Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 10:27
[ Karoseria] Felgi 17'stki do Corsy 1.2
Autor Wiadomość
 Missiek96


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Mikołaj
Dołączył: 07 Mar 2016
Posty: 1
Skąd: Rzeszów
  Wysłany: 7 Marzec 2016, 09:35   [ Karoseria] Felgi 17'stki do Corsy 1.2
   Moje auto: Corsa D 1.2


Witam,


Niedawno stałem się właścicielem Opla Corsy D trzy drzwiowej z silnikiem 1.2 80 koni i zastanawiam się nad doborem felg. Aktualnie ma założone stalowe z oponami zimowymi o rozmiarze 175/70/14 a na lato chce dopasować 17'stki. Patrzyłem na gotowych stronach z rozmiarami felg i znalazłem, iż do Corsy z silnikiem 1.3 CDTI pasują 17 z oponami 215/40/17 ET 40. Nie ma tam jednak informacji czy felgi 17'stki pasują do generacji z silnikami 1.2. Są natomiast 16'stki z zalecanymi oponami 195/45/16. Nasuwa się pytanie odnośnie 17'stek - czy to jakaś różnica? Co z przodem? Tarcze, zaciski i generalnie nadkola, będzie problem?

Wiem, że w OPC były montowane nawet 18'stki, więc wydawać by się mogło, iż 17'stka wejdzie bez problemu ale przed zakupem wolę się upewnić. Jeśli tak, to jakich szukać. Szerokość 7J? 7,5J? Jakie ET do 7 cali a jakie do 7.5?


Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Marzec 2016, 11:23   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Jeśli chodzi o Temat czy się zmieści to zmieści się na 100 % bo Różne Jednostki Silnikowe miały Karoserie jednak taką samą.

Pytanie jak bardzo odbiję się to na Dynamice Jednostki ale to Już musiał by się ktoś z D odezwać :)
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Marzec 2016, 12:54   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Wałkowane milion razy. Wejdą i 19. Do 1.2 nie wrzucał bym więcej jak 16" albo 17 z lekkiego stopu, 7,5" to jest max ale lepiej 7". Opona nie więcej jak 195, ale znowu na 7,5" to chyba będzie lekki naciąg przy 195, a wypadało by kupić kapcie z rantem ochronnym. 205 nie kupisz, zapomnij. Wieczorem wrzucę Ci jak moja wygladała na 17" 215 i chyba 45.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Koła, felgi i opony » [ Karoseria] Felgi 17'stki do Corsy 1.2
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.