odpiąłem wtyczkę od nazwijmy to krokowca i wtedy corsa pięknie się wkręca do max obrotów. Po podpięciu wtyczki z powrotem kaszle i nie chce się wkręcić. Jakiś znajomy mówił mi, że to nie może być wina krokowca, bo po odpięciu wtyczki silnik działa na jakiś uśrednionych wartościach. Mam w rodzinie jeszcze jedną corsę z tym samym silnikiem i zamierzam przełożyć krokowca z działającej do swojej żeby sprawdzić czy to to. Niestety jak na złość nie mam odpowiedniego torxa, ale jak kupię to przełożę i dam znać czy to wina krokowca czy nie. Jakbyś sam rozwiązał problem to daj mi znać co to było, bo ja ze swoją męczę się od początku lipca.
 
     
 mody13


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 47
Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 29 Październik 2016, 13:37   
   Moje auto: corsa b 1.0


no to jest nas dwóch :)
 
     
 Hacoon



Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Adrian
Wiek: 31
Dołączył: 27 Lip 2015
Posty: 19
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Listopad 2016, 16:16   
   Moje auto: Corsa B X10XE


Mam dobrą wiadomość (głównie dla mnie :D , ale może i Tobie się przyda ;) ). Kupiłem klucze i podmieniłem krokowca z działającej corsy do mojej. Rezultat jest taki, że silnik wkręca się w obroty jak wściekły, wystarczy musnąć gaz. Z kolei jak przykręciłem z powrotem swój stary krokowiec, to silnik znowu miał problemy z wkręcaniem się i była "dziura" w obrotach. Także jak będą u Ciebie występowały objawy, to na włączonym silniku odepnij wtyczkę od krokowca i dodaj gazu. Może i u Ciebie będzie tak jak u mnie :okk:
 
     
 mody13


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 47
Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 6 Listopad 2016, 17:34   
   Moje auto: corsa b 1.0


ja też wymieniłem krokowca i jest poprawa,dodatkowo zaślepiłem egr
 
     
 nicrum


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Wiek: 46
Dołączył: 17 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 6 Listopad 2016, 19:42   
   Moje auto: 1.0 12v ECOTEC


Witam. Też mam ten problem i szukam kogoś z Dąbrowy Górniczej żeby podmienić przepływkę i krokowca. Na pałę kupować część za 300pln to trochę drogo :/
 
 
     
 mody13


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Grzegorz
Wiek: 47
Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 7 Listopad 2016, 13:27   
   Moje auto: corsa b 1.0


podjedż na jakiś szrot i na pewno dostaniesz części taniej, a może się dogadasz że będziesz mógł oddać w razie czego
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » duży problem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.