Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:04
[Elektryka] Drugi kluczyk nie działa po wymianie baterii
Autor Wiadomość
 arasowsky


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Arek
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 10:07   [Elektryka] Drugi kluczyk nie działa po wymianie baterii
   Moje auto: Corsa D


Witam, to mój pierwszy post, dlatego witam wszystkich serdecznie :) Mam Corsę, właściciel twierdził, że nie działa, bo bateria jest już stara. Dziś wymieniłem baterię, ale pilot nadal nie działa. Jak otworzyłem pilota to stara bateria była założona odwrotnie. Czy mogło się coś stać z pilotem przez źle włożoną baterię?

Ewentualnie jak zaprogramować pilot po wymianie baterii?
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 28 Kwiecień 2016, 23:07   Re: Drugi kluczyk nie działa po wymianie baterii
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Otworzysz drzwi kluczem to się zaprogramuje.
 
     
 arasowsky


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Arek
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 07:47   
   Moje auto: Corsa D


Otwierałem i zamykałem, ale niestety nie zadziałało. Jak otwieram tym kluczykiem to centralny nie działa, otwierają się tylko drzwi kierowcy.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 08:10   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Doprecyzuj , jak otwierasz czym ? , pilotem czy przez przekręcenie kluczykiem w drzwiach , jeżeli to drugie to jest to prawidłowe działanie i tak ma być ( polecam instrukcję obsługi auta ) .
A jeżeli pilotem to sprawdź personalizację kluczyka w liczniku . Można ustawiać poszczególne funkcje dla danego kluczyka i po wymianie baterii nie resetuje się do zera tylko zostaje w pamięci to co było kiedyś .
Jest takie ustawienie ja otwieranie tylko drzwi kierowcy , jeżeli dobrze pamiętam to 5 pozycja w menu ustawień (P5 ),
Jednokrotne naciśnięcie pilota - otwarcie tylko drzwi kierowcy
Dwukrotne naciśniecie - wszystkie drzwi .
 
 
     
 arasowsky


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Arek
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 08:41   
   Moje auto: Corsa D


Już tłumaczę. Otwieram zapasowym kluczykiem (tym w którym była wymieniona bateria) drzwi. Otwieram drzwi przekręcając kluczyk, ponieważ naciskając guziki na pilocie nic się nie dzieje. Jest to oryginalny kluczyk. Kiedy przekręcam kluczyk w drzwiach, otwierają się tylko jedne drzwi, czyli, jeśli otwieram od kierowcy to tylko one są otwarte, reszta jest zamknięta.

Pilot nie reaguje na wciskanie przycisków. Nie można nim odpalić auta, chwilę po włożeniu do stacyjki miga żółta kontrolka z kluczem francuskim.
 
     
 mietrusz


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: sigi
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Wrz 2014
Posty: 515
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 10:27   
   Moje auto: Corsa E 1,4 75 KM


Po zmianie baterii kluczyk nadal nie działa więc się nie zaprogramuje.Miałem tak w Astrze i w Oplu zamówili mi nowy i zaprogramowali innej możliwości nie ma.
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 12:13   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Możesz jeszcze podjechać do magika od programowania lub kogoś kto posiada TECH2 lub MDI i spróbować ponownie zaprogramować kluczyk ( potrzebny będzie CARPASS ) lub ASO , jak to nie pomoże to opcja z postu kolegi wyżej , czyli nowy kluczyk + programowanie .

Jeżeli byś posiadał Opcoma nawet tego ryżowego to mógł byś odczytać co jest problemem w twoim kluczyku , kontrolka z kluczykiem mówi że nie ma komunikacji z imo .
 
 
     
 arasowsky


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Arek
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 12:52   
   Moje auto: Corsa D


Kabel diagnostyczny posiadam także spróbuję się połączyć. Dzięki za rzeczowe informacje. Pozdrawiam.
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 29 Kwiecień 2016, 16:04   
   Moje auto: CORSA D 1.2


W starszych oplah było tak :
1. Wsiadamy do samochodu i zamykamy drzwi "klik"
2. Przekręcamy kluczyk w stacyjce do momentu zapalenia się kontrolek.
3. Przytrzymujemy w kluczyku guzik odpowiadający za zamykanie drzwi przez ok 3 sek.
4. W tym czasie drzwi zaryglują się i odryglują ponownie.
5.Koniec

Spróbować nie zaszkodzi, chociaż w nowych pewnie i tak nie zadziałą.....
 
     
 arasowsky


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Arek
Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 16
Skąd: Radomsko
Wysłany: 30 Kwiecień 2016, 09:01   
   Moje auto: Corsa D


Próbowałem takich różnych sztuczek, ale żadna z nich nie działa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » [Elektryka] Drugi kluczyk nie działa po wymianie baterii
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.