Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
[ Karoseria] Woda w bagażniku
Autor Wiadomość
 mokot



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 37
Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 7 Czerwiec 2016, 15:38   [ Karoseria] Woda w bagażniku
   Moje auto: CD 1.2


Czesc
W mojej żabce czesto paruja szyby i ogolnie po deszczu czuc niestety srod steschlizny. Zaniepokojony problemem zaczalem szukac i znalazlem pod kolem zapasowym przynajmniej ze 3 szklanki wody. Kolo przyrdzewialo a opone obrosl zielony mech...ehhhh. Pare wiader wody , sprawdzenie uszczelki klapy i wykluczenie najprostrzej przyczyny (uszczelki). Zdemontowalem tez lampy i tam tez uszczelki w porzadku. Peszel i uszczelki kabli do klapy tez w porzadku. Woda dalej w ruch.
I w koncu zlokalizowalem preciek. Woda dostaje sie do srodka poprzez (wlasnie nie wiem co to jest i czemu sluzy) kratki "wentylacyjne??" pod zderzakiem. Niestety mieszkam w miescie i nie mam mozliwosci (umiejetnosci) zdemontowania zderzaka i poradzenia sobie z problemem. Prosze o porade i pomoc w mojej sprawie. Z gory dziekuje.

nie moge dodac zalacznika niestety...
 
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 9 Lipiec 2016, 08:53   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Witam!
Miałem podobny problem z pojawiającą się wodą w bagażniku. Wyciągnąłęm wtedy jeden z tych koreczków na dnie bagażnika, więc gdy woda się ewentualnie pojawia od razu wypływa. Jak na razie sposób ten się sprawdza. Pozdrawiam!
 
     
 mokot



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 37
Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Lipiec 2016, 12:33   
   Moje auto: CD 1.2


Dzieki za radę ale chce usunąć przyczyne problemu a nie walczyc z jego skutkami. W aso krzykneli mi 180 zl za demontaz zderzaka i wstepna weryfikacje problemu. Troche duzo ale widze ze bez tej wizyty sie nie obejdzie.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Lipiec 2016, 07:56   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Woda przez Kratki ? Zobacz w Takim razie czy ta Kratka jest kompletna ? I czy Leci przez Kratki czy przez ich Obrys ( będą zacieki wody)

Z tego Co mi się pamięta to te Kratki demontuje się od zewnątrz Pojazdu więc Może obejdzie się bez demontażu zderzaka.
 
 
     
 mokot



Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Wiek: 37
Dołączył: 25 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Lipiec 2016, 11:24   
   Moje auto: CD 1.2


Woda dostaje sie przez obrys kratki a dokladnie przez gorna czesc. W odpowiedzi dixi-caru napisali mi ze pod zderzakiem wogole nie powinno byc wody. Niestety zeby dostac sie do tych kratek trzeba zdemontowac zderzak od srodka nie na mozliwosci sie do nich dostac. Nie mam dwoch lewych rak ale po pierwsze nie mam gdzie zdjac zderzak a po drugie boje sie ze polamie jakies zaczepy :/
 
 
     
 marta4ever


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: marta
Dołączyła: 18 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: toruń
Wysłany: 28 Październik 2016, 13:04   
   Moje auto: corsa d 1,3 d


Witam mam podobny problem z tymi kratkami i wodą . Jak mogę rozwiązać ten problem?
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 1 Listopad 2016, 13:41   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Proponuje klej do szyb kupić bo pracuje i usmarować to całe do okoła i wkleić.
 
 
     
 tomfix


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Tak
Imię: Tomasz
Dołączył: 26 Paź 2016
Posty: 24
Skąd: Toruń
Wysłany: 6 Styczeń 2022, 07:41   
   Moje auto: Corsa D 1.0


Cześć wszystkim. Właśnie od jakiegoś czasu pojawił się i u mnie problem wody w bagażniku. Czy udało wam się go rozwiązać? Z moim do tej pory oględzin wychodzi na to że woda wlewa się jakimś sposobem pod prawą tylna lampa do schowka wewnątrz bagażnika. Widać ślady. Dzisiaj będę demontował lampę i zobaczę. Pojawiła się też woda w klapie i wykres się przez zamek do błotnika. Jedyne miejsce przez które się podejrzewam dostaje jest lampka dodatkowego stopu. Czy ktoś miał też taki przypadek?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » [ Karoseria] Woda w bagażniku
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.