Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 10:34
Przegląd samochodu
Autor Wiadomość
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Kwiecień 2016, 07:37   Przegląd samochodu
   Moje auto: Corsa D 1.2


Cześć :)

Wielu pomyśli, że to nie mądre pytać, ale zapytam. Mam Corse 2011, z przebiegiem niecałe 154 000km, gdy ją kupiłem miała 136 000km i od tamtego czasu naprawiałem jedynie hamulce z tyłu i listwe zapłonową. Chciałbym was zapytać na co w najbliższym czasie zwrócić uwage, co teoretycznie może się posypać a co wymienić profilaktycznie, żeby nie było problemów później :)

Dzięki i czekam na odpowiedzi :czytam:
 
     
 adiadi007


Informacje
LPG: Nie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 30
Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 84
Skąd: Kalisz
Wysłany: 14 Kwiecień 2016, 18:37   

Witam.
Silnik jest na łańcuchu rozrządu, który wg. instrukcji jest bezobsługowy, jednakże na forach (tym i zagranicznych) zalecają wymienić co 80kkm-100kkm, sam odebrałem we wtorek swoje autko po wymianie rozrządu (przebieg 100kkm) więc piszę o swojej profilaktycznej wymianie.

Przede wszystkim kontrolować stan oleju, gdy jest zbyt niski zużycie łańcuszka jest dużo wyższe i szybciej się rozciągnie.

Również zalecam wymianę filtra kabinowego, gdy jest zapuszczony nawiew zaczyna słabiej działać i głośniej wyć podczas pracy na niskich obrotach.

Filtr powietrza również można przejrzeć czy nie jest mocno zapuszczony, jego również warto raz na jakiś czas wymienić.

:powodzenia:
 
 
     
 gregor_bs


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Greg
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 185
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Kwiecień 2016, 19:29   Re: Przegląd samochodu
   Moje auto: Opel Corsa D 1.3 CDTI


heyhur napisał/a:
Cześć :)

Wielu pomyśli, że to nie mądre pytać, ale zapytam. Mam Corse 2011, z przebiegiem niecałe 154 000km, gdy ją kupiłem miała 136 000km i od tamtego czasu naprawiałem jedynie hamulce z tyłu i listwe zapłonową. Chciałbym was zapytać na co w najbliższym czasie zwrócić uwage, co teoretycznie może się posypać a co wymienić profilaktycznie, żeby nie było problemów później :)

Dzięki i czekam na odpowiedzi :czytam:


Sprawdź:
- świece zapłonowe
- zawieszenie: poduszki amortyzatora, łączniki stabilizatora, końcówki drążka, sprężyny zawieszenia,
- olej w skrzyni biegów,
- klocki przód, płyn hamulcowy,
- kllima - może jakiś przegląd ?
- oświetlenie czy wszystkie żarówki świecą
- akumulator i jego sprawność.
- ładowanie alternatora
- rozrusznik ( u mnie padł przy 177 tys ale auto palone tylko 2 razy dziennie gdzieś, w jeździe miejskiej padnie szybciej. Objaw - nagle nie krecił, dobrze że byłem pod domem).
- olej i filtry to standard max co 15 tys.
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 11:20   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Olej i filtry zmieniam co roku akurat mi wypada w sierpniu, lub co 15 tysi a nie jak Opel podaje co 30k, wraz z kabinowym. Klime musze całkowicie przeczyścić bo śmierdzi po wyłączeniu. Ładowanie jest zajebiste, co można sprawdzić po tym "ukrytym menu diagnostycznym" mam wartości powyżej 14, na pewno wiem o odbojach z tyłu bo guma sparszywiała i poszła mi listwa zapłonowa. Ale po za tym nie wiem czym się zainteresować w najbliższym czasie, profilaktycznie, żeby nie wymienić jak dopiero coś dupnie tylko przed by nie było uszkodzeń w wyniku tego.
 
     
 stefann


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Stefan
Dołączył: 07 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Sieradz
Wysłany: 7 Maj 2016, 19:15   
   Moje auto: Corsa 1.4


Tez ostatnio sie interesowalem tym temat. Sporo informacji mozna znalezc takze na roznych blogach. Ja pare ciekawostek znalazlem tutaj https://www.blog.feuvert....-rejestracyjny/ . Z przegladalem nie ma zartow, za byle g. moga uwalic :/ Osobicie to zawsze przed jade do znajomego mechanika i za pare zloty sprawdza z grubsza auto :)
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Maj 2016, 13:24   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Raz w roku olej z filtrem oleju i filtr kabinowy z czyszczeniem klimy/dobijanie co dwa lata/Świece i filtr powierza silnika co 30tys i nic więcej.Pozostałe rzeczy jak wyżej napisali koledzy sprawdzane są za 100zł na rocznych przeglądach technicznych.
Jeżeli będziesz pilnował prawidłowego poziomu oleju w silniku/do górnej kreski/to z łańcuszkiem rozrządu nie będziesz miał długo żadnych kłopotów .Sprawdzamy i uzupełniamy przy zimnym silniku płyn chłodzący.Co 4 lata dobrze jest wymienić płyn chłodzący i hamulcowy.
 
     
 stefann


Informacje
lodzkie

LPG: Tak
Imię: Stefan
Dołączył: 07 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Sieradz
Wysłany: 10 Maj 2016, 20:15   
   Moje auto: Corsa 1.4


Dzieki wielkie za wszystkie porady. Wiedzy nigdy za wiele :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Inne » Przegląd samochodu
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.