Kilka braków - problemy z elektryką
Autor Wiadomość
 luksza95


Informacje
zachodniopomorskie

LPG: Tak
Imię: Łukasz
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Koszalin
Wysłany: 11 Marzec 2016, 14:36   Kilka braków - problemy z elektryką
   Moje auto: Corsa B 1.4 Vogue '97


Hej,
z Waszą pomocą udało mi się już kupić corsę, zrobić blacharkę (wokół tylnej wycieraczki zamiast blachy jest właściwie sama mata szklana z żywicą :) ) i teraz chciałbym się zająć kolejnymi rzeczami.

Pierwsza sprawa jest taka, że nie działa klakson z kierownicy. Dodam, że kierownica jest prawdopodobnie złożona po wybuchu poduszki (po kierownicy tego nie widać, ale zamiast poduszki pasażera mam schowek :) ). Któryś z poprzednich właścicieli rozwiązał problem w ten sposób, że dołożył przycisk nad włącznikiem przeciwmgielnych tylnych. Problem polega na tym, że zazwyczaj lewą ręką trzymam kierownicę i w sytuacji awaryjnej ciężko jest wcelować kciukiem w przycisk, wykonując jednocześnie manewr kierownicą. Da się to jakoś budżetowo rozwiązać? Co trzeba by sprawdzić? Czy musiałbym wymienić kierownicę?

Druga sprawa to miganie światłami długimi. Jeżeli pchnę kierunkowskaz to długie się poprawnie załączają - natomiast, gdy ciągnę wajchę do siebie - nic się nie dzieje.

Kolejną z utrudniających korzystanie z auta braków to brak podświetlenia górnego - żarówka jest cała, ale nie zaświeca się ani przy otwarciu drzwi (czujnik ok - piszczy przy zapalonych światłach), ani gdy włączam je ciągnąc włącznik świateł.

I chyba ostatnim punktem programu jest obrotomierz, który zaniża mniej więcej o połowę. Zegary chyba są oryginalne - prędkościomierz działa idealnie (przy zakupie nie działał, ale to była kwestia bezpiecznika). Podpiąłem się pod corsinę interfejsem i komputer pokazuje prawidłowe obroty. Co może być przyczyną przekłamywania zegara?

Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam. :jade:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Układ elektryczny, zapłon » Kilka braków - problemy z elektryką
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.