Przesunięty przez: Kaszubski
15 Lipiec 2016, 15:00
[ Corsa D] Radio CD30 MP3
Autor Wiadomość
 zb1024


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 2
Skąd: Kalisz
Wysłany: 24 Styczeń 2016, 22:51   [ Corsa D] Radio CD30 MP3
   Moje auto: Corsa D OPC Line 1.4 101 KM


Witam , mam pytanie, moje radio jest bez portu usb, czy mogę do wejścia aux podłączyć taki kabel jak w załączniku, żeby podłączyć pendrive z muzą?

Ostatnio zmieniony przez Kaszubski 11 Lipiec 2016, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24 Styczeń 2016, 23:29   
   Moje auto: Corsa D A12XER


Nie da rady , do portu AUX w twoim aucie musisz podać źródło dźwięku z jakiegoś odtwarzacz np: MP3 lub nawet telefonu przez kabel . ( poczytaj instrukcje radia ) tam wyraźnie to opisują .
Sam pendriw nie jest odtwarzaczem i nie będzie działać . Jeżeli wiesz jakie wyjścia ma gniazdo USB to masz odpowiedź : Masa , +5v , data -, data+, -5v . Taka jest pinologia gniazda USB . A we wtyku jack jest GND , R+ i L- , czyli krótko mówiąc , masa , kanał prawy , kanał lewy .


Do takiego kabla jak podałeś wyżej to musisz użyć odtwarzacza MP3 z wyjściem USB i wtedy będzie to działać . Twoje radio w aucie spełni rolę wzmacniacza z głośnikami a sterowanie muzyką ( nadawanie sygnału audi ) będzie się odbywać z odtwarzacza MP3 .
Ostatnio zmieniony przez Wojtenio 24 Styczeń 2016, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
 zb1024


Informacje
wielkopolskie

LPG: Nie
Imię: Marcin
Dołączył: 24 Sty 2016
Posty: 2
Skąd: Kalisz
Wysłany: 24 Styczeń 2016, 23:43   
   Moje auto: Corsa D OPC Line 1.4 101 KM


Wielkie dzięki. W instrukcji pisze "np. przenośny odtwarzacz CD" i nie byłem pewny, ale dobrze, że chociaż mptrójke podłącze.
 
     
 Kolpak


Informacje
slaskie

LPG: Tak
Imię: Rafał
Dołączył: 16 Lip 2016
Posty: 2
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 16 Lipiec 2016, 12:16   
   Moje auto: D 1,4


Witam,
Chciałbym pociągnąć temat.

Aktualnie w Corsa D `12 mam CD30 MP3 z wyjściem AUX takim:


Czy można zmienić ta kostkę na taką:


I wtedy będzie działać gdy podłączę samego pena?[
 
     
 Wojtenio


Informacje
Imię: Wojtek
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 68
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16 Lipiec 2016, 23:09   
   Moje auto: Corsa D A12XER


I co Ci to da ? , po wymianie tego gniazda AUX będzie działać , USB nie , bo do czego je podłączysz ? , radio musi mieć wejście sygnału USB , które jest obok wejścia anteny z tyłu radia
https://g-a.d-cd.net/647f864s-960.jpg .
AUX natomiast idzie do dużej wtyczki też z tyłu radia ( opis tej wtyczki ) nalepka na radiu .
http://obrazki.elektroda.net/38_1265987938.jpg

Jeżeli twoje radio posiada takie wejście jak na pierwszym foto to USB oczywiście będzie działać ( w co szczerze wątpię ) .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Techniczny » Car Audio » Corsa D » [ Corsa D] Radio CD30 MP3
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.