Corsa D 1.2 86KM - dziwny dźwięk przy ruszaniu.
Autor Wiadomość
 jn84


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Jacek
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Rybnik
Wysłany: 29 Sierpień 2016, 14:34   Corsa D 1.2 86KM - dziwny dźwięk przy ruszaniu.
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 16V 86KM


Witam. Ostatnio zauważyłem, że przy ruszaniu samochodem pojawia się dziwny dźwięk jakby terkotanie jakieś, i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem i co to ewentualnie jest? Dodam jeszcze, że ów dźwięk pojawia się gdy wciskam pedał gazu powoli, gdy dodam go więcej i auto wejdzie na większe obroty terkotania nie ma. Proszę o pomoc.
 
     
 Mymciak
Ratownik Medyczny


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 152
Skąd: Rybnik/Gliwice
Wysłany: 30 Sierpień 2016, 10:05   
   Moje auto: CD 1.4 101ps


A skąd ten dźwięk się wydobywa?
 
     
 jn84


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Jacek
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Rybnik
Wysłany: 30 Sierpień 2016, 10:35   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 16V 86KM


Tak jakby z okolic silnika, wrażenie jest takie jakby wal kręcił się za wolno bo gdy auto wejdzie na obroty już jest ok.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 3 Wrzesień 2016, 12:22   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Szklana kula jest u wrózki :D .Dźwięk dźwiękowi nie jest równy.A i uszy ludzkie różnie go postrzegają.Nagraj,zapodaj.Posłuchamy.Przeguby ?.Skręć kierownicą maksymalnie na postoju i rusz ze zwiększonym gazem.Terkocze ?.Albo inaczej.Zaciągnij ręczny.Kiera maksymalnie skręcona.I spróbuj ruszyć.Wywalone przeguby to dźwięk...tyk,tyk,tyk,tyk.Średnie tony.Cyt:"Wał kręcił się za wolno...".Nie rozumiem.W silniku jest wał korbowy.On nie ma nic wspólnego z terkotaniem.Twój problem to jest jeden wielki rebus.Mało informacji.Ech...
 
 
     
 elraf


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Listopad 2016, 22:19   Re: Corsa D 1.2 86KM - dziwny dźwięk przy ruszaniu.
   Moje auto: corsa D 1.2


jn84 napisał/a:
Witam. Ostatnio zauważyłem, że przy ruszaniu samochodem pojawia się dziwny dźwięk jakby terkotanie jakieś, i chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem i co to ewentualnie jest? Dodam jeszcze, że ów dźwięk pojawia się gdy wciskam pedał gazu powoli, gdy dodam go więcej i auto wejdzie na większe obroty terkotania nie ma. Proszę o pomoc.


Kolego rozwiązałeś problem ?
kupiłem niedawno podobna corsę 1.2 86km z fabrycznym gazem i zauważyłem właśnie przy ruszaniu z parkingu rano takie jakby właśnie tyrkotanie . Powiem tak autko ma 2 lata i przejechane 46 tyś pewne , więc nie bardzo mi to pasuje żeby po takim czasie przeguby były wyrąbane dlatego zaciekawił mnie ten temat .
 
     
 DorotaM


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Dorota
Wiek: 59
Dołączyła: 07 Lip 2016
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 9 Listopad 2016, 16:35   
   Moje auto: corsa d 1.2


spróbuj przy skręcaniu lewo lub prawo jak terkocze to przegub
 
     
 elraf


Informacje
malopolskie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lis 2016
Posty: 13
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Listopad 2016, 14:17   
   Moje auto: corsa D 1.2


mniej więcej na tyle aut co miałem to wiem jak tyka przegub i jeśli już jest to przegub to słychać go praktycznie przy większości skrętów podczas jazdy a tutaj mam taki dźwięk ala przegubowy ale tylko rano lub jak auto kilka godzin postoi na parkingu np. po pracy później tego dźwięku nie ma czyli podsumowując rano wsiadam do auta i wyjeżdżam z miejsca parkingowego praktyczne zawsze skręcając w lewo i wtedy słychać takie pukanie z przodu pod autem ( pukanie ala przegub) ale wystarczy że przejadę kilkadziesiąt metrów do skrzyżowania na którym też skręcam w lewo ruszając z miejsca to już tego pukania nie ma i już praktycznie ani razu do końca jazdy nie ma . Odstawiam auto na parkingu pod praca auto stoi około 8-9 godzin i zjawisko podobne zapuka przy ruszaniu a później już ani razu . i co to też może być przegub ? wydaje mi się że jeśli to byłby przegub to powinno być go co jakiś czas słychać podczas jazdy , może się mylę .....
 
     
 Robak


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Robert
Dołączył: 11 Gru 2016
Posty: 1
Skąd: Grudziądz
Wysłany: 11 Grudzień 2016, 22:27   
   Moje auto: Corsa D 1.4 87 KM


Witam.
Ten temat powinien wyjaśnić problem. Ja również mam takie stuki, po każdym odpaleniu silnika i ruszeniu autem, które jak się okazuje są normalne:
http://klubcorsa.pl/print...?t=8644&start=0
 
     
 jn84


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Jacek
Dołączył: 03 Cze 2016
Posty: 14
Skąd: Rybnik
Wysłany: 15 Styczeń 2017, 22:24   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 16V 86KM


Problemu nie rozwiązałem, ale wyczytałem na jakimś innym forum, że ktoś miał podobny problem i po wizycie w ASO okazało się, że to pochłaniacz par paliwa. Póki co też dałem sobie z tym spokój bo auto chodzi bez zarzutu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » Corsa D 1.2 86KM - dziwny dźwięk przy ruszaniu.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.