Problem z temperaturą 1.2
Autor Wiadomość
 KL4K50N


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7
Skąd: Krasnystaw / NL
Wysłany: 16 Lipiec 2016, 18:32   Problem z temperaturą 1.2
   Moje auto: Corsa C 1.2


Witam serdecznie użytkowników Opli :D

Jest to mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Mam pewien problem z samochodem mojej narzeczonej i postaram się Wam jakoś go opisać.

Jakiś czas temu był problem z temperaturą cieczy chłodzącej. Temperatura na liczniku pokazywała co chciała, raz 65C raz 85. Więc nie myśląc długo postanowiłem wymienić termostat. Wybrałem najtańszy jaki był dostępny na rynku (może tutaj jest haczyk). Do całości by być pewnym wymieniłem również czujnik temperatury. Po montażu wszystkiego moja kobieta miała spokój przez jakieś 3000km. Od paru dni znów zaczynają się dziać cyrki. Temperatura zawsze prawie na 80C, czasem nawet poniżej. Co najgorsze dzisiaj się chcialem nim przejechać i zobaczyć na własnych oczach jak to jest i dziwne rzeczy się dzieją :

Jadę powiedzmy 100km/h przy nadmuchu na 1 oraz bez klimy. Utrzymując taką prędkość włączyłem ogrzewanie na maksa i auto pokazało mi dwie czerwone kontrolki (akumulator oraz olej), potem auto zgasło i zapaliły się awaryjne. Odpaliłem ponownie auto, dałem na zimne i normalnie mogę sobie jechać, byle nie bawić się ciepłym. Przy kolejnej próbie włączenia ogrzewania znów dwie kontrolki na chwilę i auto gaśnie... Czy to jest wina znów termostatu?


Dodam, ze po podłączeniu do ELM'a zero błędów.

[ Dodano: 19 Sierpień 2016, 15:19 ]
Witam ponownie.

Jednak temat powrócił...

W skrócie :

- Nowy termostat
- Nowy czujnik cieczy
- Na postoju oba węże są gorące


Temperatura non stop pływa. Dziś po przejechaniu 10km spadła do równych 80C i po wrzuceniu na luz auto zgasło (obroty spadły poniżej 500obr/min). Po zapaleniu auta ponownie, temperatura szybko podskoczyła tak do 83C na jakieś 5min i potem znów na 80... :/

Na obrazku zaznaczyłem jakie temperatury u mnie występują :


 
     
 dmkdamage


Informacje
lubuskie

LPG: Nie
Imię: Dominik
Wiek: 34
Dołączył: 18 Sie 2016
Posty: 6
Skąd: zielona Góra
Wysłany: 19 Sierpień 2016, 23:45   
   Moje auto: corsa d z17dtr


witaj kolego, sprawdź czy w zbiorniczku wyrównawczym jak silnik rozgrzany i odpalony po odkręceniu korka wlewu nie pulsuje płyn chłodzący, mogą być według oczywiście mojej opinii,
upg lub problem z nagrzewnicą.
 
     
 KL4K50N


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Wiek: 37
Dołączył: 12 Sty 2016
Posty: 7
Skąd: Krasnystaw / NL
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 08:28   
   Moje auto: Corsa C 1.2


dmkdamage napisał/a:
witaj kolego, sprawdź czy w zbiorniczku wyrównawczym jak silnik rozgrzany i odpalony po odkręceniu korka wlewu nie pulsuje płyn chłodzący, mogą być według oczywiście mojej opinii,
upg lub problem z nagrzewnicą.


Witaj. Dziękuję za wskazówki, dziś sprawdzę. Ogólnie jeżeli chodzi o ustawienia ciepła w aucie to jak dam na maxa by było ciepło to siedzieć się tam nie da. A mogę wiedzieć co oznacza UPG?

[ Dodano: 20 Sierpień 2016, 09:30 ]
Już wiem, chodziło ci o Uszczelke pod glowicą? :okk:

Nie wiem czy coś może jeszcze ta informacja wnieść do problemu - co jakieś 1200km dolewam coś koło litra oleju.
 
     
 wieczek00


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 19 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: ws
Wysłany: 19 Luty 2018, 11:41   
   Moje auto: c 1,2


Witam, nie chcąc zaczynać nowego tematu. Co może być przyczyną wolnego grzania, po przejechaniu 4-5km wskazówka nawet się nie podnosi, natomiast ogrzewanie jest ok. Dodam że samochód trzymany jest w garażu. Dopiero na dłuższej trasie temperatura się podnosi, lub po jeździe na wysokich obrotach.
 
     
 steraf


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Sie 2016
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Luty 2018, 17:57   
   Moje auto: CORSA D Z12XEP


Wygląda to na termostat, ewentualnie czujnik temperatury, stawiam jednak na to pierwsze. Podjedź gdzieś do warsztatu samochodowego. Będą wiedzieli czego i gdzie szukać.
 
     
 SzymonSt


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Szymon
Pomógł: 4 razy
Wiek: 64
Dołączył: 12 Sty 2017
Posty: 132
Skąd: Luboń
Wysłany: 19 Luty 2018, 18:08   
   Moje auto: Corsa S-D 1,3 CDTI


Posłuchaj co jest na filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=JRaoiS_4jDM

Przed wymianą termostatu warto go sprawdzić bez demontażu. Odpal samochód na postoju niech się rozgrzewa i ręką wyczuwaj co jakiś czas czy wąż który idzie od termostatu do chłodnicy jest ciepły. Jak jest ciepły a na wskaźniku masz mniej niż 80 to do wymiany.
 
     
 wieczek00


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 19 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: ws
Wysłany: 21 Luty 2018, 19:17   
   Moje auto: c 1,2


Faktycznie wskazówka temperatury się nie unosi a wąż od termostatu do chłodnicy ciepły. Pytanie jak po wymianie termostatu odpowietrzyć układ chłodzenia?
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21 Luty 2018, 21:15   
   Moje auto: Z12XEP


wieczek00 napisał/a:
Pytanie jak po wymianie termostatu odpowietrzyć układ chłodzenia?


Oczywiście, ale na szczęście jest to bajecznie proste.

Nalewasz płyn chłodzący, zakręcasz korek, rozgrzewasz auto aż termostat się otworzy i puszczasz ciepłe powietrze z nawiewów.
Czekasz aż ostygnie (kilka godzin), uzupełniasz płyn chłodzący w zbiorniczku i gotowe ;)

Po paru dniach sprawdzasz znowu poziom płynu, jeśli delikatnie ubyło to na zimnym silniku uzupełniasz do odpowiedniego poziomu. Potem już płynu nie powinno ubywać ze zbiorniczka a układ powinien być odpowietrzony
 
     
 wieczek00


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Michał
Dołączył: 19 Lut 2018
Posty: 3
Skąd: ws
Wysłany: 1 Marzec 2018, 11:21   
   Moje auto: c 1,2


Wymiana termostatu pomogła, teraz nawet przy aktualnych temperaturach silnik nagrzewa się o wiele szybciej, a odpowietrzenie to praktycznie samoistny proces.
 
     
 Maestro942


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Dominika
Dołączyła: 03 Paź 2018
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Październik 2018, 06:45   
   Moje auto: C, 1,3 CDTi


Cześć wszystkim,
żeby nie otwierać nowego tematu zapytam tutaj.
Problem w Opel Corsa C, 1,3 CDTi. Wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej ani drgnie, nawet po przejechaniu 40 min z prędkością 50 km/h. Dodatkowo podczas włączenia nawiewu ciepłego powietrza, jego temperatura była ledwo ciepła.
Jakieś pomysly co to może by ?
Pozdrawiam cieplutko :)
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 3 Październik 2018, 08:01   
   Moje auto: Z12XEP


termostat do wymiany
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa C - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa C » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » Problem z temperaturą 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.