Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:31
Bierze olej, migota kontrolka oleju
Autor Wiadomość
 AdaMs_dg



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 7 Luty 2016, 18:12   Bierze olej, migota kontrolka oleju
   Moje auto: Corsa B 1.0


Jak już wspominałem w innym dziale, mamy z autkiem trochę problemów.

Największy dotyczy silnika... Zacznę od tego że jest to 1.0 12V, kilka tysięcy po wymianie UPG (zakładam że poprzedni właściciel mocno przegrzał).

Silnik bierze sporo oleju, nawet 0,5l na 300km... Jeździ na 10W40. Wiem że te silniki spalają olej od nowości, ale to chyba jednak już gruba przesada. Z silnika nic nie kapie, jest suchy. Lekki dymek z wydechu. Dodatkowo po rozgrzaniu na biegu jałowym migota lampka oleju, pomimo właściwego poziomu oleju. Dodanie gazu, powoduje zgaszenie lampki.

Obstawiam słabe ciśnienie oleju i tu moje pytanie. Czy zmiana oliwy na 10w60 zwiększyłoby ciśnienie na tyle, że kontrolka by zgasła? Bo z tego co się orientuje, słabe ciśnienie ma kosztowne skutki...

Są też problemy z przepływomierzem, ale ten póki co odpiąłem.

Auto jest używane na małych dystansach (8km w jedną stronę), w zimę nie zdąży osiągnąć temperatury pracy.

Od czego zacząć?
 
     
 AdaMs_dg



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 6 Marzec 2016, 11:45   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Odpowiem sobie sam ;) Migotanie kontroli oleju, było spowodowane starym filtrem oleju. Tak więc, pozostaje przy 10W40. Teraz tylko zrobić mały remont silnika, uszczelniacze zaworowe, szklanki itd. Do tego dojdzie nowy rozrząd i auto powinno jeszcze polatać ;)

Z ciekawostki, cewka jest poklejona taśmą izolacyjną. Kwalifikuje się również do wymiany, ponieważ wypada zapłon. Przy okazji wymienię też świece.
 
     
 wielkibobik


Informacje
lubelskie

LPG: Nie
Imię: Kamil
Pomógł: 2 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2015
Posty: 28
Skąd: Piaski
Wysłany: 6 Marzec 2016, 14:12   
   Moje auto: Corsa C 2.0 8v 115KM


Można go zalać olejem Orlen Platinum life+ 20W50 ograniczy spalanie oleju a silnikowi nie zaszkodzi testowałem to kiedys na swoim starym silniku
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 8 Marzec 2016, 20:08   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wybacz Kolego że nie było tak długo Odpowiedzi .. Forum Miało pewne Problemy z Użytkowaniem

Co do Migotania Oleju sprawdź także Sprawność pompy oleju Litrówki miały tendencje do Awarii tego elementu.. Szarpnij się i pojedz na sprawdzenie Ciśnienia na pompie Oleju ( dłużej pojeździ zapewne)

No Jak Już Głowica idzie w Górę to warto wszystko spokojnie po sprawdzać i uszczelnić..

wielkibobik, Przyznam że 20W50 To już trochę darcie agoni bo Tym można by Łożyska smarować bo daleko do ŁT43 mu nie brakuje . Ale faktycznie Uszczelniacz Prawie jak motodoktor.

Nie zaszkodzi ale Módl się o Ciepło bo w Mroźne dni to Nie wiem czy da rade.
 
 
     
 AdaMs_dg



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 11 Marzec 2016, 21:59   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Dzięki wielkie za odpowiedź. Myślałem nad sprawdzeniem ciśnienia, ale zasugerowałem się luźnym łańcuchem na którym jest pompa. Ogólnie przeraża mnie w jakim stanie jest ten silnik, aktualnie auto jest unieruchomione, gdyż leje z uszczelki przy filtrze oleju.

Przyznam że kusi mnie wymiana tej jednostki, na sprawny silnik. Według wiedzy z forum i internetu, nie powinno być większego cudowania z swapem na 1.2 lub 1.4. Skrzynia, półosie powinny teoretycznie pasować. No i może auto zaczęłoby dawać przyjemność z jazdy...
 
     
 AdaMs_dg



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 14 Marzec 2016, 17:29   
   Moje auto: Corsa B 1.0


No i auto wróciło od mechanika, ponieważ w piątek pod autem była jednak wielka plama oleju. Jak się okazało, puściła uszczelka dolnej obudowy filtru oleju. Mechanik dziś zalecał przejście na 15w40 jak zniknie ten olej :P
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Marzec 2016, 23:42   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Wszystko Jak ogarniesz to będzie raczej jeździć.. Podstawy filtra Oleju albo Pękały albo Się rozszczelniały. Co do Zmiany na 15W40 Popychacze zaworowe tego Nie lubią .. Nie wiem czy to Dobry pomysł.
 
 
     
 AdaMs_dg



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 12
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 17 Marzec 2016, 17:22   
   Moje auto: Corsa B 1.0


Z tym mineralnym jeszcze poczekam, kiedyś miałem seicento 900 i tam mineralny nie zaszkodził. A ograniczył zużycie oleju. Z tego co wiem, dalej na nim jeździ.

Cały czas zastanawiam się co z tym autem zrobić, ale myślę że stopniowo będę remontować :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » Bierze olej, migota kontrolka oleju
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.