Brak reakcji na pedał gazu i trudności z odpaleniem.
Autor Wiadomość
 bobogolf



Informacje
malopolskie

Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 35
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 21 Sierpień 2016, 08:03   Brak reakcji na pedał gazu i trudności z odpaleniem.
   Moje auto: x14sz


Witam. Pacjentem jest corsa b x14sz, od jakiegoś czasu strasznie muliła na zimnym, po wymianie czujnika temperatury silnika dającego dane do ECU bez zmian. Po przekroczeniu 90 stopni C odzyskiwał moc (spalanie w normie) od tygodnia brak mocy niezależnie od temperatury silnika, dodanie gazu dławi silnik i ciężko było ruszyć z miejsca. Wczoraj doszły jeszcze tzw. kangury i ledwo dojechałem do domu. Stan obecny jest taki że ciężko ją zapalić a jak już zapali to trzęsie silnikiem i brak reakcji na dodanie gazu po czym gaśnie. Sprawdziłem według książki Sam Naprawiam
-czujnik położenia przepustnicy ok
-silnik krokowy umyty nasmarowany ok
-pompa paliwa podmieniona na inną sprawną brak poprawy
-świece nowe brak poprawy
-czujnik temperatury do ecu ok
Iskra jest, wtryskiwacz podaje paliwo (nie wiem czy dobrze) sprawdzać rozrząd czy się nie przestawił? a może wtryskiwacz umarł? masła pod korkiem nie ma, płynu ani oleju nie ubywa. Brak mi pomysłów, proszę o pomoc.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 21 Sierpień 2016, 11:34   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Sprawdz Dwie rzeczy .

Ciśnienie na Cylindrach i rozrząd.
 
 
     
 bobogolf



Informacje
malopolskie

Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 35
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 21 Sierpień 2016, 11:46   
   Moje auto: x14sz


rozrząd za chwilę sprawdzę a ciśnienie dopiero we wtorek (czekam na kuriera)
 
 
     
 bobogolf



Informacje
malopolskie

Imię: Paweł
Wiek: 36
Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 35
Skąd: Nowy Targ
Wysłany: 21 Sierpień 2016, 12:39   
   Moje auto: x14sz


Przestawiony rozrząd a dokładniej ścięty klin na tym małym kole zębatym na wale, wymieniałem go jakieś pół roku temu na nowy widać dali mi chińszczyzne. Za chwilę wymienię na ten stary i napiszę czy zapali. Tylko czy ten silnik jest bezkolizyjny?

Wymieniłem, ustawiłem, poskładałem ale strasznie szybko kręci, czyli szukać innego silnika?


Update informacji, po naładowaniu akumulatora silnik odpalił i działa elegancko dziękuje koledze DAMIAN1991 za nakierowanie na dobry tor.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 24 Sierpień 2016, 10:59   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Niestety Typowe w Tych Silnikach. Ja kupowałem Koło w ASO bo nie podobały Mi się zamienniki.. Jeździło do momentu aż pierścienie po pękały. Teraz w Drugim silniku mam o dziwo wał z kadeta 1.4 :lol1: i Też kółko musiałem zmieniać ale w ASO nie mieli.

Co do Kolizyjności Legenda głosi że to Bez kolizja do pierwszego remontu głowicy ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ paliwowy » Brak reakcji na pedał gazu i trudności z odpaleniem.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.