Spoiler irmscher
Autor Wiadomość
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
  Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 00:49   Spoiler irmscher
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Cześć wszystkim!|
Od kilku tygodni oglądam się za jakimś sensowym spoilerem dla mojej Lilith. W końcu wpadłem na to link_allegro. Ale tutaj rodzą się moje pytania i wątpliwości...
Po pierwsze, czy warto się w to pakować, czy nie zniszczy się lotki podczas ściągania jej z klapy
No i po drugie, czy to aby na pewno bd ok wyglądać, czy nie wyjdzie z tego forma wiejskiego tuningu?
Wypowiedzcie sie co sądzicie na temat tego spoilera, i czy wgl ma sens się pchać w tą zabawę.
Pozdrawiam serdecznie,
Mymciak!
Ostatnio zmieniony przez Mymciak 5 Wrzesień 2016, 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 12:25   Re: Spoiler irmscher
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Mymciak napisał/a:

(...)Po pierwsze, czy warto się w to pakować, czy nie zniszczy się lotki podczas ściągania jej z klapy

Jak będziesz ją delikatnie wycinał to nic się zadziać nie powinno- grunt to nie spieszyć się. To nie laminat, także pęknąć nie pęknie- materiał z jakiego wykonany jest oryginalny spojler to ABS, lub PUR (bardziej wytrzymały od ABSu, ale oba są bardzo wytrzymałe).
Chyba, że jest ona wkręcana w klapę, tak też może być i jest to wielce prawdopodobne.
W linku, który podałeś lotka jest cała kompletna. Niekiedy można znaleźć lotki Irmiego do Corsy D bez tych "bocznych dodatków":


Mymciak napisał/a:
No i po drugie, czy to aby na pewno bd ok wyglądać, czy nie wyjdzie z tego forma wiejskiego tuningu?

To tak jakby zastanawiać się nad tym czy Mercedes wyposażony w pakiet AMG lub Lorisner, czy BMW w M-Pakiecie (mówię tutaj o całym ospojlerowaniu, a nie o samym emblemacie- u nas w PL praktycznie każde BMW jest w M-Pakiecie składającym się z samego emblematu haha ), Audi w S-line jest wiejskim tuningiem.... oczywiście tak nie jest! ;p
Irmscher i Steinmetz to firmy tuningujące skupiające się w dużej mierze wyłącznie na Oplu (no Irmscher wzbogacał tam jeszcze delikatnie Peugeota, czy KIA, ale to już taka ciekawostka).

Irmscher, Steinmetz i OPC (ten pakiet stworzony przez GM zaczął pojawiać się dopiero od ok. 2000 roku, nie pamiętam dokładnie- zaczęło się wszystko od Astry 2, wcześniej w zakładce "tuning Opel" dominowały tylko wcześniej wymienione firmy) myślę, że śmiało można postawić je na jednej półce- tej najwyższej w kategorii tuningu Opla :okk:

Mymciak napisał/a:
Wypowiedzcie sie co sądzicie na temat tego spoilera, i czy wgl ma sens się pchać w tą zabawę.

Zależy czy chcesz się pchać w tuning- kasę, którą wpakujesz w auto raczej nie odzyskasz przy ewentualnej sprzedaży (chyba, że będziesz miał faktycznie solidnie zrobione autko i trafisz na "kolekcjonera"- u nas w PL nikłe szanse). Dla mnie tuning to fajna zabawa, kosztowna, ale cieszy oko, że samemu można poprawić coś seryjnego, co będzie odróżniało się z tłumu.
Co do firmy Irmscher- ja jestem ich fanem, tak można śmiało napisać (zapraszam do mojego tematu z Corsą, jest tam większość dostępnych rzeczy Irmschera, które wychodziły w Corsie B) haha

Tutaj masz dostępny katalog online z częściami Irmschera do Corsy D http://www.irmscher.cz/pr.../corsa_d_uk.pdf ;)
 
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 29
Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 14:43   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


Kontaktowałem się ze sprzedawcą i spoiler jest klejony do klapy tylko.
Myślałem właśnie nad tą lotką i potem grillem jakimś okazyjnym jak się znajdzie.
Bawiłeś się kiedyś z odczepianiem klejonego spoilera?
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 16:36   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Lotkę najlepiej Żyłka wędkarska albo Drut spawalnniczy okleić taśmą wszystko co ma być całe i jechane.. Gwarancja że wszystko przeżyje . Oczywiście środki Ostrożności na wysokim poziomie ;)

Co do Tuningu.. Jak Kaszubski powiedział. Studnia bez dna. Ale jak Masz pomysł albo chcesz iść w Pakiety stylistyczne to będzie dobrze. choć czasem Odważne Kroki dają pozytywne efekty. Ale Wszystko z głową i Umiarem.

A lotka z Tymi boczkami - nie wiedziałem ze istnieje i Ja jestem bardzo na tak :)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Tuning optyczny i mechaniczny » Spoiler irmscher
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.