Przesunięty przez: Kaszubski
28 Luty 2016, 12:50
Wrażliwość samochodu na podmuchy, Corsa E
Autor Wiadomość
 Marek - Poznań


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Marek
Wiek: 53
Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Luty 2016, 12:32   Wrażliwość samochodu na podmuchy, Corsa E
   Moje auto: Corsa E, wersja Enjoy, 1.4 benzyna, 75KM


Ja tez jestem posiadaczem Corsy E od pół roku, wersja Enjoy. Wcześniej miałem Corsę C z silnikiem 1.7 DTI i jeździłem nią przez 8 lat. To co opiszę poniżej nie wiem, czy jest normalne dla nowej Corsy, czy może jest to indywidualny przypadek i powinienem to zgłosić do serwisu.

Co do jazdy po mieście, to zgodnie z opinią producenta, jest to sama przyjemność. Problem zaczyna się w trasie na drogach ekspresowych i autostradach w wietrzne dni. Tej zimy w Wielkopolsce mieliśmy sporo deszczowej i wietrznej pogody. Mam wrażenie, że przy prędkościach powyżej 100km/h i wyżej, nie panuję nad samochodem. Dotyczy to sytuacji wyprzedzania dużego samochodu (TIRa). Wtedy mam wrażenie braku kontroli nad torem jazdy. Samochód jest spychany do lub od TIRa. Po zakończeniu wyprzedzania TIRa, wszystko wraca do normy. Dodatkową rzeczą jest bujanie kabiny przy uderzeniu wiatru po wyjeździe zza ekranu akustycznego lub przy wyprzedzaniu przez inny szybciej jadący samochód. Powyższy opis nie dotyczy dni bezwietrznych, kiedy wszystko jest OK.

Porównuję to z Corsą C, gdzie nigdy nie było takiego zjawiska, a jeżdżę tą trasą już od 3 lat codziennie do pracy. Będę wdzięczny za Wasze opinie.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 28 Luty 2016, 20:37   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja Jako użytkownik Corsy B to nie powinienem się wypowiadać zbyt wiele . Ale Wydaje Mi się że to Jest Cena Komfortu. Samochód Jest dość wysoko i komfortowo zawieszony co za tym Idzie wrażliwy na podmuchy .. Corsa C była znacznie prostsza a no i 1.7 z Mi wiadomych Miała Lekko sztywniejsze zawieszenie.
 
 
     
 Marek - Poznań


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Marek
Wiek: 53
Dołączył: 28 Lut 2016
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 4 Marzec 2016, 10:32   
   Moje auto: Corsa E, wersja Enjoy, 1.4 benzyna, 75KM


Dzieki Damian. Tez mi się tak wydaje że jest to kwestia jakiegoś kompromisu. Ale dobrze byloby mieć opinię innych użytkowników Corsy E. Moze ktoś znajdzie czas i dopisze coś.
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 12 Marzec 2016, 22:08   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


Zauważ, iż Corsa E jest wyższa od B. Inaczej jest rozłozony środek ciężkosci.
Rówżież kształt nadwozia...pęd powietrza inaczej "dociska" do nawierzchni.
Jeszcze jedno - na jkiach oponach jeździsz? jeśli continentale załozone na pierwszy montaż... to spróbuj z innymi, podmuchów nie zniweluja, ale samochód powinien się zachowywać bardzie stabilnie..te opony co montowali..hm..to jakies nieporozumienie. Moze być i tak, ze wspomaganie wymaga sprawdzenia...
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Lipiec 2016, 13:43   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Na urlopie pomykałem corsą z zabudowanym boxem na dachu. Sporo jazdy autostradami, oraz drogami lokalnymi. Tyle że jazda raczej spokojna i predkości tak do 130. Nie zauważyłem nic niepokojącego w prowadzeniu auta. Nie miałem wrażenia utraty panowania nad pojazdem ani razu.
 
     
 szuszu81


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Szuszu
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24 Sierpień 2016, 16:17   
   Moje auto: Corsa E 1.2 70KM


Ja tez jestem posiadaczem Corsy E od 3 tygodni , wersja Enjoy. Wcześniej miałem Corsę C z silnikiem 1.2 i jeździłem nią przez 7 lat. To co opiszę poniżej nie wiem, czy jest normalne dla nowej Corsy, czy może jest to indywidualny przypadek i powinienem to zgłosić do serwisu.

Co do jazdy po mieście, to zgodnie z opinią producenta, jest to sama przyjemność. Problem zaczyna się w trasie na drogach ekspresowych i autostradach i to (bez wietrznej pogody!) Mam wrażenie, że przy prędkościach powyżej 120km/h i wyżej, nie panuję nad samochodem.Auto zaczyna pływać lewa prawa jest wrażenie braku kontroli nad torem jazdy.
Porównuję to z Corsą C, gdzie nigdy nie było takiego zjawiska, a jeżdżę tą trasą już od 3 lat codziennie do pracy. Będę wdzięczny za Wasze opinie

Przepraszam że w połowie wiad.jest skopiowana od kolegi ale mam identycznie i zastanawiam sie czy to może zbieżność czy te opony w koncu auto ma 3 tygodnie no i 1700km przejechane mam też wrażenie że sciągą czesto w lewo ...:(

może ktoś już wie co jest przyczyną ? i czy to normalne w tym autku ?
 
     
 sever


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Seweryn
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 26 Sierpień 2016, 07:32   
   Moje auto: B 1.4I XEL


szuszu81, mnie też wydaje się, że moja Corsa E 1.4 90KM ma tendencje do pływania, ale tylko dlatego, że elektryczny układ wspomagania kierownicy fabrycznie ma ustawioną bardzo wysoką czułość, przez to wystarczy delikatny skręt kierownicy i auto zaczyna "uciekać". Można się podpytać w serwisach czy jest możliwość zmniejszenia czułości tak, aby układ kierowniczy był bardziej sztywny, ale jeżeli więcej osób będzie zgłaszać takie "dolegliwości" do swoich dealerów to myślę, że prędzej czy później pojawi się kampania naprawcza, którą poprawi ten mankament.
 
 
     
 szuszu81


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Szuszu
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Sierpień 2016, 13:16   
   Moje auto: Corsa E 1.2 70KM


Dzieki za informacje odrazu człowiek czuje sie troche lepiej :) pojade na zmiane oleju po dotarciu to sie dopytam w ASO:) mam jeszcze pytanie o spalanie bo w moim po miescie komp pokazuje 8,5l/100 jazda normalnia bez ostrej jazdy ale że AZ TAKIE SPALANIE szok! trasa było 6,5l/100 wiec tez sporo jak jest u was?
 
     
 sever


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Seweryn
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 29 Sierpień 2016, 12:49   
   Moje auto: B 1.4I XEL


Jeżeli chodzi o spalanie, to nawet w instrukcji jest napisane, że na początku auto może spalać większe ilości benzyny i oleju, więc myślę, że nie powinieneś się teraz tym za bardzo przejmować. Nie pamiętam jakie jest u mnie, ale coś w okolicach 7L/100km w trasie (silnik B14XEL).
 
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 08:48   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


szuszu81 napisał/a:
mam jeszcze pytanie o spalanie bo w moim po miescie komp pokazuje 8,5l/100 jazda normalnia bez ostrej jazdy ale że AZ TAKIE SPALANIE szok! trasa było 6,5l/100 wiec tez sporo jak jest u was?


Mam 1.4 90KM i po mieście nie przekraczam 7l komp pokazuje ok. 6,5l. W trasie przy spokojnej jeździe poniżej 6l.

Przy silniku 1.2 70KM trochę bardziej go musisz "dociskać' żeby chciał normalnie jeżdzić. Stąd spalanie wyższe.
 
     
 szuszu81


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Szuszu
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 14:05   
   Moje auto: Corsa E 1.2 70KM


No właśnie wydawało mi się że jak wezmę 1.2 i 70km to będzie mniejsze spalanie a nie brałem pod uwagę jednej rzeczy... ciężaru auta :) no fakt że biegi zmieniam przy 4 tys bo inaczej ciężko go bujnąć:) no nic zobaczymy jak po wymianie oleju po dotarciu będzie jak spadnie o 0,5 litra to się będę cieszył :) teraz już wiem że bym brał 1.4 75 km albo 90km :)
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 5 Wrzesień 2016, 19:24   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


"zastanawiam sie czy to może zbieżność czy te opony w koncu auto ma 3 tygodnie no i 1700km przejechane mam też wrażenie że sciągą czesto w lewo ...:(

może ktoś już wie co jest przyczyną ? i czy to normalne w tym autku ?"

Miałem również wrażenie "pływania", szczególnie "fajnie" było podczas jazdy na estakadzie...
Wywaliłem te cholerne continentale i ... problemu nie ma. Nic nie buja, autko jedzie tak jak powinno. owszem przy mijaniu tira coś dmuchnie, podobnie jak przy wjeżdżaniu w "przeciąg"..cóż jest niestety ciut podane na boczne podmuchy silnego wiatru.
jeśli ściąga w lewo lub w prawo, anie masz zamiaru zmienić opon (zawsze możan zaozyć na chwię jakieś używane aby zdiagnozować problem) spróbuj zamienić koła miejscami lew na prawe i na odwrót, a wczesniej wyważyć koła dynamicznie..tj oddzielnie samą felgę zaznaczając miejsca na ciężarki potem z oponą przesuwając ją tak aby jak najmniejsze obciążenie założyć..dobry oponiarz będzie wiedział o co chodzi. jeśli to zawiedzie - spr zbieżność..nowe nie nowe mogli spartaczyć.

Spalanie..niestety te silniki chleją o wiele więcej ni zpodaje producent..zdaje się, ze fiat tu mieszał przy projektach silników, masa samochodu też ma spore znaczenie. Przy jeździe "na leniwca" na trasie udało się zjechać do 5,2 - 5,5 l/na 100km (standard to 6,2 - 6,5), ale w mieście to już 7 - 7,5. Dodam, iz silnik 1,8 l 140 KM w hondzie na trasie przy jeździe na autostradzie (czyli 140) spala 6,5l...w mieście 7 - 7,5... a tu silnik 1,4 i tylko 100KM..cóż różnica technologi kolosalna (honda ma silnik wolnossący, a corsa doładowany).
 
     
 szuszu81


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Szuszu
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrzesień 2016, 14:50   
   Moje auto: Corsa E 1.2 70KM


No właśnie mam identycznie:) pływanie nawet już się przyzwyczaiłem ale to ciągłe ściąganie w lewo.... czyli to opony ? z tego co piszecie no też tak podejrzewałem że to może być przyczyna chodź wszyscy je tak chwalą...
a co do spalania to wyczytałem tez że są jakieś chipy które dodają 25KM i zmniejszają spalanie i wtedy autko jest bardziej żywe:)
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 6 Wrzesień 2016, 21:51   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


szuszu81 napisał/a:
... chodź wszyscy je tak chwalą...
a co do spalania to wyczytałem tez że są jakieś chipy które dodają 25KM i zmniejszają spalanie i wtedy autko jest bardziej żywe:)


ja nie... micheliny i continentale (zalezy od modelu, oczywiście, ale...) to przereklamowane hm.. tandeta..z zasady im więcej reklamują w mediach tym gorszy szajs w tym przypadku raczej się potwierdza. A dodatkowo jak dają na pierwszy montaż to juz raczej jakości tak nie pilnują i może częściej się zdarzyć bubel.. a w tym przypadku ciężko reklamować..prawie nie wykonalne.

Oczywiście sa chipy...wysilą motor nawet o więcej kucy, ale moze to się odbić na trwałości...te 10-20% więcej mocy silnik powinien wytrzymać bez problemu, acz... a co do spalania to raczej nie liczyłbym na oszczędność, raczej na jego zwiększenie.
Sam nie mogę na razie dojśc..mam 1,4 1362 cm3.. taki sam ( na pierwszy powierzchowny rzut oka) silnik posiada insygnia i tam jest 140KM..nikt nie chce powiedzieć czym się oba modele różnią..pewnie jest inna turbina, stopien sprężania, być może ów chip redukuje moc... może podobnie jest w innych jednostkach o tej samej pojemności?
 
     
 szuszu81


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Szuszu
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Październik 2016, 13:39   
   Moje auto: Corsa E 1.2 70KM


Witam trochę mnie tu nie było ale już uzupełniam informacje a wiec wymieniłem olej po dotarciu po 4200km jakieś 2 tyg temu i niestety spalanie się nie zmieniło miasto 8-8,5l/100:( szczególnie teraz jak jest zimno natomiast trasa do 100 km/h bo taka jechałem spalanie 5,4 l/100 a trasa(autostrada) 140-150km/h spalanie 6,2 litra wiec nie jest zle:) prędkość max z wielkim trudem 170km/h :) czyli 163km/h jak podaje producent jest jak najbardziej ok :)

a teraz do rzeczy jeśli chodzi o ściąganie w lewo w ASO zmienili mi...komputerowo kąt skrętu kierownicy i.. POMOGŁO koszt 0,00 zł :)
jeśli chodzi natomiast o pływanie auta to jak by przestało albo już sie przyzwyczaiłem albo trochę się te opony przytarły i już tak nie buja przy większych prędkościach :)

To tyle pozdrawiam:)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20 Październik 2016, 22:25   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


A jakie macie ciśnienie w oponach,bo w stosunku do Corsy D to się zupełnie zmieniło,z przodu już nie 1,8 tylko 2,2 i z tyłu tyle samo..
Ja na conti..całe życie i obecnie też.Nic mnie nie buja.Zimowe wczoraj też conti.. dostarczyli.
Przy okazji mam pytanie,dostaliście popielniczkę przy odbiorze nowej Corsy E z salonu i czy jak dorzucili gumowe dywaniki to welurowe zabrali?
Obecnie już nie mam D tylko E 1,4 75KM nowa z salonu od miesiąca.
 
     
 szuszu81


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Szuszu
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Październik 2016, 15:57   
   Moje auto: Corsa E 1.2 70KM


Mi pokazuje 2.1 wszystkie 4 na kompie
Dywaniki dali te i te:) taki mieli gest :) nie pale wiec popielniczka.. nie wiem
Ile Ci pali ?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Październik 2016, 19:04   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Na razie tylko raz do pełna zatankowałem i przejechałem 220km więc trudno powiedzieć ile pali a że samochód tylko na zakupy i do lekarza to tak szybko się nie dowiem.Super że się nie trujesz ale popielniczka była czy nie bo u mnie nie było tak jak po odbiorze Corsy D przed 7 laty ale wtedy /przed 7 laty/po złożeniu reklamacji dołożyli.Też nie palę ale przydaje się na ogryzek czy takie tam inne śmiecie.Powiedzieli tylko ze zapalniczki nie ma a o popielniczkę zapomniałem się zapytać.Bez kompa też wszystko pokazuje tylko trzeba trochę poprzyciskać u mnie 2,2
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22 Październik 2016, 12:35   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


[quote="mietrusz"]
Przy okazji mam pytanie, dostaliście popielniczkę przy odbiorze nowej Corsy E ?.[/ quote]
To zależy :
- czy było w zamówieniu
lub
- czy diler doda jako gratis
 
     
 tip


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Sławek
Wiek: 52
Dołączył: 19 Paź 2015
Posty: 27
Skąd: Legionowo
Wysłany: 24 Październik 2016, 17:58   
   Moje auto: B 1.4T NEJ, 75 kW / 100 KM Start/Stop, 6-bieg


mietrusz napisał/a:
A jakie macie ciśnienie w oponach,bo w stosunku do Corsy D to się zupełnie zmieniło,z przodu już nie 1,8 tylko 2,2 i z tyłu tyle samo..
Ja na conti..całe życie i obecnie też.Nic mnie nie buja.Zimowe wczoraj też conti.. dostarczyli.
Przy okazji mam pytanie,dostaliście popielniczkę przy odbiorze nowej Corsy E z salonu i czy jak dorzucili gumowe dywaniki to welurowe zabrali?
Obecnie już nie mam D tylko E 1,4 75KM nowa z salonu od miesiąca.


Ciśnienie powinno być 2,1 - 2,2 w zależności od obciążenia (spodziewanego - pusty 2,1 załadowany na max 2,2 a nawet do 2,3) ..co do wersji D to E jest z reguły sporo cięższa i zależy to od wersji...czym więcej gadżetów tym więcej kg. Pisząc o "bujaniu" miałem na myśli sporą podsterowność auta na oponach conti.. opony są.. że tak napiszę nieprzewidywalne.. nie wie się cy już zerwą przyczepność czy jeszcze dają radę...stąd ludzie wpadają w poślizgi na mokrej drodze (poza przypadkami zjechanego ogumienia i lodu oczywiście) tj. tak jadąc autem kierowca powinien w pewnym stopniu tworzyć z autem jedność..
Popielniczki były na życzenie - dopłata lub gift od sprzedawcy, dywaniki welurowe za dopłatą lub gumowe - gift od dealera, zapaliczki nie było w ofercie... poza tym jak kolega nie korzystam bo nie potrzebuję, a za to mam dodatkowy uchwyt na kubek do kawy.
Moje autko pali hm.. miasto i do 7,2 - 7,5..poza 5,5 - 6,2 (6,5 autostrada).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa E - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Opel Corsa E » Inne » Wrażliwość samochodu na podmuchy, Corsa E
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.