Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 17:06
Corsa D, wysokie spalaie, problem z hamulcem i tylnym kolem
Autor Wiadomość
 emyyyl


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Emil
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 17
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 3 Marzec 2016, 19:28   Corsa D, wysokie spalaie, problem z hamulcem i tylnym kolem
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 63kW 2011 FL


Witam serdecznie,
mam Corse D Van 1.2 2011 86KM, przebieg 128 tys. i denerwują mnie w niej trzy rzeczy:
1) Piszczenie podczas wciskania pedalu hamulca występujące gdzieś w tylnych kołach
2) W czasie jazdy po nierównościach piszczenie, nie wiem jak to nazwać - jakby świerszcze skrzeczały w lewym tylnym kole. Zaznaczam, że przy hamowaniu nie ustępuje. Co to może być?
3) Zapalona kontrolka silnika przez 80% czasu jazdy, byłem na komputerze, nie mam niestety spisanych błędów, ale pamiętam, że było coś o ciśnieniu paliwa czy coś takiego - 2 błędy. No i facet powiedział po telefonie do kolegi, że trzeba wymienić zawór parowania paliwa, a jeśli nie pomoże to przepływomierz, ale pewien nadal nie był. Zaznaczam, że mam w samochodzie wysokie spalanie: na 40 litrach przejade 500km w mieście i 560km w trasie przy prędkości max 100. Czy to może mieć faktycznie związek z zaworem parowania paliwa?

Druga sprawa, że auto ma 86 KM i jest wg mnie mułowate tyle, że przesiadłem się z lepszego auta i nie wiem czy ten typ tak ma. Wyprzedzanie przy prędkości 90km/h to duże wyzwanie.

Proszę napiszcie co to może być.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 9 Marzec 2016, 16:54   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Takie "skwierczenie" w aucie to miałem jak tłoczek się nie cofał, gniazdo było pordzewiałe i hamulec po prostu trzymał koło, jazda była nie do zniesienia. Sprawdź czy felgi masz gorące po jakimś fragmencie trasy, chociaż z tylu są bębny a mi się tak w tarczach działo. Niech ktoś Ci pokrywy zdejmie i sprawdzi, możesz w razie czego kupić zestaw naprawczy i od razu sobie je odnowić, nie jest to strasznie drogie.

Co do kompa odwiedź jakiś zakład niech znajdą błedy i szukaj sprawcy zaczynając od najtańszych rzeczy które mogły nawalić :)
 
     
 emyyyl


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Emil
Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 17
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 16 Marzec 2016, 00:22   
   Moje auto: Opel Corsa D 1.2 63kW 2011 FL


Ok, sprawdzę. Chwilowo kontrolka (ostatnie 400km) się nie pali, ale spalanie nadal mnie martwi. Rozumiem, że silnik 1.2 trochę może palić ale czy to miasto, czy trasa spalanie różni się o 60km. Na 40 litrach przejadę w mieście 500km, na trasie 560km przy jezdzie eko. Też tak macie?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ hamulcowy » Corsa D, wysokie spalaie, problem z hamulcem i tylnym kolem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.