Przesunięty przez: Kaszubski
13 Marzec 2016, 14:00
[ Silnik] Dziwna praca elektrycznego wspomagania kierownicy
Autor Wiadomość
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 29 Kwiecień 2014, 15:28   [ Silnik] Dziwna praca elektrycznego wspomagania kierownicy
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Witam!

Zauważyłem w mojej Corsie 99' dziwną pracę elektrycznego wspomagania. Kierownica pracuje lżej kręcąc w lewo niż w prawo. U Was też jest podobnie? Nie jest to oczywiście wielka różnica ale czuć to pod ręką.
 
 
     
 zylu



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Zdzieszowice
Wysłany: 29 Kwiecień 2014, 22:30   

Witam, miałem dokładnie to samo ! Czeka Cię kalibracja czujnika kąta skrętu :) Brzmi kosmicznie, ale nie jest z tym tak źle. Tutaj masz poradnik jak sobie z tym poradzić. Trochę mi to zajęło, ale różnice czuć od razu.

http://www.infohelp.pl/sklep,301,50,0,0,97,1.html
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 18:12   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Trochę roboty jest ale nie mam wszystkich objawów o których pisał autor. Auto mi nie ściąga jedzie prosto jak puszczę kierownicę ale za to mam kierownicę przekrzywioną w lewo delikatnie jadąc na wprost. Chyba najpierw odkręcę poduszkę i przestawię kierownice na wieloklinie na wprost.
 
 
     
 zylu



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Zdzieszowice
Wysłany: 30 Kwiecień 2014, 21:48   

Nie wiem, spróbuj. Ale ja stawiam na ten czujnik bo skoro w jedną stronę kierownica idzie Ci ciężej a w drugą lżej to co Ci da jej przestawienie na wprost? :) Pozdrawiam !
 
 
     
 mike


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Gru 2012
Posty: 94
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 1 Maj 2014, 06:39   
   Moje auto: 1.2 Z12XEP


Tak masz rację na pewno to jest to tylko najpierw muszę ustawić kierownicę do porządku bo w tym opisie kalibracji czujnika jest napisane "ustaw kierownicę na wprost". Jak ustawię u mnie koła na wprost to kierownica jest przekrzywiona lekko w lewo. Najpierw ustawie kiere a potem wezmę się za kalibracje.
 
 
     
 zylu



Informacje
opolskie

LPG: Nie
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2012
Posty: 14
Skąd: Zdzieszowice
Wysłany: 2 Maj 2014, 14:53   

W porządku, życzę powodzenia ! :)
 
 
     
 wojcieszynka


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Wojciech
Dołączył: 13 Maj 2016
Posty: 1
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13 Maj 2016, 09:23   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.0


Witam
Mam problem z moją Corsą. Dokładnie to samo co u autora tematu. Auto ściąga na lewo jak sie puści kierownicę oraz wspomaganie działa bardzo lekko kiedy skręcam w lewo i ciężko podczas skrętu w prawo.

Poszukuję osoby na terenie Wrocławia która potrafi wyregulować czujnik kąta skrętu. Wiem, że jest to popularna usterka w Corsach i z tego co wyczytałem to wiele osób potrafi wyregulować czujnik osobiście. Ja niestety nie mam zdolności manualnych i wole się za to nie zabierać.
Jeżeli ktoś już to naprawiał lub zna mechanika który zrobi to porządnie i nie za kosmiczne pieniądze to czekam na info.

pozdrawiam
 
     
 trust75


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Krzysiek
Dołączył: 22 Kwi 2016
Posty: 2
Skąd: Görlitz
Wysłany: 18 Maj 2016, 17:20   
   Moje auto: corsa b 1.2 16v


I co kolego uporałeś się z tym problemem :powodzenia:
 
     
 Krzysztof42


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Krzysiek
Wiek: 52
Dołączył: 25 Paź 2016
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 25 Październik 2016, 14:09   
   Moje auto: Corsa 1,2 B


Ogrzeję kotleta , czy wspomaganie elek w waszych autkach było oryginalne czy dokładane ?
 
     
 mulukasz


Informacje
mazowieckie

LPG: Nie
Imię: Lukasz
Dołączył: 30 Sty 2021
Posty: 2
Skąd: Żyrardów
Wysłany: 30 Styczeń 2021, 07:42   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.4


Witam . Czy ktoś zna rozwiązanie problemu. Mam podobnie. Kierownica jest przekrzywiona lekko w lewo . Przy małej prędkości czuć jak ściąga w lewo. To samo przy hamowaniu . Gdy wykonuje delikatne ruchy lewo prawo auto nie reaguje lub reaguje nie adekwatnie do ruchów. No i wspomaganie ciężko jest skręcić jedna ręka. A czasem mógł bym palcem prowadzić. Komputer nic nie pokazuje.
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 30 Styczeń 2021, 09:25   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


mulukasz napisał/a:
Witam . Czy ktoś zna rozwiązanie problemu. Mam podobnie. Kierownica jest przekrzywiona lekko w lewo . Przy małej prędkości czuć jak ściąga w lewo. To samo przy hamowaniu . Gdy wykonuje delikatne ruchy lewo prawo auto nie reaguje lub reaguje nie adekwatnie do ruchów. No i wspomaganie ciężko jest skręcić jedna ręka. A czasem mógł bym palcem prowadzić. Komputer nic nie pokazuje.

To prawdopodobnie przekładnia jest w jakimś stopniu uszkodzona. Ale na sam początek wypadało by sprawdzić czy nie ma luzów na drążkach kierowniczych.
 
     
 Eps-gl


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Klub: Astra Club
Imię: Tomasz
Dołączył: 09 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: Gliwice
Wysłany: 9 Czerwiec 2021, 21:58   
   Moje auto: Corsa d 1.2


A czy wspomaganie działa z równa siła w obie strony?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ kierowniczy » [ Silnik] Dziwna praca elektrycznego wspomagania kierownicy
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.