jaki komutator do altka Bosch przy Z14XEP
Autor Wiadomość
 Milion
elektronik


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Emil
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 20 Sie 2011
Posty: 546
Skąd: Mrągowo/KRAKÓW
Wysłany: 17 Sierpień 2016, 20:30   jaki komutator do altka Bosch przy Z14XEP
   Moje auto: AG Z14XEP


Cześć,
przy swoim Z14XEP mam altek 100A (bosch jeśli dobrze pamiętam).
po odpaleniu i przegazówce słychać szum/świst (przypomina dźwięk zajechanego turbo - najgłośniej słychać przy ok 2000 RPM) i trudno mi go zlokalizować. Po zdjęciu paska jest cisza :) zatem krąg podejrzanych to:
pompa wody, altek, napinacz, pasek, klima.
wymienione: pompa wody nowa - dalej to samo
łożyska w altku nowe - dalej to samo
rolka napinacza - dalej to samo
napinacz (pękł mi ten kawałek blaszki wewnątrz sprężyny, więc wymieniłem (używka) + nowy pasek - dalej to zamo.

klima nie ruszana, ale po załączeniu klimy świst nie ucicha, nie zmienia się - więc wg wszelkich opisów jakie znalazłem to raczej nie łożysko sprężarki... czy słuszne założenie że to nie klima?

Podczas wymiany łożysk w altku moją uwagę przykuł komutator - jedna szczotka ładnie się ściera, pierścien nie ruszony prawie, drugi zas pierścień wyraźnie wyżłobiony - tak jakby szczotka była twardsza i wycierała tą miedź - czy to może być źródło tego dodatkowego dźwięku podczas pracy silnika (czasami to głośniejsze niż sam silnik)?

Pytanie jaki komutator kupić (jakie wymiary)? wolałbym już go mieć zanim zdemontuję altka.

komutator w moim altku wygląda tak (przynajmniej tak go pamiętam):
http://el-traktor-sklep.p...atora-bosch.jpg

czy do bosch'a owe pierścienie miały jeden wymiar (na alledrogo widać tylko takie) ? (7 / 16 / 52.1)
Nie majątek, więc zawsze mogę w ciemno kupić taki j.w. - tylko wolałbym to wymienić za jednym rozbieraniem.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » jaki komutator do altka Bosch przy Z14XEP
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.