Przesunięty przez: Kaszubski
7 Lipiec 2016, 11:37
[ Silnik] 1,3 cdti
Autor Wiadomość
 pauloo42


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 60
Skąd: EL
Wysłany: 24 Luty 2016, 20:19   [ Silnik] 1,3 cdti
   Moje auto: CORSA D 1,3 109km


Hej,

czy jest możliwość regulacji spalania? Ostatni spala mi jak smok na 37l ON przejeżdżam okolo 500km moim zdaniem to strasznie mało przejechane.
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 24 Luty 2016, 20:53   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Wychodzi koło 7,5l faktycznie trochę dużo, moja jak kupiłem paliła koło 8-9 ale po wymianie wszystkich filtrów oscyluje koło 6-7 w cyklu mieszanym. W trasie koło 5 się osiągnie. Proponuje zacząć od wymiany filtrów. Sprawdź czy nie poci się pod obudową filtra paliwa.
 
 
     
 pauloo42


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 60
Skąd: EL
Wysłany: 24 Luty 2016, 21:05   
   Moje auto: CORSA D 1,3 109km


michalck napisał/a:
Wychodzi koło 7,5l faktycznie trochę dużo, moja jak kupiłem paliła koło 8-9 ale po wymianie wszystkich filtrów oscyluje koło 6-7 w cyklu mieszanym. W trasie koło 5 się osiągnie. Proponuje zacząć od wymiany filtrów. Sprawdź czy nie poci się pod obudową filtra paliwa.


Filtry wymieniam regularnie raz w roku , ale ten od paliwa to żeczywiście zapomniałem ( nie wiem co ile powinno sie go wymieniać ,ale wymianiałem go jakoś w listopadzie 2014r. I jego raczej się nie rozbieze zeby sprawdzic czy sie poci.
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 25 Luty 2016, 16:16   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Filtr paliwa wymienia się zgodnie z książką co około 60tys o ile dobrze pamiętam. A co do filtra paliwa pod obudową masz wtyczkę więc tam ręką zobacz czy się nie poci. Proponuję zalać też preparat do czyszczenia wtryskiwaczy i układu paliwowego. Co do filtra powietrza nie jest powiedziane, że wymienia się go co rok bo może być znacznie częściej, zależy w jakich warunkach jeździsz.
 
 
     
 gronek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 16
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Luty 2016, 20:59   
   Moje auto: Corsa D A13DTC


Filtr paliwa co 30 wymieniaj, niewielki koszt a ponoć warto. Filtr powietrza wymień jak jest brudny albo po prostu wymień profilaktycznie.
Dtc jakieś występują?
Generalnie przy normalnej jeździe mi pali poniżej 5l, ale ja rzadko w korkach stoję.
Przyczyn nadmiernego spalania może być wiele. Zainwestuj w jakis moduł pod obd. Będziesz miał jasność odnośnie spalania, temperatur i wielu innych przydatnych informacji.
Przy okazji ogarniesz ecodrajwing i odczytasz błędy bez konieczności liczenia kontrolek.
Układ jezdny przegladnij, hamulce, łożyska, może geometria na dziurze poszła się wietrzyć.
 
     
 pauloo42


Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 60
Skąd: EL
Wysłany: 25 Luty 2016, 21:07   
   Moje auto: CORSA D 1,3 109km


gronek napisał/a:
Filtr paliwa co 30 wymieniaj, niewielki koszt a ponoć warto. Filtr powietrza wymień jak jest brudny albo po prostu wymień profilaktycznie.
Dtc jakieś występują?
Generalnie przy normalnej jeździe mi pali poniżej 5l, ale ja rzadko w korkach stoję.
Przyczyn nadmiernego spalania może być wiele. Zainwestuj w jakis moduł pod obd. Będziesz miał jasność odnośnie spalania, temperatur i wielu innych przydatnych informacji.
Przy okazji ogarniesz ecodrajwing i odczytasz błędy bez konieczności liczenia kontrolek.
Układ jezdny przegladnij, hamulce, łożyska, może geometria na dziurze poszła się wietrzyć.


co masz na mysli nomalną jazdę? ja taram się jeżdzić max 80 km/h pierwszy raz słysze żeby geometria miała wpływ na spalanie?
 
     
 gronek


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Andrzej
Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 16
Skąd: Tychy
Wysłany: 25 Luty 2016, 22:01   
   Moje auto: Corsa D A13DTC


Ostatnie 109 km:
Trasy:24.1\2,3\31,3\17,9\26,5\1,7\5,4 km
Prędkość: średnia 49/ maks 128 km\h (z GPS)
Zużycie calkowite paliwa 5.5l
Opony 195/65/15 zimowe
O włos powyżej 5\100, ale to głównie przez te krótkie podjazdy.

Geometria to nie tylko kąty pochylenia ale też zbieżność.Obrazowo rzecz ujmując koła mogą zezować co powoduje opory tarcia a co za tym idzie spalanie.
Myślę, że takie braki w geometrii, które generują dodatkowe 2l na setkę byś odczuł, ale może to być jedną z przyczyn. Sprawdzenie po zimie nie zaszkodzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Silnik i osprzęt » [ Silnik] 1,3 cdti
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.