Przesunięty przez: DAMIAN1991
7 Lipiec 2016, 13:34
Zatrzaśnięta Corsa D
Autor Wiadomość
 Ever


Informacje
podkarpackie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 11 Luty 2016, 20:37   Zatrzaśnięta Corsa D
   Moje auto: Corsa D


Witam wszystkich,

Mam problem z moją Corsą D 1.2 Twinport Ecotec 86km z 2010 roku a mianowicie, zamknąłem samochód tak jak zawsze, kluczykiem w zamku (corsa nie posiada pilota centralnego zamka), i przy próbie otwarcia coś się stało, drzwi się nie otworzyły a pod kluczykiem nie ma żadnego oporu, (nie da się nic zrobić)

Miał ktoś z was taki problem? Co powinienem z tym zrobić? Nie mogę się dostać się do samochodu.

Pozdrawiam
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 12 Luty 2016, 08:58   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Nie posiada pilota centralnego zamka ale centralny posiada rozumiem tak?.Mikrostyk działa w tylnej klapie ?.Zapewne jakaś sprężynka się wypięła/pękła albo element zamka.Jeżeli mikrostyk nie działa to pozostaje Ci tylko telefon do ogarniętego "klucznika" oraz odchudzenie portfela o 100 złociszy.Popukaj mocno pięścią w klamkę i ponów próbę otwarcia kluczem.Każdy sposób jest dobry w takiej sytuacji.
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 12 Luty 2016, 09:40   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Wiesz co mi się takie coś przytrafiło gdy smarowałem zamek, bo kręciłem w prawo i lewo aż się obraził i przestał działać, wystraszyłem się, odczekałem trochę czasu i otworzył się normalnie, mam nadzieje, że masz taki problem :)
 
     
 Ever


Informacje
podkarpackie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 12 Luty 2016, 10:17   
   Moje auto: Corsa D


Tak, posiada centralny zamek jednak otwierany tylko przez włożenie kluczyka do zamka, a jak wiadomo corsa ma zamek do otwierania samochodu tylko w drzwiach kierowcy, spróbuję popukać mam też nadzieję że przez noc może coś się mu się odwidziało, później sprawdzę bo samochód odmówił posłuszeństwa pod domem Ciotki, dobrze że nie gdzieś daleko...

Jeżeli nie to poszukam pomocy u "klucznika" zgodnie z radą
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 12 Luty 2016, 11:38   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Sprawdziłeś ten mikrostyk czy działa w tylnej klapie do jej otwierania?.
 
 
     
 Ever


Informacje
podkarpackie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 12 Luty 2016, 15:09   
   Moje auto: Corsa D


Jak to sprawdzić?
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 12 Luty 2016, 17:00   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Spróbować ręką otworzyć bagażnik.Bo przecież nie masz chyba otwierania klapy bagażnika na linkę.
 
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 12 Luty 2016, 18:54   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


Miałem ten sam problem.Zatrzaśnięta corsa.Usterka?tak uszkodzona wkłądka zamka.Ratuje cię otwarcie samochodu awaryjnie,zlecic usługe profesjonalnej firmie,bądz wybicie szyby wieksze koszty.Wkładke wymień i koniecznie otwieranie zamykanie z pilota.Corsy mają liche te wkładki.
 
     
 Ever


Informacje
podkarpackie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 13 Luty 2016, 12:00   
   Moje auto: Corsa D


Próbowałem z bagażnikiem też, nic nie pomogło

Corsa otwarta, skorzystałem z usług firmy zajmującej się tego typu sprawami, ale mam teraz problem ze znalezieniem wkładki, byłem w kilku warsztatach gdzie sprawdzali w hurtowni i nigdzie tego nie ma. Czyżbym był skazany na ASO?
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 13 Luty 2016, 14:38   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


http://allegro.pl/opel-co...5985781380.html

Poszperaj tam.Na pewno znajdziesz więcej ofert.
 
 
     
 Ever


Informacje
podkarpackie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 15 Luty 2016, 22:01   
   Moje auto: Corsa D


Dzięki za link, ale to przypadkiem nie jest tak że będę musiał wymienić wszystko (stacyjkę,wkładkę i wlew paliwa)? bo jak kupię wkładkę z kluczykiem to wyjdzie tak że będę musiał otwierać samochód innym kluczykiem, i odpalać go tym, który był fabrycznie.

Wolałbym tego uniknąć, chociaż po tej całej akcji mam zamiar kupić centralkę z pilotem. Strasznie zawiodłem się na tej corsie, mam go od nowości i najechane ma 33tys km a tu coś takiego.
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 15 Luty 2016, 23:04   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Wymieniać będziesz musiał wszystko dlatego według mnie powinieneś kupić samą wkładkę z kluczykiem i zamontować centralkę i z niej korzystać, a w razie gdyby zawiodła to auto otwierać awaryjnie zapasowym kluczykiem.
 
 
     
 Natan



Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Tomasz
Pomógł: 4 razy
Wiek: 48
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 149
Skąd: Słupsk
Wysłany: 16 Luty 2016, 08:38   
   Moje auto: CD1,4 90 KM 2008r


Ever?

Dlaczego się zawiodłeś?.Z powodu padniętej wkładki po 33 tyś. km?.Eeee,trochę przesadzasz.No chyba,że miałeś jakieś inne poważniejsze usterki,o których nie mówiłeś.To jest tylko wkładka.Takie tematy mogą wyjść w każdym samochodzie otwieranym z klucza.Zima,jakiś mrozik i czasami trzeba pokombinować bo zamek przymarzł.I takie później są skutki.A co byś powiedział,gdybyś musiał wymieniać wadliwy (nadmiernie wyciągnięty łańcuch rozrządu,który okropnie rzępolił ) w nowej
Skodzie po 20 tyś. km,którą kupiłem w salonie jako nówkę ?.Myślałem,że wszystkie CD z centralem mają zamykanie wlewu paliwa na rygiel elektromagnetyczny jak w moim przypadku.

Michalck?

Nie musi wymieniać wszystkiego.Po co ładować się w dodatkowe koszty,jeżeli autor tematu ma zamiar zamontować centralkę z pilotem.Ten kluczyk i nowa/używana wkładka nie będzie używana...tylko pilot i nie będzie miała wpływu na działanie centralki gdy wymieni tylko wkładkę w drzwiach.A nowy klucz będzie sobie leżeć w szufladzie jako awaryjny do otwierania.Ja bym sobie odpuścił wymianę wszystkich wkładek.No ale to jest tylko moja sugestia.

Pozdrawiam
 
 
     
 michalck


Informacje
swietokorzyskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 131
Skąd: Kielce
Wysłany: 16 Luty 2016, 09:13   
   Moje auto: Corsa D 1.3 CDTI


Natan?

Jeżeli chce mieć jeden kluczyk to musi wymienić wszystkie wkładki i kluczyk, ale napisałem przecież, że według mnie to się nie opłaca.

A co do padniętej wkładki po 33 tys. to naprawdę żaden problem.
 
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 16 Luty 2016, 18:38   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


mi wkładke wymienili w firmie co specjalizują się w otwieraniu awaryjnego a kluczyk został ten sam,pamiętaj o założeniu pilota do centralki
 
     
 zimny41


Informacje
lodzkie

Imię: Janusz
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Zgierz
Wysłany: 17 Luty 2016, 12:10   
   Moje auto: Corsa D


Witam, moja sugestia jest taka ....kup nową wkładkę z kluczykiem lub bez jedż do dobrego punktu dorabiania kluczy i poproś gościa aby tę nową wkładkę przystosował do twojego oryginalnego kluczyka ........jest to możliwe do zrobienia , zapadki i sprężynki poustawia ci pod twój stary kluczyk (taką operację miałem robioną w poprzednim aucie )
Zaoszczędzisz sporo kasy i czasu.
 
 
     
 Ever


Informacje
podkarpackie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 19 Luty 2016, 11:14   
   Moje auto: Corsa D


Dzisiaj mam odebrać corsę, w warsztacie tak zrobili że ma się obejść bez zmiany kluczyka i będzie wszystko śmigać na tym co miałem wcześniej, zakładają mi też centralkę z pilotem więc myślę że będzie dobrze
 
 
     
 pablo3


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: pawel
Wiek: 43
Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 30
Skąd: zawiercie
Wysłany: 19 Luty 2016, 23:03   
   Moje auto: Corsa D 1.2 59KW Air Blue


Bedzie dobrze smigać.A powiedz mi czy pilot bedziesz miał w kluczyku,bo ja mam osobno kluczyk i pilot bo nie mam orginalnie zamontowane otwieranie z kluczyka,zastanawiam sie nad kupnem kluczyka 'scyzoryk'.
 
     
 Ever


Informacje
podkarpackie

Imię: Krzysztof
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 7
Skąd: Krosno
Wysłany: 23 Luty 2016, 09:43   
   Moje auto: Corsa D


Ja też mam pilot osobno jako breloczek, ale u mnie tak zostanie. Jakoś mi na tym nie zależy
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Karoseria » Zatrzaśnięta Corsa D
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.