Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 08:44
[ Silnik] Układ Chłodzenia
Autor Wiadomość
 Gacusxx


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: Puck
Wysłany: 5 Maj 2016, 00:03   [ Silnik] Układ Chłodzenia
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 X12XE


Witam wszystkich ;) Na wstępie chciałbym dodać że jestem nowy i jeśli źle dodałem post to z góry przepraszam. Jestem tutaj ponieważ chciałbym was prosić o radę ponieważ mam problem z temperaturą płynu chłodzącego. Podczas jazdy temperatura wskazuje 92stopnie i wszystko jest okej a gdy samochód stoi niezależnie czy to korek czy na przykład przed domem temperatura zaczyna się podnosić do 98 czasem do 100stopni jeśli ktoś byłby w stanie mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje to byłbym bardzo wdzięczny :)
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 6 Maj 2016, 16:18   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


W Corsie to prawie standard.
Pisząc prostym językiem to tak: W czasie jazdy przez chłodnicze przeleci znacznie więcej 'świeżego' powietrza, jego pęd i ilość znacznie efektywniej chłodzi powierzchnie chłodnicy. Jak stoisz to praktycznie żadnego podmuchu nie ma. w okół chłodnicy nie ma w tym czasie żadnego obiegu powietrza i sama zaczyna się powoli nagrzewać od gorącego krążącego płynu i tak temperatura całego układu rośnie, aż do momentu włączenia się wentylatora chłodnicy który wymusi ten pęd powietrza :)
 
     
 Gacusxx


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Dołączył: 04 Maj 2016
Posty: 2
Skąd: Puck
Wysłany: 7 Maj 2016, 09:01   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.2 X12XE


Dzięki bardzo za wyjaśnienie, a już się bałem że coś jest nie tak :D
 
     
 gumis


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: kalisz
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 12:37   
   Moje auto: opel corsa b gsi


Siemka mam taki problem znikał mi płyn chłodniczy i w zbiorniku na płyn było czuć benzynę i pojawił się w oleju zjedliśmy glowice i płyn tagrze był w pierwszym tłoku i co lepsze był też w kolektoze samym w pierwszym tłoku co mogło się stać???
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 15:28   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Uszczelka pod głowicą nie puściła? albo może jakieś pęknięcie gdzieś w głowicy
Mogłeś sprawdzić przed demontażem głowicy ciśnienie na cylindrach to coś by było wiadomo więcej.
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Styczeń 2018, 18:16   
   Moje auto: Z12XEP


Raf02 napisał/a:
Mogłeś sprawdzić przed demontażem głowicy ciśnienie na cylindrach to coś by było wiadomo więcej.


nic by to nie dało... jak było czuć benzyną to nie było kompresji bo uszczelka pewnie wydmuchana

gumis napisał/a:
co mogło się stać???


uszczelka pod głowicą lub pęknięta głowica. Przy planowaniu poproś aby sprawdzili Ci szczelność głowicy na gorąco.
 
     
 gumis


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: kalisz
Wysłany: 24 Styczeń 2018, 14:53   
   Moje auto: opel corsa b gsi


Ale plyn jest w oleju i był też w pierwszym cylindrze i w kolektoze na pierwszym tłoku na łączeniu kolektora sącego a glowicy
 
     
 Adam10


Informacje
pomorskie

LPG: Tak
Klub: Omega Klub
Imię: Adam
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 225
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24 Styczeń 2018, 20:26   
   Moje auto: Z12XEP


no jak miałeś dmuchniętą uszczelkę to tłok wpieprzał resztki płynu którego nie spalił wszędzie, a miałeś najprawdopodobniej zmasakrowaną uszczelkę tak że był przedmuch do cylindra i do kanału olejowego. Szlifierz Ci potem poda w ilu była płaszczyzna głowicy. Podejrzewam że nieźle krzywa będzie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ chłodzenia, ogrzewanie, klimatyzacja » [ Silnik] Układ Chłodzenia
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.