Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 14:34
Źle świecący reflektor pasażera.
Autor Wiadomość
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 08:46   Źle świecący reflektor pasażera.
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Witam szanownych forumowiczów.

Borykam się z problemem jak w temacie.Wymieniałem ostatnio żarówkę mijania (strona pasażera) w reflektorze ze skrętną soczewką w swojej CD.Kilka dni po wymianie coś mnie tknęło i podjechałem wieczorem pod ścianę aby zobaczyć jak świeci reflektor.I tutaj "zonk".Reflektor świeci mocno w prawo i do góry (jest bardzo wyraźny i skupiony snop światła wysoko na drzewach przy poboczu).Pojechałem na stację aby ustawić światła.Diagnosta podjechał pod reflektor "puszką" do ustawiania reflektorów,pokręcił śrubkami (trwało to z pół minuty) mówiąc,że jest idealnie ustawione.I znowu wieczorkiem pod ścianę.Nic kompletnie się nie zmieniło.Sam już nie wiem jak on to ustawiał (był na mocnym kacu ?,przyrząd beznadziejny ?).Nadmieniam,iż po podjechaniu pod ścianę i włączeniu świateł soczewki robią zeza (test) idą na zewnątrz,do wewnątrz (albo odwrotnie,już nie pamiętam) i wracają do pozycji roboczej.Przyglądając się z bliska reflektorom a dokładnie soczewkom stoją one idealnie tak samo (są idealnie ustawione do jazdy na wprost) a pomimo tego soczewka pasażera nadal świeci jak wcześniej.I stąd moje pytanie.Czy mogłem coś przestawić w środku reflektora podczas wymiany żarówki ?(odbłysnik itp ?).Wymieniając żarówkę (Philips,języczek na godzinie 12)usłyszałem charakterystyczny klik (żarówka jest na wcisk).Co o tym sadzicie ?.
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 21:12   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


U mnie przy normalnym kloszu jak na szybkości zmieniałem żarówkę, właśnie włożyłem krzywo i w sumie też był klik, a żarówka świeciła krzywo.
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 16 Maj 2016, 11:57   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Temat rozwiązany.Źle założona żarówka.Języczek żarówki w reflektorze soczewkowym skrętnym powinien być skierowany na godzinę 15 (patrząc od przodu samochodu).Sprawdzone bo podglądałem gniazdo żarówki lusterkiem.Sugerowałem się języczkiem na godzinie 12 bo tak jest w opisach na innych forach (i tak właśnie wcześniej założyłem)./.Być może chodzi o różne reflektory (soczewkowe i z tradycyjnym lustrem).
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Źle świecący reflektor pasażera.
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.