Propozycje zmian na forum - 2016
Autor Wiadomość
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 13 Lipiec 2016, 09:50   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Wczoraj odwiedziłem profil KFC na Facebooku. Ucieszyła mnie jedna rzecz, a w zasadzie wiadomość:
Szymon Kłosek, dn. 13 czerwca o 17:28 napisał/a:
Witam wszystkich! Mam pewne pytanie, czemu nie działa forum?


Ja wiem, że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale fajnie że ktoś próbował dowiedzieć się do się dzieje z forum kiedy padło. Może postów byłoby więcej gdyby ktoś wpadł na pomysł, że taki profil na facebooku istnieje- ja sam o nim zapomniałem (!).
Wszyscy wiemy jak popularny jest FB, dlatego wydaje mi się że powinniśmy reanimować również profil KFC na Facebooku. Na forum mamy ponad 9000 użytkowników, a osób które polubiło profil facebookowy niecałe 500, czyli jakie 5-6% społeczności z forum...

Wpadłem na pomysł, aby dodać na forum odnośnik do Facebooka.
Tutaj można wygenerować taki odnośnik: http://webfrik.pl/wysuwane-okienko-facebook
Wyglądałoby to mniej więcej tak:



No i wypadałoby zrobić porządek (opis i właściciele ) i nieco ożywić ten profil.

Co byśmy dodawali na profilu?
Uważam, że Damian prowadził to bardzo dobrze, głównie byłbym za tym aby wrzucać tam ciekawe projekty Cors nie tylko z PL. Poza tym wrzucałbym linki do ciekawych projektów z forum, tak żeby zwiększyć również odwiedziny na forum, może dzięki temu pozyska się nowych użytkowników. Od czasu do czasu można również wrzucać jakieś odnośniki dot. poradników, które są na forum.
Wszystko oznaczałbym również hashami (pozyskamy w ten sposób fanów Corsy z zagranicy), typu #corsa #tuning #germanstyle itd. ;)

Co miesiąc można robić konkurs na najlepszy projekt (wybierać z projektów tych "aktualnych", w których użytkownicy coś zmieniają- po prostu pominąć te projekty w których ostatnio jakiś post dodany był 2-3 miesiące temu). Zdjęcie najlepszej Corsy danego miesiąca byłoby ustawiane na zdjęciu "w tle" na Facebooku. Głosowanie można robić na forum wrzucając tam odnośniki kilku projektów, dzięki czemu ruch na forum też powinien się zwiększyć.

Za dużo roboty z prowadzeniem tego profilu nie będzie, a wydaje mi się, że wyjdzie to na dobre :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 15 Lipiec 2016, 17:30   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Porządek w Problematyce już zrobiony, wszystko, albo większość, przeniesione zostało do odpowiednich działów.

Pamiętam, że z kimś rozmawiałem na temat regulaminu na forum, a dokładnie jego braku.
Posiedziałem chwilę i przedstawiam taki wstępny zarys nowego regulaminu:
Cytat:

Regulamin forum klubcorsa.pl

Forum stworzone zostało z myślą o użytkownikach aut marki Opel Corsa, aby umożliwić im dyskusję i wzajemną pomoc. Regulamin określa zasady poruszania się i użytkowania niniejszego forum. Stworzony został aby zachować porządek na forum i miłą atmosferę.

1. Użytkowanie forum jest całkowicie bezpłatne- zależy nam głównie na wzajemnej pomocy, nie czerpiemy z jego użytkowania żadnych korzyści materialnych.

2. Dokładne zapoznanie się z regulaminem forum jest obowiązkowe- dzięki niemu unikniesz w przyszłości ewentualnych problemu (ostrzeżenia, usunięcie konta) na forum.

3. Na forum zabrania się reklamowania serwisów o tematyce erotycznej (w tym linkowanie), treści niedozwolonych, rasistowskich, niezgodnych z Polskim prawem.

4. Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

5. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

6. Pamiętaj o etyce dobrego wychowania!
· Wchodząc na forum należy przywitać się w temacie Powitania.
· Nie krzyczymy (nie piszemy dużymi literami CAPS LOCK).
· Nie używamy wulgaryzmów.
· Odpowiadamy pełnym zdaniem! Odpowiedzi typu: „yhm, tak, super, łał” - będą usuwane.
· Nie dyskutuj z Moderatorem, który zwraca ci uwagę na punkty regulaminu.
· Nie wyśmiewamy się z błędów innych użytkowników.
· Nie piszemy postów o bezsensownej i nic niewnoszącej treści.
· Używamy opcji EDYTUJ!
· Pamiętaj o używaniu POLSKICH ZNAKÓW (ą, ę,ś, ć, ż, ź, ó)

7. Użytkownik ma prawo do wyrażania swoich opinii o ile nie łamią przy tym postanowień regulaminu, oraz prawo do wystosowania skargi na innych użytkowników forum. Skargi należy kierować do moderatorów lub administratorów za pomocą "prywatnych wiadomości".

8. Wątki (tematy) należy zakładać w odpowiednich dla nich działach. Wątki założone w złych działach będą przenoszone do odpowiednich kategorii przez moderatorów.

9. Przed założeniem tematu prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na forum - opcja "Szukaj"). Możliwe, że ktoś miał już identyczny problem z samochodem i gotowe rozwiązanie już czeka.

10. Temat wątku powinien być odpowiednio sformułowany i powinien jednoznacznie określać treść wątku. Jeśli np. mamy zapytanie dotyczące wymiany przedniego zderzaka w Corsie A, zakładamy temat "Pomoc w wymianie przedniego zderzaka", a nie "Pomocy!", "Problemy", czy "Przeczytajcie to koniecznie!". Tematy w stylu "Co wybrać?" także są omijane przez większość forumowiczów- pomóż innym pomóc sobie.

11. Jeżeli opisujemy kilka problemów z samochodem to starajmy się przestrzegać zasady "jeden temat na jeden problem". Opisywanie wszystkich problemów (przykładowo temat związany ze skrzynią biegów [dział "Silnik i osprzęt"] i wymianą dywaników [dział "Wyposażenie wnętrza"] umieszczany w dziale "Silnik i osprzęt" nie ma sensu dlatego jest to zabronione).

12. Tworzenie tematów w działach "Klubowicze i ich Corsy" przeznaczone są wyłącznie dla Klubowiczów forum (komentować je może każdy użytkowników).
Klubowicz to osoba, która wspomogła materialnie forum- jest to forma podziękowania i docenienia naszej pracy.
Wszelkie otrzymane pieniądze zostają przeznaczone na utrzymanie forum (coroczna opłata konta hostingowego i domeny). Osoby zainteresowane pomocą zapraszamy do odwiedzenia tematu Jak zostać Klubowiczem?

13. Jeżeli opiszemy problem z samochodem na forum, a rozwiązanie znajdziemy poza forum, dobrym zwyczajem jest opisanie rozwiązania w swoim temacie (za co wdzięczni będą wszyscy, którzy napotkają podobny problem w przyszłości).

14. Rejestrując się na FKC www.klubcorsa.pl/forum - użytkownik zgadza się na publikacje zdjęć jego autorstwa oraz wizerunku i wyraża zgodę na przetwarzanie danych które udostępnia publicznie w celach marketingowych na rzecz portalu klubcorsa.pl

15. Zabrania się wykorzystywania grafik, zdjęć oraz wszelkiego rodzaju powielania, kopiowania i wykorzystywania treści w celach komercyjnych zamieszczonych na łamach portalu i forum FKC (klubcorsa.pl)

16. Zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dn. 18.07.2002, Dz.U. 144 poz. 1204 użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie ofert i wszelkiego rodzaju informacji wysyłanych przez www.klubcorsa.pl na swój adres elektroniczny. Zlecenie usunięcia danych osobowych może odbyć się poprzez przesłanie wiadomości w formie elektronicznej na adres e-mail: kontakt@klubcorsa.pl


________________________________
Data ostatniej modyfikacji: 2016.07.15
Osoby nie zgadzające się na w/w warunki proszone są o wysłanie wiadomości do jednego z Administratorów w celu usunięcia z forum


Obecny wygląda tak:
Cytat:

Informacje ogólne.
Nasze forum jest poświęcone tematyce motoryzacyjnej aut marki Opel Corsa i wszystkim tematom z nim związanym.

Na forum zakazuje się:
Reklamowanie serwisów o tematyce erotycznej ( w tym linkowanie)
Reklamowanie treści niedozwolonych, rasistowskich, niezgodnych z Polskim prawem.
Reklamowania firm, serwisów bez zgody administratora.
Spamowania, wdawania się w zbędne dyskusje, pyskówki, używania wulgaryzmów, obrażania, poniżania innych użytkowników.


Rejestracja.
Rejestrując się w naszym serwisie zgadzasz się na poniższe warunki regulaminu:
Twoja nazwa użytkownika nie może przypominać w żaden sposób adresu strony czy tez nie może być wulgaryzmem.
Każdej osobie przysługuje możliwość założenia jednego konta na forum. W przypadku utworzenia więcej niż jednego konta wszystkie multikonta będą kasowane i karane banem.
Rejestrując się na FKC www.klubcorsa.pl/forum - użytkownik zgadza się na publikacje zdjęć jego autorstwa oraz wizerunku i wyraża zgodę na przetwarzanie danych które udostępnia publicznie w celach marketingowych na rzecz portalu klubcorsa.pl

Zabrania się wykorzystywania grafik, zdjęć oraz wszelkiego rodzaju powielania, kopiowania i wykorzystywania treści w celach komercyjnych zamieszczonych na łamach portalu i forum FKC (klubcorsa.pl)
podstawa prawna:

Zgodnie z przepisem art. 115 pr. aut., kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu podlega:
 grzywnie, karze pozbawienia wolności do lat 3.



W każdej chwili każdy użytkownik może zlikwidować swoje konto pisząc PW lub maila do administratora.

Konto użytkownika nie logującego się powyżej 60 dni zostanie usunięte.

Etyka dobrego zachowania na forum:
Wchodząc na forum należy przywitać się w temacie "Powitania"
Nie krzyczymy (nie piszemy dużymi literami CAPS LOCK)
Nie używamy wulgaryzmów.
Odpowiadamy pełnym zdaniem! Odpowiedzi typu: „yhm, tak, super, łał” - będą usuwane.
Nie dyskutuj z Moderatorem, który zwraca ci uwagę na punkty regulaminu.
Nie wyśmiewamy się z błędów innych użytkowników.
Nie piszemy postów o bezsensownej i nic niewnoszącej treści.
Używamy opcji EDYTUJ!


Pisanie nowych postów forum.
Zawsze sprawdź kilka razy w "szukaj" czy nie ma już podobnego tematu! zmieniaj frazy
precyzuj swoje wypowiedzi
używaj polskich znaków (ą, ę,ś, ć, ż, ź, ó )
Wstawiaj miniatury z odnośnikami do zdjęć!!!! Inaczej rozjeżdza się forum przy ładowaniu co doprowadza userów do szału! Tematy bez miniatur będą kasowane bez ostrzeżenia.


Użytkownik:
Ma prawo do wyrażania swoich opinii o ile nie łamią przy tym postanowień regulaminu
Ma prawo do wystosowania skargi na innych użytkowników forum. Skargi należy kierować do moderatorów lub administratorów za pomocą "prywatnych wiadomości".



Abonament Klubowicza
Uwaga z dniem 22.03.2014 wprowadzamy opłatę roczną tzw. abonament użytkownika.
Opłata za użytkowanie forum, pisanie postów po za działami (problematyka), zakładanie nowych tematów wynosi 3zł od nicku.
Opłata będzie pobierana raz w roku kalendarzowym.
Opłata jest dobrowolna.
Po opłacie użytkownik zostanie przyłączony do grupy KLUBOWICZ. Klubowicz może korzystać również z promocji prowadzonych na forum.

Po opłaceniu abonamentu osoba wpłacająca proszona jest o przesłanie potwierdzenia wpłaty ma adres reklama@klubcorsa.pl.
Dane do przelewu: http://klubcorsa.pl/forum/viewtopic.php?t=2598
Tytuł wpłaty: NICK – opłata abonamentowa serwer FKC 2014

Cała kwota przeznaczona będzie na utrzymanie serwera, domenę oraz wsparcie techniczne portalu.
Z opłaty zwolnieni są administratorzy oraz moderatorzy FKC.


Podsumowanie i uzupełnienie.
Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

Regulamin wchodzi w życie 22.03.2014.
Osoby nie zgadzające się na w/w warunki proszone są o maila, pw do administratora w celu usunięcia z forum.

Jeszcze go nie podmieniam- podmienię dopiero po Waszej akceptacji, może macie pomysły co tam jeszcze dodać, albo co zmienić.
Odnośnie "Klubowiczów" to temat na później...

Wspomagałem się regulaminem utworzonym na innym forum, a dokładnie na http://fiat.auto.com.pl/forum/regulamin.php (widziałem, że west też tak robił ;p ).



Czekam jeszcze na Waszą opinię dot. tych pomysłów z dwóch poprzednich postów ;) :okk:
Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 16 Lipiec 2016, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 holden
[Usunięty]

Informacje
Wysłany: 15 Lipiec 2016, 21:30   

:ok: I wszystko w temacie ładnie ogarnięte
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 17 Lipiec 2016, 23:28   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Regulamin poprawiłem w temacie i również przy rejestracji (wcześniej był podany tylko link, który trzeba było otwierać, czytać, cofać i zatwierdzać/anulować rejestrację).
Można sobie zobaczyć klikając Rejestruj (oczywiście jak jesteśmy wylogowani ;) )

Wspominałem już wcześniej, w połowie lutego, że warto pomyśleć nad headerem forum.
Dzisiaj posiedziałem nad tym chwilę w Photoshopie, chciałem zrobić coś mocno rozbudowanego... ale zdecydowałem się jednak na prostotę:



Ta obecna grafika z Corsami jest bez sensu, dzięki zastosowaniu headera damy radę z RWD, o którym rozmawiałem ze smykiem na PW :)

Mogę mieć tylko problemy z jej zakodowaniem, także jeżeli ktoś zna się na htmlu, cssie to fajnie gdyby pomógł. Raczej na pewno nie poradzę sobie z tymi "listami", które pokazują się po nakierowaniu na daną ikonkę (kompletnie nie wiem jak to zrobić):

Można sobie zobaczyć np. na forum sadistic.pl jak chce żeby to działało :)

Ikonka przekierowania na profil Facebooka, którą również wrzuciłem w header wydaje mi się lepszym pomysłem niż ta po lewej stronie ciągle wędrująca wraz z przewijaniem forum ;)

I pytanie czy takie opcje, które zamieściłem w menu (Problematyka pojazdów, Poradniki, Gadżety klubowe, Jak zostać Klubowiczem, Spoty & zloty, Zakup auta) zostawiamy czy coś zmieniamy. Niewykluczone, że pominąłem coś bardzo ważnego :)

I standardowo czekam na opinie i propozycje :okk:
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 14 Sierpień 2016, 22:02   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


haaaalo, żyjemy? "help" ;)
Mam ciągle nieodparte wrażenie, że piszę sam do siebie ;p




[ Dodano: 15 Sierpień 2016, 12:26 ]
Okej, to ja na razie pasuje, nic na forum nie zmieniam. Niech wszystko zostanie jak jest.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 17 Sierpień 2016, 21:05   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Ja czytam, ale nie poradny Jestem.

Jak zauważę coś co wymaga poprawek to dam Ci znać :)
 
 
     
 smyk


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: z WSI
Wysłany: 29 Sierpień 2016, 18:20   
   Moje auto: moja corsa


Faktycznie jest problem z poprawnym ustawianiem/zapisywaniem parametrów jak np. w Ogólne -> Konfiguracja, albo się dane nie zapisują albo pod innymi zmiennymi sie zapisują lub jest jakiś problem z JavaScirpt, bo jak się zmieni pole "Tematów na Stronę" i zapisze to się nie zaktualizuje, ale jak zmieni sie zakładkę i wróci do "Główne" to wtedy pojawia sie liczba wcześniej zdefiniowana, może być też tak że jakieś dane domyślne się wczytują. Postaram sie sprawdzić w czym dokładnie jest problem.

Subfora też na duży plus przejrzyściej to wygląda

Pomysł z grupą Zasłużeni super, Facebook slider super sprawa, fajnie to go wygląda i działa prawidłowo, pomysł z konkursem na FB i umieszczaniem projektu Corsy w tle fanpage - spoko :)


Propozycja headera bardzo fajna, Problematyka pojazdów - zmieniłbym na np. "Mam problem" lub coś w tym stylu, ewentualnie można by pomyśleć o zmieszczeniu tam "blog" (co nie byłoby chyba takie łatwe), jeśli o pomoc w RWD to się pisze przy menu rownież, jednak przed wdrożeniem nowego headera dobrze byłoby przejść wcześniej na przyjazne linki (jeśli jest to do zrobienia) i ogólnie przerobić stronę całkowicie pod RWD/urządzenia mobilne, aby wyciągnąć z phpPrzemo co się da, aby się nie o robić gdyby ewentualnie była jakaś akcja w przyszłości z przejściem na inny skrypt.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Regulaminy » ADMINISTRACJA » Propozycje zmian na forum - 2016
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



księgowość wspólnot mieszkaniowych
   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.