Przesunięty przez: Kaszubski
6 Lipiec 2016, 09:36
Linki nawiewów
Autor Wiadomość
 Coolwater23


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 17:56   Linki nawiewów

Cześć,

mam problem z dolnym nawiewem i mocowaniem linek. Ogólnie od dłuższego czasu (po wymianie oświetlenia panelu) nie działa mi dolny nawiew. Dziś postanowiłem to sprawdzić. Gdy odpiąłem linki (białą i brązową) i włączyłem silnik, to przy odpowiednim naciąganiu linek był nawiew na nogi. Po wpięciu linek na swoje miejsca i złożeniu panelu znowu to samo... brak nawiewu. W te mrozy po prostu nie da się jeździć, bo nogi odpadają. Pomóżcie. Jutro się do tego zabiorę znowu, więc może ktoś z Was mi coś podpowie. Dzięki
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 18:54   

A nie wyłamałeś przy demontażu zaczepu linki do klapy otwierającej wylot na nogi? Wtedy koniec pancerza linki nie jest zamocowany stabilnie i nie da się wykonać pełnego ruchu linką.

Miałem taki przypadek z linką od ogrzewania w Astrze - ogrzewanie nie grzało tak jak powinno, klapa nie otwierała się cała.

A z tego co opisujesz to właśnie klapa otwierająca wylot na nogi nie otwiera się przy sterowaniu pokrętłem, natomiast jak ręcznie poruszasz linką to działa.
 
 
     
 Coolwater23


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 19:09   

Hmmm. Bardzo możliwe że tak się stało. Wydaje mi się, że linka mocuje mi się prawidłowo. Nakładam końcówkę tj. metalową pętelkę na plastikowy słupek, a zatrzask zatrzaskuję na obudowie. Rozumiem, że z tego co piszesz, po zamontowaniu powinienem unieruchomić pancerz??? Teraz już nie pamiętam czy to się dzieje. Napisz jak rozwiązałeś swój problem.

PS. Z których Psar jesteś?
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 19:18   

Z tych koło Będzina :)

Ja miałem wyłamany ten zatrzask na końcu pancerza linki i podczas próby przestawienia klapy (ruszenia pokrętłem) ten zatrzask wypadał z gniazda. W chamski, ale skuteczny sposób docisnąłem go kawałkiem blaszki przykręconej wkrętem do obudowy tych pokręteł. Działa już jakiś czas tak jak należy :)
 
 
     
 Coolwater23


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 19:25   

Byłem to teraz sprawdzić. Nic z tych rzeczy. Zatrzask trzyma. Przy poruszaniu pokrętłem trzyma się na swoim miejscu. Kurczę. Irytuje mnie to, bo nie wiem o co chodzi. Może od dołu coś jest nie tak z linką, ale nie wiem w którym miejscu jest ona zamocowana...

PS. Myślałem, że z tych Psar koło Chrzanowa w Małopolsce.
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 19:32   

No cóż miejscowości o takiej nazwie jest dużo.

No to musisz się dostać do drugie końca tej linki i tam sprawdzić. Hmmm, a jak ruszałeś nią ręcznie to musiałeś zrobić większy ruch niż wykonywany jest przez pokrętło? Może na drugim końcu się coś uszkodziło.
 
 
     
 Coolwater23


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 19:35   

Jestem bliższy tej drugiej wersji. Na pewno linka jest znacznie dłuższa gdy pociągam ręką, niż jest gdy jest zamontowana. Nie umiem też nigdzie na sieci znaleźć gdzie szukać jej drugiego końca. Może Ty coś wiesz?
 
 
     
 Romuluss


Informacje
Pomógł: 3 razy
Wiek: 38
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 91
Skąd: Psary
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 19:44   

Zobacz czy idzie na lewą stronę czy na prawą i może z boku da się (głowa na dywaniku) da się tam podejrzeć. Nie szukałem jeszcze jej drugie końca. Poszuka na allegro, albo na necie zdjęć tej "skrzyni" od nawiewów która znajduje się pod deską. Jak trafisz na takie dobrej jakości, to pomogą CI to zlokalizować potem w samochodzie :)
 
 
     
 jedras21xxx


Informacje
LPG: Tak
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 89
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: ( 2/3 )
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 20:08   

Drugi koniec tej linki znajduje się po stronie pasażera, będziesz miał łatwiejszy dostęp jak wykręcisz półkę, która jest pod schowkiem. Musisz położyć głowę na dywaniku, weź sobie najlepiej jakąś latareczkę i na bank znajdziesz tam drugi koniec linki. Możliwe, że masz gdzieś załamaną linkę i przekręcając pokrętłem wyskakuje Ci cały mechanizm, ja u siebie tak miałem. Jeśli na razie nie chce Ci się bawić (nie ukrywajmy, że jest zimno, chyba, że masz ogrzewany garaż), po prostu zdejmij linkę w tym miejscu pod schowkiem i otwórz sobie ręcznie nawiew, będzie wiało cały czas na nogi a pokrętłem będziesz sobie ustawiał tylko pozycję na szyby i na siebie, a przy reszcie będziesz grzebał na wiosnę. Pozdrawiam
 
 
     
 Coolwater23


Informacje
mazowieckie

LPG: Tak
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Styczeń 2013, 20:19   

Wielkie dzięki za podpowiedź. Jutro dam znać jak mi poszło. A tymczasem :piwo: i zmykam Jeszcze raz dzięki :)

[ Dodano: 29 Styczeń 2013, 18:46 ]
Po położeniu się na dywaniku okazało się, że mocowanie pancerza się wypięło. Wszystko działa ładnie i sprawnie :) dzięki :)

:zamykam:
 
 
     
 marcin.dtr


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 12:06   
   Moje auto: 1,4 benzyna


O w końcu znalazłem odpowiedni temat.
W mojej Corsie mam problem z nawiewem, wyciągnąłem radio by dostać się do panelu nawiewu by zobaczyć czy działają pokrętła. One działają ale linka od kierowania nadmuchu na szybę, człowieka czy pod nogi nie reaguje na ruchy pokrętła. Linka się zgina ale nie chodzi w pancerzyku. Pancerzy idzie od prawego pokrętła na lewą stronę i dalej już nie dojrzałem. Jak mogę naciągnąć linkę z drugiej strony i gdzie szukać tej drugiej strony?
 
     
 Raf02


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Rafał
Pomógł: 13 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Radzyń Podl.
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 15:03   
   Moje auto: '99 Corsa B 2.0 16V Turbo 225hp/340Nm


Ale to nawet nie wyjąłeś tego panelu nawiewów? jeśli tak to nic nie zrobisz, musisz go wyciągnąć i zobaczyć dokładnie czy linka i zatrzask tej linki są zamocowane poprawnie być może coś jest odczepione.
 
     
 marcin.dtr


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 30 Wrzesień 2014, 15:33   
   Moje auto: 1,4 benzyna


Nie, nie wyjmowałem bo nie wiem jak podłączać wszystkie przewody a nie chcę niczego złamać lub urwać. Nie znalazłem również manuala do tego :/
 
     
 marcin.dtr


Informacje
dolnoslaskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 4
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Kwiecień 2016, 13:57   
   Moje auto: 1,4 benzyna


I znowu awaria. Za pierwszym razem okazało się że linka spadła. Teraz jednak linka się zagięła i nie przekazuje jaki nawiew ma być otwarty. Czy ktoś z Was wie jak taka linkę wymienić?
Po wyjęciu panelu sterowania widziałem że linka biegnie w stronę kierownicy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Wyposażenie wnętrza » Linki nawiewów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.