Przesunięty przez: Kaszubski
9 Lipiec 2016, 11:48
żółta kontrolka samochodu z kluczykiem i brak objawów
Autor Wiadomość
 pawelski


Informacje
malopolskie

LPG: Nie
Imię: Paweł
Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Grudzień 2015, 08:55   żółta kontrolka samochodu z kluczykiem i brak objawów
   Moje auto: Corsa D 1.2


Witam,
Nie znalazłem takiego tematu, więc opiszę problem.
Dziś, w trakcie jazdy (chłodny i deszczowy poranek), po około 20-30 minutach jazdy, zaświeciła mi się żółta kontrolka przedstawiająca samochód z kluczem. Nie towarzyszyły temu żadne objawy, jak w innych postach nt. tej kontrolki. Samochód jechał normalnie, nie stracił mocy. Zgasła po ok. 5-10 minutach, niedługo potem dojechałem na miejsce, więc nie wiem jeszcze czy problem się powtórzy. Co to może oznaczać?
Nadmienię, iż od jakiegoś czasu szwankuje mi wyświetlacz radia - włączając płytę CD nie zawsze wyświetla mi numer tracku.
Z góry dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam
 
     
 bob96


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Bogdan
Dołączył: 18 Paź 2015
Posty: 25
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 13 Grudzień 2015, 20:19   
   Moje auto: Corsa D


Możliwe że to kontrolka inspekcji olejowej.
 
     
 cyklop589


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Karol
Dołączył: 25 Kwi 2015
Posty: 24
Skąd: Bolszewo
Wysłany: 14 Grudzień 2015, 07:49   
   Moje auto: CORSA D 1.2


Miałem kiedyś podobną sytuację i dochodziło do tego że nie mogłem odpalić samochodu wtedy gdy palił mi się błąd z kluczykiem. Otworzyłem kluczyk i co ? ta mała czarna kostka ( immobillajzer ) latała po całym kluczyku w środku. Przykleiłem ją super glu w swoje miejsce i już było ok. Sprawdź czy ci kluczyk nie grzechocze może tobie to też wypadło.
 
     
 klapek


Informacje
LPG: Tak
Imię: Marcin
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 77
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Grudzień 2015, 19:24   
   Moje auto: corsovectroastra


może egr tobie pada? u żonki też mrugnął raz potem po jakiś czasie znów aż po 2 miechach już nie zgasł i stale się pali. Szkoda mi wywalać 450zł na egr więc na razie żonka kursuje z rozwalonym egr-em :( auto chodzi normalnie tylko spalanie wzrosło o jakieś 1-1,5l gazu na 100km (przebieg obecnie to 96tys.km)
 
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 16 Grudzień 2015, 08:05   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Poszukaj w instrukcji co oznacza, a co do radia to mi też się tak czasem dzieje i wystarczy wyciągnąć i włożyć cd i wszystko jest "wporzo" później :)
 
     
 justynka443


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Justyna
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Styczeń 2016, 21:02   
   Moje auto: Opel Corsa D


Ja również mam problem z tą kontrolką. Zapaliła się podczas jazdy , po ponownym uruchomieniu silnika zgasła. Mechanik sprawdził na komputerze okazało się , że to błąd pedału przyspieszenia , błąd wykasował i miało być ok, ale po kilku dniach znów ta sama sytuacja i tak co jakis czas się zapala i gaśnie
. dodatkowo coś robił przy kluczyku bo był mega luźny ,za to teraz jest tak ciasny , że sprężyna nie odbija... Ma ktoś pomysł co to może być? Kontrolka co kilka urochomień silnika się zapala i gaśnie i tak w kółko. Może coś z immobilizerem?
 
     
 meriox


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 15 Luty 2016, 07:24   
   Moje auto: Corsa D 1.2 X12XEP


Cześć,
Zwróciłeś uwagę czy dzieje Ci się tak w dni deszczowe?

U mnie podobny objaw - ikonka auta z kluczykiem a na kompie wywala błąd pedału przyspieszenia.
Dodatkowo w momencie występowania tego problemu, gdy wrzucę kirunkowskaz w prawo to silniczki ustawienia świateł przednich szaleją (góra-dół).
Jak tylko na dworze zrobi się sucho to problem znika.
Gdzieś mi się robi zwracie albo problem z masą. Niestety nie mogę dojść do tego w którym miejscu występuje problem :zly2:
 
     
 justynka443


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Justyna
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 15 Luty 2016, 08:04   
   Moje auto: Opel Corsa D


u mnie wyskakuje błąd:
P0090 - zawór regulacji cisnienia w rampie
- niskie napięcie
- Nieciagle
P1120 - Czujniki polozenia pedalu przyspieszenia 1 i 2
- Sygnał nieprawidłowy
- Stale

Czy to coś poważnego? Błędy były juz dwukrotnie kasowane jednakl po kilku uruchomieniach silniak znów sie pojawiają. Przeczyściłam równiez styki zaworu regulacji ciśnienia ale bez skutku.
 
     
 meriox


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Mariusz
Wiek: 42
Dołączył: 27 Mar 2015
Posty: 7
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 16 Luty 2016, 10:20   
   Moje auto: Corsa D 1.2 X12XEP


U mnie wyświetla P1120 i P0070. Po skasowaniu błędów wszystko jest ok, do momentu wystąpienia pogody intensywnie deszczowej. U Ciebie może być podobnie. Dzisiaj byłem w ASO i powiedziano mi że problem będzie albo w skrzynce bezpieczników albo w przewodach biegnących w podszybiu (zalewanie wodą). Jutro zostawię im autko i zobaczymy co im się uda z tym zrobić.
 
     
 justynka443


Informacje
kujawsko pomorskie

LPG: Nie
Imię: Justyna
Dołączyła: 19 Lis 2014
Posty: 17
Skąd: Toruń
Wysłany: 16 Luty 2016, 22:02   
   Moje auto: Opel Corsa D


Okazało się, że pada potencjometr w pedale gazu i czas wymienić. Co do występowania błędu nie było reguły czy deszcz czy słońce. Miałam nadzieję że skończy się na uszkodzonym zaworze regulacji ciśnienia no ale trudno.
 
     
 heyhur


Informacje
slaskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 220
Skąd: Tychy
Wysłany: 17 Luty 2016, 07:39   
   Moje auto: Corsa D 1.2


Meriox, jeżeli masz wersje przed liftem to mówione jest, że podszybie czy skrzynka bezpiecznikowa jest fabrycznie w chujowym miejscu i będzie Ci zalewać wodą bo to typowa ich cecha, ale do zrobienia ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa D - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa D » Układ elektryczny, zapłon » żółta kontrolka samochodu z kluczykiem i brak objawów
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.