Przesunięty przez: Kaszubski
27 Luty 2016, 19:31
dławiący się silnik
Autor Wiadomość
 mufol


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2015, 13:13   dławiący się silnik
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4 8V


Witam wszystkich, to mój pierwszy temat na forum, a spowodowany jest pierwszymy kłopotami z moja corsa B.



1.Corsa B 1,4 benzyna 8V, przebieg ok 90k (prawdziwy), rocznik 96, automatyczna skrzynia biegów.

2.Problem pojawia się gdy temperatura powietrza jest ok 5-7 stopni i jest spora wilgotność w powietrzu. Małe problemy z odpaleniem, ale jakos daje jeszcze radę. Gdy zwolnie do 5-10km/h dojeżdżajac do zakretu czy stanę na światłach to problemy z ruszeniem. Wciskam gaz, a silnik jakby się dławił, obroty nie chcą podskoczyć, w efekcie się toczę , ludzie za mną trąbią, a po kilku próbach wdepniecia gazu silnik w końcu zaskakuje i jedzie normalnie.. aż do następnych świateł. Dokładnie rok temu o tej samej porze roku miałem bardzo podobnie, tylko w mniejszej skali. Wymieniłem świece na takie całkiem porządne boschowskie i problem zniknął jak ręką odjął, od tego czasu przejechane ok 7k km, więc zakładam, że tym razem problem tkwi gdzieś indziej.



Proszę o pomoc
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2015, 17:53   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Jeśli masz chęć to zapraszam na komputer do Osowej .
 
 
     
 mufol


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 23 Listopad 2015, 22:16   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4 8V


jak nie ogarnę tematu na dniach to pewnie się odezwę w tej sprawie :)

[ Dodano: 1 Grudzień 2015, 16:31 ]
yosh : podaj jakiś kontakt , albo puść mi strzałe albo esa na numer 517158469, to oddzwonie, i umówimy się na diagnozę kompem, jeśli bedziesz miał czas. Bo nie wiem czemu, ale nie mogę wysyłać prywatnych wiadomości...

Nie ruszałem auta ze 3 dni, potem odpaliłem i nawet na postoju strasznie nie równo silnik pracował i były duże problemy z odpaleniem. Kolejne 3 dni pozniej odpalił bez problemu i silnik pracował jakby normalnie.. Może dlatego, że temperatura się trochę obniżyła. Ale wiem, że ten problem wróci. Na tą chwilę spryskałem przewody WN wd40, zeby trochę je zaizolować.

[ Dodano: 7 Grudzień 2015, 14:58 ]
Yosh : dla pewności zapytam, czy to ten czujnik : http://allegro.pl/czujnik...5245185162.html ??
 
 
     
 yosh


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: yosh
Pomógł: 42 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Kwi 2012
Posty: 529
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 8 Grudzień 2015, 00:53   
   Moje auto: Corsa B 2.5 V6 , Corsa B 1,2 16V


Wygląda tak samo , opis aukcji też wydaje się to potwierdzać
 
 
     
 mufol


Informacje
pomorskie

LPG: Nie
Imię: Michał
Wiek: 33
Dołączył: 19 Lis 2015
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 5 Styczeń 2016, 12:24   
   Moje auto: Opel Corsa B 1.4 8V


czujnik wymieniony, problem jak na razie zniknął, więc przypuszczam, że diagnoza trafna :ok: ostrzegam osoby mające podobny problem, że w tym silniku co mam ( C14NZ ) podawane są jako pasujące dwa różne czujniki. Jeden ma prostokątne złącze pinów (starszy typ), a drugi zaokrąglone (nowszy), więc jakby ktoś czytał temat i kupował to polecam nie polegać na tym, że podane jest, że pasuje tylko się przyjrzeć.


natomiast przy dużym mrozie pojawia się taki problem (tak poniżej -8) - po odpaleniu przez jakieś 2-3 minuty jakby silnik mi chodził na 3 gary tudzież jakoś nie równo, czym to może być spowodowane?

[ Dodano: 5 Luty 2016, 23:16 ]
jednak problem powrócił mimo wymiany czujnika temperatury płynu chłodniczego, między 5 a 10 stopni na dworze, bardzo duża wilgoć, auto stało 2 dni nie ruszane i ogromne problemy z odpaleniem (trzeba było klemy podpiąć do aku, z 10 razy przykatować i jakimś cudem się udało), a potem przy ruszaniu z każdego czerwonego światła silnik się dławił i gasł. Po takim zgaśnięciu już odpalić było łatwiej. Świece wymieniane ok 5 tys km temu.

Gdzie teraz szukać problemu i jak to zdiagnozować. Warto dodać, że u Yosha po podłączeniu komutera nie wykryło żadnych błędów, poza zaniżoną wartością temperatury silnika podawanej przez czujnik.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu  
Forum Opel Corsa - Fan Klub
» Corsa B - strona techniczna - Pytania i odpowiedzi » Problematyka - Corsa B » Silnik i osprzęt » dławiący się silnik
Zasady Postowania Opcje
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

 
Jumpbox
Skocz do:  



   Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group    Projekt wykonany przez Kaszubski, dla klubcorsa.pl- wszelkie prawa zastrzeżone.
   Kopiowanie postanowień graficznych i elementów ze strony bez zgody administracji- zabronione.