Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:14
Migająca kontrolka akumulatora
Autor Wiadomość
 ja_pta


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: jarek
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 2
Skąd: lodzkie
Wysłany: 5 Lipiec 2016, 23:18   Migająca kontrolka akumulatora
   Moje auto: Corsa D 1.2 Pb


Witam,
od kilku dni borykam się z migającą kontrolką akumulatora po zapaleniu silnika (po kilku sekundach gaśnie).
Z instrukcji odczytałem, że: "rozładowała się bateria w nadajniku. Zlecić warsztatowi sprawdzenie instalacji elektrycznej pojazdu". Nie wiem dokładnie co to znaczy, że bateria rozładowała się w nadajniku. Jeżeli nadajnik to zdalny pilot to bateria w nim jest ok, pomiar pokazał 3 V.

Kilka dni temu zauważyłem, że nie mogłem włączyć radia (prawdopodobnie było za niskie napięcie akumulatora), natomiast na drugi dzień akumulator był doszczętnie rozładowany. Po naładowaniu zostało sprawdzone w warsztacie napięcie ładowania, stan alternatora i regulatora napięcia. Okazało się, że wszystko jest w porządku (szczotki alternatora, regulator), napięcie ładowania ok 14,3 V.
Nie wiem dokładnie co to znaczy, że bateria rozładowała się w nadajniku. Jeżeli nadajnik to zdalny pilot to bateria w nim jest ok, pomiar pokazał 3 V.

Czy komuś zdarzył się podobny problem?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
     
 Airline


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Corsarz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Paź 2015
Posty: 102
Skąd: Gliwice
Wysłany: 6 Lipiec 2016, 14:58   
   Moje auto: Corsa E 1.4 XEL 90KM


Akumulator się kończy albo coś jest nie tak w instalacji elektrycznej auta. Trudno wyczuć skoro wszystko wraca do normy. Pozostaje Ci obserwować co się będzie działo dalej.
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 9 Lipiec 2016, 16:48   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


Wymień pierw pasek klinowy już pewnie się rozciognął też tak miałęm,świeciła sie kontrolka przy rozruchu silnika.
 
     
 ja_pta


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: jarek
Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 2
Skąd: lodzkie
Wysłany: 10 Lipiec 2016, 23:02   
   Moje auto: Corsa D 1.2 Pb


Z paskiem raczej wszystko ok, jest mocno napięty.
Co ciekawe, ostatnio byłem u speca podpiąć go pod komputer, nie było żadnych błędów. Po całym dniu jazdy na drugi dzień znowu zdechł, tzn. radio działało, wszystko pozostało również ale jakby akumulator nie miał siły na rozruch, po pół godzinie dodatkowego ładowania akumulatora odpalił. W międzyczasie sprawdzałem napięcie na akumulatorze, było ok 13V. Po odpaleniu było ponad 14V. Co ciekawe następnie w trasie w pewnym momencie nie mogłem włączyć radia, tak jakby znowu nie było wystarczająco mocy w akumulatorze dla niego. Chyba faktycznie trzeba sprawdzić na nowym akumulatorze.
Próbowałem wcześniej też podpiąć akumulator z innego auta wpinając przewody rozruchowe pod przewody w moim aucie, odpięte od klem, ale w ogóle nie chciał odpalić.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Migająca kontrolka akumulatora
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.