Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:46
Opel Corsa OPC - kontrolka "żółty samochód z kluczem
Autor Wiadomość
 Lampek


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Luty 2016, 11:29   Opel Corsa OPC - kontrolka "żółty samochód z kluczem
   Moje auto: Corsa D OPC 1.6 Trubo


Witam
Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi gdyż jestem nowy na forum. Nazywam się Michał i jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Corsy D OPC.
Mam jednak pewien problem, otóż jadąc dzisiaj do pracy w trakcie podróży zapaliła mi się kontrolka, która to wygląda jak samochód z kluczem na środku, dokładnie tak jak tutaj: http://obrazki.elektroda.net/10_1247522073.jpg


Świeci ona teraz cały czas na pomarańczowo, czasem jednak znika na parę minut i pojawia się znów. W instrukcji jest napisane, że to awaria układu elektrycznego silnika czy coś w ten deseń i że niby chodzi on w trybie awaryjnym, aczkolwiek auto odpala normalnie, obroty nie szaleją są stabilne, utraty mocy też nie odczułem w żaden sposób podczas jazdy do pracy. Wie ktoś z was co to może oznaczać ?
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 22 Luty 2016, 11:56   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Oznacza to,że powinieneś pojechać na diagnostykę komputerową odczytać błędy i usunąć ewentualną przyczynę wywalania błędu.Era Żuków,Nysek,Polonezów itp. minęła bezpowrotnie :powodzenia:
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 22 Luty 2016, 15:27   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Kontrolka wałkowana milion razy i oznacza zawsze jedno, podpięcie pod komputer. Jeżeli auto kupiłeś nie dawno to jedź na komputer i zobacz co jest bo może sprzedawca coś ukrył przed sprzedażą i trzeba z gościem sobie porozmawiać, skasował błędy ale nie usunął awarii i na parę zapłonów był spokój. Opel nie jest tani w utrzymaniu więc warto ogarnąć temat w miarę szybko.
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 22 Luty 2016, 15:52   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Myślisz,że jak się kupi samochód z silnikiem 1,6 doładowanym co ma prawie 200 kucy to co?.....tylko olej się zmienia na przeglądzie ?.
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 22 Luty 2016, 16:45   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Myślę, że w każdy samochód pakuje się kase bo to jest skarbonka bez dna i takie życie jak się chce dupe wozić. Ale jak ktoś sprzedaje z ukrytymi wadami to trzeba chama ostro jechać, a nie pakować kase ze swojej skarbonki, a w szczególności, że to silnik opc, a nie 1.2.
 
 
     
 Lampek


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Luty 2016, 17:00   
   Moje auto: Corsa D OPC 1.6 Trubo


No nic dzięki Panowie umówiłem się na komputer i się okaże, ale najlepsza historia jest taka, że jak teraz wracałem z pracy to kontrolka zgasła i już się nie świeci. Nie mniej jednak dla świętego spokoju i spokoju sumienia podskoczę do mechanika i sprawdzę temat. Wolę jednak dmuchać na zimne :)
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 22 Luty 2016, 17:45   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Dla świętego spokoju zobacz co to za błąd. Generalnie na przyszłość jeżeli chcesz wiedzieć czy jest jaki kolwiek błąd w komputerze ECU, który się nie wyświetla podczas eksploatacji bo może być np. sporadyczny to przekręcasz na zapłon i jak auto z kluczykim zgaśnie po paru sekundach z resztą jest okej, jeżeli zgaśnie po odpaleniu to coś w komputerze jest, mała ciekawostka ale takich rzeczy człowiek się uczy dopiero jak stanie się posiadaczem opla.
 
 
     
 Lampek


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lut 2016
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Luty 2016, 17:58   
   Moje auto: Corsa D OPC 1.6 Trubo


Dzięki :) Jak wrócę z diagnozy dam znać co to było, może ktoś będzie ciekawy lub komuś się przyda.
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 23 Luty 2016, 10:17   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


To jest bardzo wyżyłowany silnik.Taka "kosiarka" wysoko obrotowa.Sam fakt 1,6-195 kucy.Jest bardzo wrażliwy na problemy z układem chłodzenia (zapowietrzenia,problemy z wydajnością pompy wody itp.).To nie jest wolnossąca benzyna.Powinieneś zdać sobie z tego sprawę ,że taki silnik nie jest tani w utrzymaniu.Fakt...zbiera się w Corsie niesamowicie ze względu na niska masę Corsy (ok.1250 -1300kg).Nie napiszę,że BMW (Będziesz Miał Wydatki).Tylko zaniedbania ...mszą się niesamowicie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » Opel Corsa OPC - kontrolka "żółty samochód z kluczem
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.