Propozycje zmian na forum - 2016
Autor Wiadomość
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 21 Luty 2016, 15:11   Propozycje zmian na forum - 2016
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Witam, z racji że forum troszkę podupadło w przeciągu najbliższych dwóch lat wypadałoby znów je ożywić. Pomysł są, lepsze i gorsze, chęci chyba też... także można działać.

Poniżej zamieszczam propozycje zmian i liczę na aktywną dyskusję :)

PROPOZYCJE ZMIAN NA FORUM:

1. Usunięcie blokady tworzenia nowych tematów i pisania w działach:
* Poradniki - manuale Corsa A
* Poradniki - manuale Corsa B
* Poradniki - manuale Corsa C
* Poradniki - manuale Corsa D
* Poradniki - manuale Combo
Nałożenie "Oczekiwania na akceptację" tematu przez osobę z Administracji (aby wykluczyć tematy nie związane z poradnikami/usuwać tematy "mało konkretne")

2. Usunięcie blokady tworzenia nowych tematów i pisania w działach:
* Informacje ze świata
* Warsztaty oraz sklepy
* Kupno Opla Corsy A B C D
* Swap`s - tematy związane z wymianą, zmianą silnika
* Wszystko o Car Audio
* Wszystko o Instalacji LPG
* Modyfikacje zwane "Tuningiem"
* Elektronika
* Inne
* Wszystko o HHO, bioetalonu, etanolu spirytusie
* Wszystko i o wszystkim
* Humor
* Pierwsza pomoc - przydatne informacje
Szczerze mówiąc zastanawia mnie po co została nałożona tutaj blokada... nie wiem, nie chce się zastanawiać, ale moim zdaniem należy ją zdjąć.
Dostęp tylko dla Klubowiczów aby pisać w dziale "Kupno Opla Corsy A B C D"? Jak dla mnie nonsens- najpierw zostań Klubowiczem, a potem kup sobie Corsę.
Większość z tych działów to "luźne tematy", a na forum czasem, że tak brzydko powiem "można popieprzyć o głupotach"- takie jest moje zdanie :)

3. Kwestia dyskusyjna- zniesienie blokady pisania w temacie w dziale:
* Gadżety klubowe

Osobiście jestem przeciwny temu, chyba lepiej dać możliwość pisania, a co za tym idzie "składania zamówień" na wlepki, które niebawem będą dostępne na sprzedaż dzięki którym (miejmy nadzieje) forum będzie "zarabiało na siebie".
Chyba, że Gadżety klubowe traktujemy jako bonus bycia Klubowiczem i ograniczamy się wyłącznie do sprzedaży tych rzeczy Klubowiczom- według mnie stracimy na tym.

4. Usunięcie "oczekiwania na akceptację" tematu/postu w działach Kiermaszu:
* Kupię części do Corsy
* Sprzedam części do Corsy
* Kupię Opla Corsę
* Sprzedam Opla Corsę
* Okazje z Allegro , Ebay itp
Naprawdę bardzo rzadko zdarzają się tematy, które nie mają zdjęć, czy podanego kontaktu do sprzedającego/kupującego. Często zdarza się tak, że osoba która jest zainteresowana daną rzeczą musi czekać dzień, albo i dłużej na akceptację administratora. Pogarsza to komunikację i jestem za usunięciem blokady, ale oczywiście nie za tym aby pozostawić cały dział "bez opieki"- raz na jakiś czas zajrzeć, zobaczyć czy wszystko jest tak jak być powinno (zdjęcia, dane kontaktowe, podana cena za przedmiot itd.)

5. Modyfikacja działów "Klubowicze i ich Corsy".
Proponowałbym podzielenie tematów, w których opisywane są projekty na:
* Klubowicze i ich Corsy
* Użytkownicy i ich Corsy

Jak sama nazwa wskazuje do działu "Klubowicze i ich Corsy" dostęp będą mieli tylko Klubowicze- komentować mogą wszyscy użytkownicy forum, ale zakładać tematy tylko i wyłącznie Klubowicze. Jeżeli dana osoba będzie miała temat w dziale "Użytkownicy i ich Corsy", a zostanie Klubowiczem, to jego temat zostanie przesunięty do działu "Klubowicze i ich Corsy".

Analogicznie w dziale "Użytkownicy i ich Corsy". Różnica jes taka, że tutaj wszyscy mogą tworzyć tematy i pisać posty. Zero ograniczeń.
Przede wszystkim zależy mi na delikatnym "wyróżnieniu" Klubowiczów, pokazania wszególności ich projektów.

6. Delikatne poprawki forum pod względem wizualnym.
Pomyślałem o delikatnej zmianie w topie strony, a dokładnie w górnym menu. W tej chwili mamy takie opcje jak:
HOME
FAQ
SZUKAJ
UŻYTKOWNICY
GRUPY
STATYSTYKI
PROFIL
WIADOMOŚCI
ZALOGUJ/WYLOGUJ

Są to jakby to powiedzieć "główne opcje forum". Dorzuciłbym pod tą belką na której znajdują się obecne opcje, mniejszą na której znajdą się odnośniki do m.in:
* Klubowicze i ich Corsy (dla każdego modelu- A, B, C, D, E i Combo
* Kupno Opla Corsy A B C D
* Gadżety klubowe
* Spoty&Zloty

Są to ważne działy, które będa "pozytywnie razić" użytkowników, którzy po raz pierwszy wejdą na stronę, ale również tych którzy pomimo dłuższego stażu nie zauważyli tych opcji.

7. Temat, który już przybliżałem Damianowi na facebook'u- wlepki, czyli co zrobić aby strona sama na siebie zarabiała.
Wklejam rozmowę z facebook'a:


Cytat:

(...) I teraz pytanie jak to najlepiej rozegrać:
1) przy wpłacie min. 25zł na serwer poza statusem "Klubowicza" użytkownik dostaje "w gratisie" 2 naklejki klubowe (list polecony ekonomiczny i koperta 5zł + 2szt. naklejek 6zł = 11zł) wtedy na utrzymanie strony zostaje 14zł.
2) sprzedaż samych wlepek w kwocie powiedzmy 6zł/szt., czyli do kasy forumowej zostaje wpłacona kwota 3zł za sprzedanie 1 wlepki.

Albo chyba najlepiej wprowadzić dwie propozycje. Nie wiem czy jest sens ustawiania takiego "twardego minimum" na wpłatę na serwer jak to jest w tej chwili na corsasport.pl (najmniej 20zł, poniżej tego nie wpłacaj), bo to może lekko odstraszyć. Wpłaci 25zł dostaje gratisowo wlepki, wpłaci mniej dostaje tylko status Klubowicza i tyle w temacie.
Jak ktoś sobie zacznie kalkulować czy kupić same naklejki (6złx2 + list polecony 5zł= 17zł) czy dostać to samo i przy okazji mieć rangę Klubowicza to może zdecyduje się na wybór pierwszej opcji.
Nie wiem, trzeba pomyśleć czy wlepki mają być wyłącznie "nagrodą" dla Klubowiczów czy udostępniamy je wszystkim (opcja nr.2) licząc przede wszystkim na większy zysk, no i przy okazji jakąś reklamę forum/strony.

Zdjęcia wlepek:




I tak na początku to byłoby na tyle.

Pozostaje jeszcze pytanie czy strona będzie dalej funkcjonowała po 12 marca (mija termin opłaty domeny i hostingu), ale niestety na to pytanie nie znam odpowiedzi....

Pozdrawiam serdecznie!
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 23 Luty 2016, 19:14   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Zmiany na 23.02.16r.:
- Przeniesienie działu "Administracja" na samą górę forum do "Regulaminów" (aby dział był bardziej widoczny).
- Ukrycie działu dla użytkowników (Administracja go widzi!) "Odrabiamy ostrzeżenia - punkty karne" (tylko ukrywam, z tym będzie trzeba zrobić porządek, pewnie pousuwać wszystkie stare posty).
- Usunięcie blokady edytowania swoich postów (kto takie coś narzucił... bez komentarza!) na wszystkich forach "Klubowicze i ich Corsy".
- Usunięcie blokady pisania w tematach w dziale Corsy A "Klubowicze i ich Corsy" tylko dla Klubowiczów.
- Usunięcie blokady tworzenia tematów/pisania na wszystkich forach "Klubowicze i ich Corsy" i nałożenie "Akceptacji tematu po sprawdzeniu przez osobę z Administracji".
- Usunięcie niedziałających wyszukiwarek, które utworzone były jako dział (nonsens...).
- Zmiana koloru działów "Klubowicze i ich Corsy", wyszczególnienie ich na tle innych działów.
- Usunąłem dane do wpłat na konto Klubowiczowa- coś czuje, że są one nieaktualne:
Myszka napisał/a:

Jako skarbnik klubowy założyłam konto dla FKC.
Jest ono na moje nazwisko.
Jeżeli ktoś chce wspomóc finansowo FKC wpłaty prosimy kierować:

Daria Byczyk-Piasecka
ul. Konarzewska 25/2
60-101 Poznań
PKO Inteligo
50 1020 5558 1111 1649 7600 0045


Każdy kto zostanie sponsorem FKC, dostanie status klubowicza i dostęp do strefy VIP, a w tym kolejne małe bonusy.
Pieniądze będą przeznaczone na utrzymanie klubu, konkursy i nagrody.
Co miesiąc będę wklejać wyciągi z konta, salda i co, na co, ile itd.

W tytule przelewu proszę o wpisanie nicku z forum. itd
Takie same info proszę na PW


Pozdrawiam Myszka



I najważniejsze o czym rozmawiałem z Damianiem telefonicznie- jakie subfora dodać do "Problematyki"?
Na razie wyedytowałem dział Corsy E, wygląda on tak:


Czy zostawiamy, ewentualnie coś poprawiamy/dodaje nowe subfora? :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 24 Luty 2016, 17:31   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Zmiany na 24.02.16r.:
Dzisiejsze poprawki troszkę pod względem wizualnym- dodałem "auta" do belek z Corsą E i Combo:






PS: Nadal czekam na informacje co robimy z tym subforami ;p
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 25 Luty 2016, 14:37   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Zmiany na 25.02.16r.:

Dołożyłem trzy subfora do działu "Problematyka":
- Car-Audio
- Inne
- Tuning optyczny i mechaniczny

To ostatnie subforum pewnie się zmieni, będzie w innym miejscu... ale najpierw trzeba posprzątać ten większy bałagan, a potem zająć się mniejszym :)

Nadal czekam na informacje czy coś zmodyfikować, coś dodać do tej problematyki. Czy jakiegoś działu brakuje, czy coś nie pasuje... śmiaaało piszcie, bo sam ciężko będzie mi z tym walczyć (działy z problematyki kolejnych modeli Cors zrobię później) :)
Jak ktoś znajdzie chwilkę wolnego czasu to niech poprzenosi tematy z głównego działu Problematyki Corsy A do nowych utworzonych działów (w połowie strony są jeszcze tematy, dwie strony których nie przeniosłem: http://klubcorsa.pl/forum/viewforum.php?f=42 - jeżeli ktoś nie wie jak się przenosi tematy to śmiało pisać, wytłumaczę :) ).

Druga sprawa mniej ważna:
sQcha - przyznałem Ci Moderatora na wszystkich działach, pozdejmowałem dziwne blokady na działy, które były nałożone.
DAMIAN1991 - zabrałem Moderatora na wszystkich działach. Masz Administratora, więc ten Moderator był bez sensu :)

I sprawa pozostałych Załogantów, których nie widzę:
west
Sonia
Myszka

Zyzio widzę, że wpada na forum, spidana też widuję... pytanie czy Panowie też mają jeszcze czas, chęci... i siłę do dalszego działania :)

Osobiście nie widzę sensu zostawiania tak dużych uprawnień na forum osobom, które w ogóle nie zaglądają na stronę. Można utworzyć rangę "Zasłużeni" i ich tam przenieść :)
Troszkę śliski temat, ale tutaj również czekam na informacje z Waszej strony- sam nie podejmuję żadnego działania.

Na dziś to chyba tyle.
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Luty 2016, 11:26   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Myślę że ten podział nawet zrobił się zbyt szczegółowy.. Car Audio Mamy Osobny dział i proponował bym to tam zostawić... ewentualnie hiperłącze .

Od Siebie wywalił bym Układ wydechowy ( podciągał bym go pod silnik i osprzęt) Układ napędowy chyba tak samo . A reszta mogła by zostać tak będzie wygodniej szukać.

Na więcej zmian i tak warto poczekać zobaczymy jak to się będzie dalej rozwijać Ja dziś wieczorem usiądę trochę uczciwiej po przenosić tematy po usuwać zbędne .

I ewentualnie wyszukać kolejne Fuckupy poprzedniego ustroju :) P.s. trzeba usiąść nad Regulaminem bo się zmieni
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 27 Luty 2016, 11:47   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
Myślę że ten podział nawet zrobił się zbyt szczegółowy.. Car Audio Mamy Osobny dział i proponował bym to tam zostawić... ewentualnie hiperłącze.


Może i faktycznie to będzie lepsze rozwiązanie. Przyznasz szczerze, że rzuciłem tylko okiem na dział "Misz-Masz"- tam jest wielki burdel i muszę zebrać siły żeby do niego usiąść :)
Okej, to usuwam dział Car-Audio i wszystkie tematy przeniosę do tego ogólnego w "Misz-Masz".

Ogólnie nie pasują mi te działy dot. Swapu, Car-Audio, Tuningu w dziale "Misz-Masz". Pomyślałbym nad zrobieniem jakieś nowego działu i wrzuceniu tych poddziałów. Nie wiem tylko jak to nazwać.. coś ala "Porady techniczne"?

DAMIAN1991 napisał/a:

Od Siebie wywalił bym Układ wydechowy ( podciągał bym go pod silnik i osprzęt) Układ napędowy chyba tak samo . A reszta mogła by zostać tak będzie wygodniej szukać.


No dobra, w takim razie wszystko z "Układu wydechowego" i "Układu napędowego" podpinam pod "Silnik i osprzęt".

W takim razie dodaję subfora do działu Corsy B- jest tam niecałe 3000 tematów więc troszkę nam zejdzie zanim to ogarniemy...

DAMIAN1991 napisał/a:

I ewentualnie wyszukać kolejne Fuckupy poprzedniego ustroju :) P.s. trzeba usiąść nad Regulaminem bo się zmieni


Na razie nic nie znalazłem więcej, ale oczywiście nie można wykluczyć, że jeszcze czegoś "dziwnego" nie ma haha
Regulamin tak samo do zmiany, ale najpierw zróbmy porządek z tymi działami :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 27 Luty 2016, 12:05   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Tak masz rację jest tam Straszny bałagan... sporo działów Które Są Na Forum Muszą Iść do Śmieci albo samych Tematów .. Ale to Się w Kilka Wieczorów zrobi Pogrom Niewiniątek


Co do Działów to Nazwał bym to Inaczej.. W Ogóle Nazwa Misz Masz to Jakoś z D*** brzmi .

Nazwał bym to Forum Ogólne a Tuningi Swapy i Car Audio Oddzielił bym Jakoś Ale jeszcze nie wiem Jak :)

Myślę ze tak lepiej bo To się Wszystko pod maską mieści


No Ja się w Ogóle zastanawiam po Kiego Grzyba ktoś ten Podział Usunąć postanowił ale to Nic..

Poszukamy Może znajdziemy poprawimy Usuniemy :)

Porządki teraz to Podstawa .. Myślę że do Końca Marca te część będziemy Mieć za sobą :) :zlepisalem:
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 27 Luty 2016, 13:22   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:

Co do Działów to Nazwał bym to Inaczej.. W Ogóle Nazwa Misz Masz to Jakoś z D*** brzmi .

Nazwał bym to Forum Ogólne a Tuningi Swapy i Car Audio Oddzielił bym Jakoś Ale jeszcze nie wiem Jak :)

Myślę ze tak lepiej bo To się Wszystko pod maską mieści


Widzę, że rozumiemy się idealnie :okk: :D
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 10 Marzec 2016, 16:42   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Oooj, coś ciężko idzie nam to przenoszenie tematów... chyba przydałby się ktoś jeszcze do pomocy, bo do Wielkanocy to się nie wyrobimy z samym działem Corsy B ;p
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 14 Marzec 2016, 23:45   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Przyznaje się bez Bicia.. Nie mam czasu .. Ale Będziemy dzielić aż zdzielimy.. Możesz działy Już Porobić Wszędzie ?

Z czasem Uprzątniemy Temat :) A Już nie będziemy Generować Kupy na Pozostałych ? :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 16 Marzec 2016, 12:40   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
(...) Możesz działy Już Porobić Wszędzie ?


Zastanawiałem się nad tym i szczerze mówiąc... chyba jednak lepiej by było skończyć jedno, a zacząć następne. Te wszystkie "nieprzeniesione tematy" są na samym dole jak się wejdzie w "Problematykę" danego autka.
Obawiam się, że jak dodam teraz subfora i będą one puste to nowe osoby, które będą szukać pomocy nie zauważą stosu tematów pod tymi subforami (nie wszyscy pewnie korzystają z szukajki) i będą kierowały się tym, że we wszystkich działach "Karoseria", Układ kierowniczy", "Układ hamulcowy" itd. nie ma nic, a co za tym idzie... pewnie ciężko będzie uzyskać pomoc na forum "na którym nic nie ma".

Burdelu większego niż teraz jest to się pewnie nie zrobi, a przenieść później 20-30 tematów, które teraz "ogarnięci" użytkownicy dodawaliby do odpowiednich subfor to jest pikuś przy tym co mamy do przeniesienia.

Nie wiem czy napisałem zrozumiale... bardzo bym chciał żeby tak było ;p
Niemniej jednak jeżeli uważasz, że jednak błędnie myślę to pisz śmiało i dodam subfora wszędzie :)
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 16 Marzec 2016, 15:58   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Właściwie .. Chyba Masz rację .. Dobra to Wykończymy temat do końca
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 17 Marzec 2016, 08:57   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Jeszcze jedna propozycja.
Daaleko, daaleko w dół strony jest taki śmieszny dział "Opel Corsa - wszystko po trochu" a w nim m.in dział "Kupno Opla Corsy A B C D".
Posiedziałem wczoraj chwilkę, w ciągu niecałej godziny zrobiłem porządek oddzielając dane modele Corsy. Wygląda to teraz tak: http://klubcorsa.pl/forum/viewforum.php?f=93
Zastanawiam się czy zostawić to już tak jak jest, czy może podzielić- do działu "Corsa A - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi" dodam "Kupno Corsy A", do działu "Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi" dodam "Kupno Corsy B" itd.

Wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem- jeżeli ktoś szuka "pomocy" dla odpowiedniego modelu to po znalezieniu działu z tym modelem chyba rzadko kiedy przegląda pozostałe działy.
Wydaje mi się, że jest to ważny dział i powinien być na równi z działami (dzięki czemu jest większa szansa na zwiększenie ruchu w tych działach):
Problematyka - Corsa B
Klubowicze i ich Corsy
Poradniki - manuale Corsa B




Dodano 17.03.2016r., godz. 11:02:

Albo moment, jeszcze jeden, chyba lepszy pomysł- dodać to do działu Kiermasz, połączyć to "Kupno Corsy" z działem "Kupię Opla Corsę" dzięki czemu powstanie coś co jest np. na corsasport.pl- "Zakup kontrolowany - Kupujemy auto": http://corsasport.pl/forum/ogloszenia-f55.html
PS: U nas zrobiłbym identyczne działy w Kiermaszu jak tam.
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 19 Marzec 2016, 11:48   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Pamiętałem, że taka opcja była... ale nie pamiętałem gdzie, czyli jak masowo przenosić tematy

Nie wiem Damian jak przenosiłeś do tej pory, ja otwierałem każdy temat, zjeżdżałem myszką na dół strony, klikałem ikonkę "przenieś" i przenosiłem do odpowiedniego działu.

A jest sposób na przyspieszenie roboty.

Wchodzimy sobie do działu "Problematyka - Corsa B"- http://klubcorsa.pl/forum/viewforum.php?f=11

Zjeżdżamy praktycznie na sam dół strony i szukamy po lewej stronie Zasad Postowania.
Jest tam hiperłącze/link do m.in. masowego przenoszenia tematów- Możesz moderować to forum:


Klikamy i przenosi nas do Panelu Kontrolnego Moderacji



Wybieramy powiedzmy wszystkie tematy na pierwszej stronie dot. "Układu hamulcowego", zaznaczamy "ptaszkami" po prawej stronie, klikamy na dole "Przenieś", wybieramy odpowiednie subforum... i wszystkie tematy w szybki sposób zostają przeniesione :)
Później przechodzimy na drugą, trzecią, czwartą... aż do ostatniej strony i wszystko przenosimy ;p

Postanowiłem jeszcze zwiększyć (przynajmniej na czas przenoszenia tematów) liczbę tematów na stronę- w tej chwili było to 20 tematów na stronę, teraz dam 150- lepiej będzie przenosić tematy w sposób masowy :)




Dodano 20.03.2016r., godz. 17:25:
Zrobiłem (chyba finalny) porządek w dziale "Kiermasz-Giełda" :okk:
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 22 Marzec 2016, 09:16   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


JESTEŚ MOIM SEN SEY !! :D

Ile ja się na kombinowałem bo słyszałem ze się da a Nie potrafiłem.. Ja Jechałem każdy po Kolei poczytać i przenieść i tak w Koło ! Grrr


No tak to można Pracować :D


Co do Działu Giełda to Jest Twoja brożka :) Tam się nie wchromolam :) Ewentualnie jak widzę post bez zdjęć to Coś tam powiem :)
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 28 Marzec 2016, 22:08   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


DAMIAN1991 napisał/a:
JESTEŚ MOIM SEN SEY !! :D

Ile ja się na kombinowałem bo słyszałem ze się da a Nie potrafiłem.. Ja Jechałem każdy po Kolei poczytać i przenieść i tak w Koło ! Grrr

No tak to można Pracować :D )


Przenosimy, przenosimy- nie dużo zostało do skończenia Corsy B :okk: :D

Zrobiłem dzisiaj porządek z działami, które nie dotyczą "Problematyki".
Zniknął "Misz-Masz" i w jego miejsce dodałem dział "Techniczny" i "Offtopic". Poprawiłem też delikatnie dział "Spoty&Zloty".
Myślę, że jest lepiej niż było.

I jeszcze mała prośba do smyka- nie mam dostępu do FTP, nie ukrywam, że pewnie by się przydało (za jakiś czas mam zamiar poprawić top strony i przenieść shoutboxa na górę strony), ale na razie ważniejsze jest tylko poprawienie górnej grafiki, topu strony.
Wstyd się przyznać, ale ta nasza obecna Corsa E w rzeczywistości jest Astrą J haha

Tutaj poprawiona grafika:


Trzeba go podmienić w folderze templates/kfc_theme/images/
Nazwa pliku powinna być logo_top.png
link do grafiki: http://bankfotek.pl/image/1986674.jpeg


I to na tyle :okk:
 
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 1 Czerwiec 2016, 22:54   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Ekhm... chyba przydałaby się "świeża krew", która pomogłaby w rozwoju forum, bo faktycznie z dnia na dzień jest coraz gorzej- przydałby się choć jeden pomocnik, sam tego nie dźwignę :/
 
 
     
 DAMIAN1991
Demon is always in memory



Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Damian
Pomógł: 27 razy
Wiek: 32
Dołączył: 25 Mar 2009
Posty: 870
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 09:58   
   Moje auto: Corsa Razy Dwa X12SZ i X12SZna Stożku z LPG


Możesz zrobić Jakiś konkurs na Moderatora Ja mam naprawdę Ogrom Pracy prywatnie ostatnio i sam lekko nie ogarniam do tego Kontakt z Naszym Adminem też kuleje trochę . Fajnie by było Jak by zostawił Gdzieś na Forum Jakiś kontakt ze sobą Komórkowy
 
 
     
 smyk


Informacje
podkarpackie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 02 Lip 2015
Posty: 2
Skąd: z WSI
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 17:38   
   Moje auto: moja corsa


Witajcie,
przepraszam za słaby kontakt, zdjęcie w nagłówku już wgrałem. Oczywiście jestem za tym aby utworzyć konkurs na moderatora. Wysyłam na PW namiary na mnie.Kaszubski,
 
     
 Kaszubski



Informacje
lodzkie

LPG: Nie
Imię: Bartek
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 207
Skąd: Kutno / Łódź
Wysłany: 11 Lipiec 2016, 22:03   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.7TD


Tak pomyślałem, że z tym "konkursem na Moderatora". W tej chwili i tak jest więcej roboty dla Administratorów niż Moderatorów (pozostał do uporządkowania już tylko dział problematyki Corsy C, a reszta działów powinna pójść szybko), więc nie ma co się spieszyć ;)

1.
Shoutboxa jak widać przeniosłem na górę, troszkę go zmniejszyłem i ukryłem dla osób niezalogowanych.

2.
Subfora ułożyłem w dwóch kolumnach, troszkę czytelniej to wygląda.

3. Przed chwilą wziąłem się za małe "czystki" na forum. Pozabierałem uprawnienia administratorów i moderatorów użytkownikom:
• west
• Myszka
• spidan
• Zyzio
• sQcha.

Utworzyłem specjalną rangę "Zasłużeni" i tam ich wszystkich przeniosłem.


4. Zacząłem się bawić w sobotę z emotkami.
Wgrałem "podstawowe", których nie było i.... starałem się je ustawić (te mniejsze dać na samą górę, te większe na dół- link ). I tu pojawił się lekki problem, który widzę, że występuje na tym forum (sprawdzałem na innych forach PHP Przemo gdzie mam również prawa administratora i tam jest wszystko okej). Szczerze mówiąc nie wiem czy jest to wina braku aktualizacji (powątpiewam w to), czy po prostu west, albo inna osoba daaaawno temu coś spieprzyła w jakiś plikach i wychodzą takie kwiatki jak wychodzą, albo... u mnie raczej wszystko okej, może coś jest z bazą, z zapytaniami (głośno myślę)?

Okej, do rzeczy.
Przechodzę do Panelu Administracyjnego -> Ogólne -> Uśmieszki
Chciałbym przesunąć "w górę" emotkę znajdującą się gdzieś na dole strony- dokładnie tą zaznaczoną:

Klikam "w górę" i... i albo faktycznie przechodzi na górę tak jak powinno (czyli nad ikonkę 'szacun'), albo muszę odświeżyć stronę.
No i przenosi ją wyżej:


I kurrrrde problem jest taki, że ja już tej emotki nie mogę przestawić- ani dać "wyżej", ani dać "niżej".
Muszę się wylogować z konta, ponownie zalogować i wtedy mogę ją znów o jeden stopień przenieść.

Sytuacja wygląda podobnie przy ustawianiu innych opcji w Panelu Administracyjnym, np. zmiany ilości "tematów na stronę". Ustawiłem sobie duuużą liczbę żeby przy przenoszeniu tematów mieć wszystkie na jednej stronie (potem powróci się do jakiś 50-70 na stronę).
Zmieniłem wartość z 50 na 963:



Zjechałem na dół strony, potwierdziłem zmianę... przeskoczyłem na chwilę na forum, potem znów wróciłem do zakładki Ogólne -> Konfiguracja a tam przy "tematach na stronę" pojawia się liczba 50.
Wszystko się aktualizuje dopiero po moim wylogowaniu i ponownym zalogowaniu.
Smyk, czy może wiesz co jest nie tak? Kompletnie nie wiem gdzie leży problem :/
Spróbujcie sami na przykładzie tych tematów (zmienić z 963 np. na 500, przeskoczyć na chwilę na forum i znów wrócić do PA sprawdzić czy wartość 500 została), zobaczycie co u Was wyjdzie ;)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Regulaminy » ADMINISTRACJA » Propozycje zmian na forum - 2016
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.